vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

Uporabniški avatar
 izzardly
#212371
kovit napisal/-a:...pa malo so se nasmejali na račun Gorenjcev, da itak vse zaračunajo.
:)

Khm, ne spadamo v gorenjsko regijo. :--

Sem navajena prakse plačevanja tekaških prog in za romantično osvetljen nočni tek na smučeh z veseljem prispevam :wink: (še posebej, ker je proga 3min od mojega doma). Ampak zdi se mi, da imajo drugje občani vsaj popust, če že ne prosto uporabo prog, ker se lokalna društva financirajo (tudi) iz občinskega proračuna v katerega s(m)o občani prispevali. Pa če s(m)o člani društva ali ne.


lp
 007
#212435
kovit napisal/-a:
007 napisal/-a:...... takrat bodo na progah samo tisti, pravi tekači, ki vedo, kaj je proga za drsalno in kaj proga za klasično tehniko! Časi socializma so mimo......

PRAVI TEKAČI? Kdo pa so to. A po tvoje nedeljski tekači niso pravi tekači? Pa kakšna stara mama, ni prava tekačica?...morda je tekla ko tebe še v jajcih ni bilo.
Bi rad tebe videl...da vidimo pravega prepotentnega kapitalističnega tekača...
Kar pa se tiče plačevanja pa dejansko se tudi jaz zdaj strinjam s tem, da kdor želi naj plača kdor ne, pa naj gre raje drugam.
Sem včeraj eno na to temo rekel z Bločani...pa so me potolažili, da proge časti občina in sponzorji in da bo tako tudi ostalo in da radi vidijo da pridemo v njihove kraje...pa malo so se nasmejali na račun Gorenjcev, da itak vse zaračunajo.
:)


Tukaj ni problem, da bi Gorenjci zaračunali, temveč Gorenjci bi rade volje plačali, seveda za primerno urejene proge in z redom na le teh! Kdo so prav tekači? Prijavi se na začetniški tečaj v Presko, pa boš mogoče potem sam ugotovil.......
 svole
#212451
Kar se tiče domačinov, je že to velika prednost, da imajo progo pred nosom. Za delovanje športne dvorane občina prispeva kar precej denarja, zato imajo medvoška športna društva popust. Pa vseeno je treba vsako uro vadbe plačati. Obratovanje tekaškega centra občina ne plačuje, stroški zasneževanja, urejanja prog itd… se pokrivajo iz prodaje kart.
Mislim, da bo v Preski treba plačevanje najprej urediti za stalne goste (kar so tudi domačini) ugodne tedenske karte ali celo letne, vendar je treba vedeti, da se na tem področju orje ledina.
Upam, da vremenske napovedi držijo, da bo vsaj malo mraza in da se bo dalo progo dobro urediti.
Potem pa tako, del proge bo stalno 2x na dan ratrakiran (2,5 km) kjer bo za plačat, zraven pa bo proga, ki bo ratrakirana 1 x na 14 dni kjer ne bo za plačat. Potem pa naj se vsak sam odloči.
 kovit
#212476
Tukaj ni problem, da bi Gorenjci zaračunali, temveč Gorenjci bi rade volje plačali, seveda za primerno urejene proge in z redom na le teh! Kdo so prav tekači? Prijavi se na začetniški tečaj v Presko, pa boš mogoče potem sam ugotovil.......[/quote]
Dobro vem kaj bi mi rad povedal in kaj je zate pravi tekač...samo jaz se na take top rekreativce (tekače bicikliste...) poserjem, še bolj pa na tak način razmišljanja kot ga imaš ti.
Fantje če vas je kaj v hlačah pojdite trenirat in si s tem služit kruh, če ne, mi ni treba filozofirat in prodajat raznih tečajev. Strokovnost, če jo imate usmerite kam drugam.
brez zamere.
Uporabniški avatar
 izzardly
#212504
svole napisal/-a:Kar se tiče domačinov, je že to velika prednost, da imajo progo pred nosom.

Se strinjam, zame ni hujšega kot za cel dan iti nekam na sneg (pakirat, peljat, čakat ljudi, ki jim ni mraza in gneče nikoli dovolj :evil: ).

svole napisal/-a:Obratovanje tekaškega centra občina ne plačuje, stroški zasneževanja, urejanja prog itd… se pokrivajo iz prodaje kart.

Potem pa sploh upam, da vam zadeva zaživi.

svole napisal/-a:Upam, da vremenske napovedi držijo, da bo vsaj malo mraza in da se bo dalo progo dobro urediti.

Tole bo verjetno stalna težava, saj Medvode ležijo malo nad 300 m n.v. in polarne zime ni ravno za pričakovat.

Februarja bi pa se pa tale nadležen sneg lahko dokončno pobral, da spet začnemo laufat kot se zagre - v supergah in po makadamu :mrgreen:
 gameljne
#212512
Živjo!No ta teden že kar pridno vadimo v Medvodah,bliža pa se vikend.Zadnje čase je kar nekaj klubskih tekmovanj odpadlo ali bilo prestavljeno na razne terene.Zdaj pa problem nas rekreativcev:ali bi bila kakšna možnost,da nas na vaši internetni strani dovolj hitro obvestite kdaj bo kakšno tekmovanje v Medvodah in ob kateri uri,da se vas ob pravem času ognemo in tekamo kje drugje?Res nimam niti najmanjše želje,da tečem med tekmovanjem z otroci(svoje bi mogoče že prišla gledat),pa še blatno parkirišče bo maksimalno zasedeno s kombiji.
 gameljne
#212688
Ja s progami ste se danes res potrudili.Še kakšno lopato snega na progo pa bo krasno.Najbolj mi je všeč novi tridelni klanec,ki pa že malo spominja na Pokljuko,spust pa je lepo speljan.Kar tako naprej,še pridemo.
Uporabniški avatar
 gumpy
#213516
Danes zjutraj preveril proge v Preski.
Proge so za dane razmere fantastične.Tekel sem po frišno zratrakiranih, dobro utrjenih in dovolj zasneženih progah. Ni kaj-fantje vedo kako se stvarem streže. :laola
Pa še to: uro pričetka pobiranja uporabnine prog so iz 9ure premaknili na 8uro, tako da se plačilu 4€ ne da izognit 8) .
P.S. Pa saj za ta denar dobiš res prva liga proge :clap:
 svole
#216209
Tekaške proge se še vedno ureja, vsak dan vsaj enkrat. Če pa je potreba tudi sredi dneva. Snega je še dovolj. Nočna tekaška proga bo predvidoma od 17:00 do 18:00 zaprta, da se jo ponovno uredi. V kolikor pa je deževen dan se prog ne ureja, pa tudi luči se ne prižiga.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA