vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

Uporabniški avatar
 H2O
#4464
torej. če je med vami tekači morda zdravnik, zdravilec, medicinec ali pa celo kdo s podobnim problemom kot je moj.
vnetje želodčne sluznice. diagnoza in bojda dejstvo.
tek mi večinoma predstavlja velik problem. bolečine v predelu želodca so moj reden kompanjon, ki me zlepa ne pusti na cedilu :? dlje ko tečem, hujša je bolečina. navadno me prešine želja, da bi pri teku kar želodec vn vrgla :? ko se ustavim, po nekaj minutah hoje, bolečina mine.
moja splošna zdravnica, ob omembi tega problema, skomigne z rameni v stilu: tako pač je. tu se ne da kaj dosti spreminjati. sploh pa to ni povezano s sluznico...tako ona.
gastro zdravnik: ni potrebe, da prenehete s tekom...je pa to jasen znak vnetja....
moje vprašanje je torej: definitivno tekanju reči adijo?
Uporabniški avatar
 mare
#4468
Jaz sem imel pred leti tudi blage bolečine v želodcu. Najbrž zametek kakšne rane na želodcu. Potem so v bližini moje službe odprli dobro mehiško restavracijo in nekajkrat sem si privoščil čili. Bolečine so izginile in z želodcem že leta nimam več problema. Zdelo se mi je čudno, ker sem od močne hrane pričakoval ravno nasproten učinek. Ampak potem sem nekoč v neki reviji (nestrokovni) prebral, da ima čili v sebi neke snovi, ki pomagajo želodčni sluznici in preprečujejo nastanke ran. Ne vem, kaj je res, ampak jaz bi vsekakor raje eksperimentiral s prehrano, se posvetoval s kakšnimi zeliščarji, mogoče poizkusil tudi s homeopatijo, ne pa pristopil k mehaničnemu ali kemičnemu zdravljenju (običajna medicina)
Uporabniški avatar
 H2O
#4472
mark, hvala za odgovor.
moje bolečine žal niso bile blage :? in po 2-kratnem "požiranju" cevi na gastro sem leto dni jemala antacide. o kakšni spicy hrani pri meni žal ni več govora :? :? :? vsekakor pazim na prehrano, če se le da, tu in tam mi zleti po grlu kakšna čokolada, priznam, tudi kava...to pa so tudi vsi moji grehi :?
problem nastane vedno pri teku. ob teku se pojavi živalska bolečina. dlje ko tečem huje je in želodec je bližje grlu :? :? to vprašanje sem zastavila zato, ker še nisem naletela na tekača s podobnimi problemi oz. ne poznam nikogar, ki ima tovrstne težave in hkrati tudi teče.
 mateja
#4473
Moje izkušnje, kot terapevta in ne tekača. Seveda naj na začetku povem, da na pamet govoriti je zelo težko in hkrati tudi ( vsaj delno) neodgovorno.

Bolečine v želodcu so večinoma posledice težav s sluznico. Poizkusi s pitjev VODE. Vode ne čajev, napitkov itd. Predvsem delamo napako, ker izsušimo naše sluznice s tem, ker ne pijemo VODE. Če piješ med tekom gel, te lahko želodec boli zaradi njega :roll:.

Moje mnenje je, da opazuješ sam sebe. Morda pozikusiš s krajšimi ali manj intenzivnimi teki, vmes pa seveda pij vodo, pred in po aktivnosti. Morda bo zadovoljilo tvoje telo zadovoljno že s tem, da začneš dan s kozarcem vode.... Voda je "čudežnozdravilo".

V vsakem primeru, tako v uradni medicini, kot tudi alternativni, je potrebno človeka prvo pogledati in se z njim pogovoriti, potem šele lahko zdravimo dalje. Obisk homeopata sigurno ne more škodovati, koliko lahko koristi pa pove vsak terapevt sam (ali lepše: jaz povem, če ne morem pomagati... :oops: ). Lahko se oglasiš, pa se kaj več pogovoriva.

Lep dan žeilm
Uporabniški avatar
 H2O
#4474
mateja, hvala.
vode spijem dnevno cca liter. že zaradi nizkega pritiska, pravijo, da naj bi ga pitje vode višalo :? :? na sploh sem problematična duša... :?
skratka, dan začnem s kozarcem vode in zelenim čajem, pred in med tekom ne pijem, ker mi potem klokoče v želodce :shock: , o kakšnih gelih ni govora, vodo spijem, ko končam z miganjem. pa še takrat počasi in po požirkih. izključno vodo. niti napitkov niti sokov. zato moj nick H2O :wink:
terapevtka praviš, da si. morda bi se lahko pogovarjali preko privat sporočil?
 mateja
#4476
Dragi H2O! SOrry, ampak liter vode ob vsej tvoji dejavnosti?????? :evil:

Verjetno si se zmoti? Tudi neaktvni ljudje bi morali popiti vsaj do 2 litra vode na dan. To je absolutno premalo.

Ja o osebnih problemih se ne maram pogovarjati na forumu, samo o splošnih.


Lp
Uporabniški avatar
 H2O
#4477
jaz sem punčara :? :? :? :? :? :?
liter vode, da je premalo? :? :? saj vmes še zelene čaje pijem :oops: :oops: :oops: :oops:
 mateja
#4484
sorry "voda" za nepazljivost....

piješ čaj? čaj ni voda. Moj mojster je rekel:" če čajnim lističem dodaš vodo, dobiš prijeten napitek, če pa čaju (ali kavi) odvzameš vodo...dobiš samo neužitne čajeve lističe :( (...blek) ali pa kavno usedlino (fuj....)."

Torej ni isto. Tisti, ki se potite več, morate tudi več piti. Voda med drugim tudi hrani mišice. Zakaj je potrebno na fitness vzeti stekleničko vode? Zato, da smo frajerji???? Ne. Zato, da med vadbo pijemo, da imajo naše mišice dovolj vode in potem (če delamo pravilno), nimamo mišic zakislenih (musklfibra po domače).

Med tekom je verjetno drugače. Verjetno med tekom ne moreš piti, ker se ti voda pretaka po želodcu. Na to ti bodo lažje odgovorili tekači.
Uporabniški avatar
 ero
#4490
hoj H2O,

glede vode in količin se popolnoma strinjam z matejo. predlagam, da na tek s seboj vzameš pas z litrskim bidonom vode in vsakih par minut narediš dober požirek. tako boš lahko neposredno preverila učinek vode na želodčne težave.

liter vode na dan je premalo! zeleni čaj ne šteje! sicer nisem strokovnjak za želodčne težave a pitje zelenega čaja se mi ne zdi pravi način blaženja teh težav.
Uporabniški avatar
 H2O
#4492
ero hvala,
me je že mateja okrcala :oops: premalo vode in (očitno) preveč čaja. jaz sem čaj enostavno zamenjala z vodo :?
od zdaj naprej tečem z vodo za pasom.
morda moj nick ni pravi? bi se morala imenovati listič zelenega čaja hehehe joj, mi je kar :oops: :oops: :oops:
Uporabniški avatar
 Matevz
#4495
H2O napisal/-a: jaz sem čaj enostavno zamenjala z vodo :?

Jaz pa sem vodo za pivo :D , pa tudi počasi ugotavljam, da nista popolna substituta :lol: :lol: , bo treba res počasi nazaj na vodo prešaltat.
Uporabniški avatar
 miro
#4503
H2O
Potrbno je seveda piti piti in še enkrat piti.Če piješ med tekom pij male požirke, pa ti ne bo klokotalo po želodcu.
Priporočil pa bi ti tudi dnevni "obrok" meditacije še za dušico, pa ti bo veliko lažje.
Moje skromno mnenje.
Miro
Uporabniški avatar
 bigfrik
#4504
Najboljse je oboje,mislim pa da se pri kolikor toliko resnem ukvarjanju s sportom izpod treh,stirih litrov tekocine na dan sploh ni kaj pogovarjati,pa karkoli ze pijes :!:
Uporabniški avatar
 H2O
#4542
matevž, miro, bigfrik,
hvala za odgovore. dejstvo je, da nekaj delam narobe. kaj, bom slej ko prej ugotovila :? :? :?
sicer pa se jaz, za razliko od vas, bolj turistično ukvarjam s tekom. pri meni ni govora o kaki blazni kilometraži :? tko, zlo na easy sem...8 km je zame do smrt zadost :wink:
bom pa pila več vode. meditacija za dušco, miro, se strinjam, absolutno potrebna. tudi, če ne tečeš, problemček je le vse te aktivnosti v en samcat dan stlačit :? :? :? :? delat, jest, pit, tečt, meditirat.....
Nazadnje spremenil H2O, dne 06 Apr 2004, 09:02, skupaj popravljeno 1 krat.
 mateja
#4553
Koda: Izberi vseproblemček je le vse te aktivnosti v en samcat dan stlačit     delat, jest, pit, tečt, meditirat.....


Menim, da se tistim, ki drugače ne meditirajo, z meditacijo ni potrebno posebaj ukvarjati. To pride samo po sebi. Meditacija ni samo sedenje v tišini ob svečah, v lotosu....temveč je poglobitev samega v sebe. Ko pa tečeš (ali pospravljaš, kuhaš....) in če se takrat ukvarjaš sam s seboj je dovolj. Vse ostalo pride samo po sebi, ne skrbi.


lep dan

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA