vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

Uporabniški avatar
 lone_rider
#241284
Prejle sem klical gor in so mi povedli, da tekaške proge niso urejene in da jih ta vikend verjetno tudi ne bodo urejali. Vprašal sem jih, kako to, če pa imajo do 50 cm snega in nizke temperature pa mi je gospa odgovorila, da je toliko snega zgolj na smučiščih. :shock: Morda kdo ve, če se da vseeno teči ali so tekaške proge gole?
Uporabniški avatar
 dexi27
#242551
Sveže poročilo z Rogle:
Veter piha na določenih delih tud pomoje preko 50 km/h in prav zaradi tega na izpostavljenih delih ni prav velik snega, no ko pa se pride v zatišni del pa je proga prav fina, predvsem "tastara" 10ka, keri mal pozna Roglo bo vedo keri del je to :wink: je prav super.

V glavnem, da se laufat, glede na količino naravnega snega je še kar OK, če pa ga nebi veter spiho pa bi blo super.
 marsla
#244823
je bil kdo kaj na rogli in lahko pove kakšno je stanje prog, če se da teči (je steptano)? sicer na strani od rogle piše, da niso urejene, vendar sneg je zapado in po mojem se bi dalo teči..
Uporabniški avatar
 lone_rider
#244825
To tudi mene zanima. Zapadlo naj bi 15 cm snega, kar ni ravno veliko. Tudi kar močan veter je pihal in verjetno je na čistinah kar golo. Ima kdo podatke, če se da vsaj zasilno teči? Po snegu.
Uporabniški avatar
 dexi27
#244829
Sevedaj, jaz sem danes bil na Rogli. Je kar pihalo pa tud na trenutke kar fajn snežilo :laola

Kaj se prog tiče je na stadionu in prvi del res mal spihan, pol pa je vredu, tak da se da tečt brez problemov. V naslednjih dneh se bo veter umiril in bo še bolje, pa tud dost hladno je napovedano in pa celo še nekaj snega za v pondelek v tem deli, tak da sezona končno bo :mrgreen: :mrgreen:
Uporabniški avatar
 lone_rider
#244831
:laola

Potem pa je treba iti izkoristit vsaj te zasilne razmere. Pa je proga tudi kaj potegnjena, je vrezana kakšna smučina al je vse nastalo samo po sebi?
Uporabniški avatar
 dexi27
#244833
Ne ne, proga je potegnjena po celi trasi in celo trudijo se da so tam kjer ponavad spiha sneg, da ga naplužijo nazaj :mrgreen: :mrgreen: , kar je skor neverjetno, ampak je res 8)

Tak da tek je lahk bi se reklo odličen :mrgreen: :mrgreen:
 #12
#244874
Je bil danes kdo na Rogli? Se splača it gor, ker na spletni strani še vedno piše, da proge niso urejene.

Jaz sem še danes sicer na Areh, če koga zanima. Odsvetujem, ker se oprema hitro uničuje:(
Uporabniški avatar
 lone_rider
#244877
Proge so več ali manj potegnjene (ne za klasiko), večinoma se da lepo teči, obstajajo pa deli, kjer je snega zelo malo. Tu in tam pogleda ven kak šop trave pa sprehajalcev je še vedno veliko. Najslabše je na poligonu in preko mosta ter na tistem golem pobočju, kaka 2 km do cilja, kjer je veter spihal sneg. Sicer pa je tekačev kar veliko, le bolj kratko vztrajajo na smučkah pri -11°C in 20-30 km/h severnega vetra.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 17

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA