vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

 svole
#217150
Snega je dovolj, danes je bilo pod 0 in se je končno lahko razvažala zaloga snega. Kar se pa tiče smuči nič bat, na progi ni nobenega kamna lahko, da je kje malo črno od krtin ali zemlje.
 Bizet
#217158
Živjo.
Imam vprašanje glede tekaških prog v preski. Zadnjič sem bil v Preski pred 14-dnevi in ni bilo popolnoma nič snega-pripeljal sem se mimo semenarne do table ŠRC Preska. Zdj pa ne vem ali imate posebno dvorano kjer tečete ali ste takrat ves sneg poskrili. Danes nisem videl nikogar ,ki bi tekel(navezava na današnji tek oz. tekmovanje).

Za vaša pojasnila se vsem lepo zahvaljujem.

LP Bizet
 svole
#217195
Bizet , treba je malo okrog pogledat. Okoli table res ni snega je pa 100m stran. Ob gozdu tam se da tečt že od 4. januarja. Vmes je bilo sicer nekaj deževnih in toplih dni, ko je bila proga mehka, vendar je snega dovolj.
 Bizet
#217564
Zanima me kakšno je stanje prog v Preski po včerajšnjem sneženju. Je danes že možen obisk tekaškega centra.

Hvala za odgovore

LP Bizet
 gameljne
#217569
Danes zjutraj sem bila v Medvodah sama na progi,ki pa je imela kakšnega 5 cm snega.Če je volja in veš kje poteka proga,ni nobenih težav.Uradno pa je proga zaradi ratrakiranja zaprta od 17-18 ure.Ker sneženje ni napovedano v naprej,bo od danes zvečer naprej najbrž kar v redu.Dolga je pribl.1,5 km.
 svole
#217652
Proga je bila včeraj potegnjena ob 9:30, ter še enkrat zvečer. Danes zjutraj je bila super, dovolj trda, vendar se je čez dan omehčala. Potegnjena pa bo še enkrat do 18 ure, da se bo dalo tečt tudi zvečer.
Za jutri bo proga pripravljena preko noči. Menda bo lepo vreme tako, da bo treba izkoristiti te ugodne marčevske pogoje.
 Bizet
#217929
Zanima me kakšno je stanje prog. Se bo ta teden še dalo narediti kakšen krog po progi ali je stvar za letos v Medvodah zaključena.

Hvala LP Bizet
 svole
#218038
Trenutno je proge še kakih 1200 do 1500 m, vendar spodnji del kopni. Danes bo ratrakirano tam od 18 ure za večerni tek. V dopoldanskem času so trenutno proge odlične potem se pa žal omehčajo.
Dokler bodo tempreature ponoči pod ničlo bo ratrakirano zvečer (menda samo še danes). Potem bo pa uporabne še kakih 800 m proge z vzponi vendar bo temperatura 24 ur nad ničlo, tako da bo ratrakirano tam pred popoldanskim treningom. Upajmo, da se bo dalo normalno teči še kak teden. Vstopnine pa se ne pobira več.
Tempreature so visoke, progo pa je v takem težko utrditi. Tudi drugod gre h koncu in proge so mehke.
 svole
#240252
Tekaška proga v Preski je urejena, dokler bo ta sneg, bo nekako urejena (kakor se bo dalo), poligon pa še ni odprt tako, da se proge ne zaračunava.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA