vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

Uporabniški avatar
 Martin
#40211
Z veseljem sem si prvič oblekel nov dres TF na teku v Vipavi. Rezultat: do takrat še nikoli nisem tekel v kratkih hlačah (prej pajkice) in majici (prej T majica). Posledica: odrgnine med nogami (blizu družinskih draguljev) :oops: in pod pazduho. Zaradi znoja zelo neprijetno pekoče.

Ima kdo podobne probleme? Dobil sem nasvet, naj se namažem z mazilom. Kakšno je najboljše? Imam še malo špeha od mazanja pirhov za Veliko noč, ali bo dobro :wink: ?
Uporabniški avatar
 izidor
#40630
Tudi mene zanima s cim se mazete?

Za zdravljenje pa uporabljam kar sentjanzovo olje od stare mame. :)
Uporabniški avatar
 mihaperme
#40633
Jaz se namažem kr z vazelinom :shock: :lol: , lahko pa se uporabi tudi kakšna bolj mastna krema :D
Uporabniški avatar
 GaGa
#40635
Tudi jaz mam pogosto odrgnine pod pazduho, pa tud od polarja... če me dobro odrgne vse skupi namažem z Bivacynom

mihaperme napisal/-a:... kakšna bolj mastna krema :D

Bepanten krema je kr v redu in precej ublaži drgnjenje :)
Uporabniški avatar
 gorazd
#40637
V lekarni se dobi mazilo prav za preprečevanje odrgnin pri športnih aktivnostih. Siva plastična tuba iz glave pa ne vem firme, bom pogledal.

Za zdravljenje odrgnin pa BEPANTHEN®.
Uporabniški avatar
 Andrejc
#40643
Jaz imam tudi probleme z odrgninami med nogami :oops: . Imam ene poceni kratke hlače (napol plastične!?) in vedno, kadar tečem več kot eno uro imam potem odrgnjeno po stegnih :oops: (po dveh urah skoraj do krvi). Zanima me, ali hlače iz boljšega materala takšnih odrgnin ne povzročajo, ali naj raje kupim kratke pajkice (pač, raje bi imel hlače). Ali mazanje pred tekom te odrgnine zares preprečuje?
Zdravljenje odrgnin, hm! Vsak drugi dan? :?: Raje imam trajnejše rešitve. :wink:
Uporabniški avatar
 tekačica
#40650
Živjo

Andrejc napisal/-a:Ali mazanje pred tekom te odrgnine zares preprečuje?
:wink:


Mene pa zanima če vas nič ne moti če se pred tekom namažete s kremo. :?:
Meni osebno, se zdi, da mi je potem še 100-krat bolj vroče in da se veliko bolj potim. :shock:
 alpek
#40673
Sam za preprečitev podobnih odrgnin uporabljam kremo za otroške ritke (le kje bi se lahko zadeva bolje preskusila) Penaten.
Dobi se v vsaki trgovini na otroškem oddelku.
V nasprotju z ostalimi kremami je ta zelo suha in jo koža ne vpije, ampak na koži naredi zaščitni sloj. Zelo pomaga tako za preventivo kot za preprečevanje nadaljnega drgnenja.
Uporabniški avatar
 gorazd
#40818
gorazd napisal/-a:V lekarni se dobi mazilo prav za preprečevanje odrgnin pri športnih aktivnostih. Siva plastična tuba iz glave pa ne vem firme, bom pogledal.

Za zdravljenje odrgnin pa BEPANTHEN®.


Evo ga
SPORTS AKILEINE
NOK
ANTI-CHAFING (against blister and irritations)

Proizvajalec Asepta-Monaco
in uvoznik Egida Plus d.o.o. Preglov trg 2 LJUBJANA

Res deluje, seveda nekaj stane a drži kar nekaj časa, dvakrat namažeš pred tekom, če greš za dalj časa tečt, sicer enkrat. Upam, da bo pomagalo.
Uporabniški avatar
 Martin
#41301
Nekaj dosedanjih izkušenj.

Radenci. Izmed nasvetov sem se odločil za "tekaško mast", ki jo je predlagal Gorazd. Ker v lekarni še niso slišal za tekače in podobne težave, sem se odločil za Bepanten mazilo. Rezultat: Tek brez odrgnin, kljub vročini in švicu. Tudi otroška krema za sončenje mi je prišla zelo prav.

Glede "tasive žavbe" pa bom še povprašal po lekarnah.
Uporabniški avatar
 bossta
#43205
jest osebno uporabljam 100% vazelin in ni nobenih problemmov (sem jih pa imel) z odrgninami , prej sm mal experimentiru z mastnimi kremami oz kremami za sončenje sam po dolgotrajnem teku se preveč utrejo in nimjo več takega učinka pri vazalinu pa namažeš na debel pa je, na konc po tuškanju pa še Bhephanten pa je :wink:

bossta
 JJ1
#43943
Živjo
Jaz sem preden sem začel teč, treniral kolesarstvo in sem imel dostikrat odrgnine med nogami, uporabljati sem začel mast za mazanje kravjih vimen(brat delal na farmi) in resnično pomaga, od takrat sem imel mir z odrgninami. Stvar je zelo mastna in tudi po več urah ne izgine. Tako da, kdor ima probleme lahko poskusi s tem.

Lep pozdrav
Uporabniški avatar
 teoo
#264002
rahlo stara tema, vendar verjetno aktualna.

S čim se namažete na dolgih tekih?

Jaz še dva dni po dolgih tekih rahlo na široko hodim...
 spela*
#264003
Jaz imam eno kremo iz DM - njihova blagovna znamka, našla sem jo povsem slučajno, vendar je za te namene odlična, ker je dovolj mastna (sicer krema za telo, ampak ti pa ne bi znala iz glave povedati, kako se ji reče :oops: ).

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA