vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

Uporabniški avatar
 Tjaša
#6252
:cry: :cry: :cry: Mene spet (še vedno) boli koleno! :cry: :cry: :cry:

Pa tako lepo, brez bolečin sem spet tekla in prav nič več me ni bolelo! Nato sem se včeraj malce čudno kobacala iz avta in klik :roll: me je nekaj zategnilo pod kolenom, zdaj pa komaj še hodim.

Takoj danes grem do zdravnika po napotnico za ortopeda, čeprav ne verjamem, da bo kaj dosti pomagala, glede na dolge čakalne vrste.

Prosim vas, pomagajte mi z nasvetom:
- kje v Ljubljani je kak dober ortoped, s katerim imate vi tekači dobre izkušnje oziroma ortoped, ki ima izkušnje s športniki in ima po možnosti koncesijo;
- koliko časa se po vašem čaka na pregled;
- kakšna je cena samoplačniškega pregleda, slikanja kolena ali ultrazvoka?

Verjetno je med vami kar nekaj tekačev, ki ste že iskali pomoč zaradi tekaških poškodb. Prosim, podelite vaše izkušnje z menoj. :cry: :cry: :cry:
Uporabniški avatar
 MihaPR
#6278
ziv,

tjasa, zgleda mava enake probleme, mene isto, levo koleno na notranji strani. Sumim, da mam pronacijo na noter in da so superge po dobrih 700 km ze znucane, kar kaze tudi podplat. Danes grem v btc pogledat, zelo me matrajo NB 1022. Ce pa dobis kaksne koristne informacije se priporocam :)

lp, Miha
Uporabniški avatar
 BoštjanG
#6304
Pozdravljena Tjaša in Miha!

Z ortopedi je križ; običajno jim športnih poškodb pri rekreativcih ni kaj dosti mar! Meni je pred časom športni prijatelj priporočil dr. Klemna Stražo iz UKCja(vsaj mislim, da se tako piše). Bojda naj bi bil imenovani tudi sam tenisač in mu tako športne poškodbe niso tuje.
Khm,...jaz si v primerih kadar kod zaboli običajno pomagam kar sam. Premorem kar nekaj dobrih domačih, pa tudi tujih člankov z najpogostejšimi poškodbami ter ukrepi zoper njih. Potem malo pobrskam še po internetu in na lepem sovražna poškodba ni več anonimna, ampak ima (običajno sila zapleteno :shock: ) ime. Potem pa se je že veliko lažje boriti proti njej. Običajno so to obhladki, kompresijske obveze, primernejši copati ter predvsem počitek.
P.S. Lahko Vama posodim članke.
 t
#6313
Zivjo!
Evo, moje skromne izkusnje glede bolecega kolena pri teku.
Čutila sem topo bolecino v kolenu, ko sem tekla v prevec trdih supergah ali pa takih, ki so bile ze posvedrane na noter (zaradi pronacije). In to samo ena noga, na kateri me je potem bolela še peta na spodnji notranji strani in pa koleno na tej nogi.
Sedaj malo tudi pazim, da "priletim" na tla s podplatom, ko je noga rahlo pokrčena. Torej ne na peto, ampak bolj na sprednji del stopala. S tem ti tudi mišice bolj delajo, pa se kolenski sklep bolj varuješ.
To je to.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA