vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

 tiina
#164839
Pozdravljeni!

Že lani sem se navduševala nad tekom na smučeh, letos pa nameravam opremo zares kupiti. In pri tem rabim vaše nasvete, prebrala sem že cel forum, pa še vedno ne vem kaj in kako... Za smučke sem se že skoraj odločila- Madshus ultrasonic skate,vezi Rottefella, pri čevljih pa se zatika, ker ne vem ali bi vzela Alpinine ali Madshusove ( razlika je tudi cena). Vem, da ste večinoma navdušeni nad Alpino, zato me vseeno nagiba v to smer. Če pa je kateri/a lastnik Madshusovih čevljev, bom mnenja zelo vesela. Še ena stvar me zanima- ker nikoli nisem kupovala na razprodajah izdelkov za tek na smučeh (vem, da se sliši smešno), ali so tudi ti izdelki znižani tako kot npr. za smučanje? Če je temu tako, potem bom počakala še en teden...mogoče bom prihranila kakšen evro, študentom to še kar prav pride. :)
Uporabniški avatar
 EVicA
#164847
Živ!

No, tudi sama sem pristašica Alpine, ampak ne zato ker bi kdaj probala drugo znamko čevljev, ampak zato, ker če imamo vrhunski slovenski izdelek, ga vedno uporabljam. Tudi sicer se mi zdi, da boš pri Alpini imela mnogo večjo izbiro in s tem možnost, da dobiš zase primeren čevelj, kot pri Madshusu, saj imajo v Alpininih trgovinah na izbiro skoraj celo kolekcijo.
Uporabniški avatar
 primus
#164940
Vsako zimsko sezono so imeli v Alpini tudi en mesec občutno znižanje cen; januar ali februar, nisem čisto prepričan, tako da bo najbolje da se pozanimaš še o tem.

primus
 bort
#165141
Tanajbolj je da čevelj ubuješ in ga maš vsaj ene 10min obutega. Tisti ki se ti zdi da boljše sede na nogo ga vzemi. Ni rečeno da ti bo čevelj ki je dražji tudi bolje služil. Sam imam Madshus in so mi super, prej sem imel ALpina ki so bili precej mehki, vendar tudi Alpina je v zadnjem času napredovala v tej smeri.
Srečno!
 tiina
#165700
Včeraj sem šla po nakupih bolj na blef kot ne, ampak domov sem prišla s svojo novo opremo! Na koncu sem kupila Alpinine čevlje, ker so mi bili Madshuhovi malo pretrdi, dobila sem jih po več kot ugodni ceni, saj ima Alpina 40% znižanje, tako da se je res splačalo. Ostalo sem kupila v JR sport, kjer so mi tudi dali nekaj popusta, tako da če ima kdo namen kaj kupovati, se zdaj res splača. Hvala za vse namige in nasvete, zdej pa komaj čakam petek...Upam, da pridem cela domov. :)
 Trish
#165771
Zdravo,

tudi jaz sem se letos odločila za nakup svoje opreme, tako da me že čakajo Madshus smučke :) Iščem samo še prave čevlje, tiina, mi lahko prosim poveš, v kateri Alpinini poslovalnici si jih kupila? Jaz sem danes obrnila na glavo pol Ljubljane, žal neuspešno.


Lp in hvala za odgovor :)

p.s. Nekaj takega imam v mislih: http://www.alpina.si/en/izdelki/sport_0 ... ort/?v=e40 - saj to je okej za skate, če prav vem, ne?
 tiina
#165849
Ojla!

Sej jst sem tudi pred prazniki spraševala po bližnjih Alpininih trgovinah, pa niso mel ne vem kakšne izbire in sem poklicala kr v Žiri, kjer majo tovarno in tudi trgovino. Tam majo tut več izbire in tudi s številkami ni problema (jst sm malo večja in ženske čevlje št.42 ni ravno lahko dobit). Jst sm vzela točno te- imeli so lanski model, ki je modre barve in je meni zlo lepši kot ta bel, pa tut bl praktičen je (bela ne ostane lih dolgo bela). Če maš manjšo nogo, potem lahko izbiraš tut med otroškimi modeli in je izbira še večja.
Maš prov, te ta višje so v redu za skejt. Meni so teli čevlji res super. :lol: Smučke sem pa tut jst vzela Madshusove Ultrasonic. Bomo vidli v petek kako se bo vse skup obneslo.... :D
Uporabniški avatar
 Johaan
#165916
Jaz sem včeraj dobil v Kranju Alpinine. Sicer sem iskal model TCS pa niso imeli številke, oziroma so mi bile ista številka TCS preveliki, model RS pa prave velikosti (razumi kdor more, mogoče so RS znotraj malo bolj obloženi, ker niso čisto dirkalni model). Skratka 40% popusta, večina modelov je bila včeraj še na zalogi. Pri mojih konkretno je to pomenilo 90€ namesto 150€.

Pa še ko je nekdo omenjal JR Sport in popuste. Če "baba" streže je tam še ogled za plačat. Saj se grdo sliši ampak res ne najdem druge besede. Za 10 centov bi te poslala domov po drobiž pa tut če si se 30 km daleč pripeljal. Od nikogar nočem ničesar zastonj, ampak mal občutka je pa že treba met če se greš štacuno.
Uporabniški avatar
 gregaax
#165974
Johaan napisal/-a:Pa še ko je nekdo omenjal JR Sport in popuste. Če "baba" streže je tam še ogled za plačat. Saj se grdo sliši ampak res ne najdem druge besede. Za 10 centov bi te poslala domov po drobiž pa tut če si se 30 km daleč pripeljal. Od nikogar nočem ničesar zastonj, ampak mal občutka je pa že treba met če se greš štacuno.


Tudi jaz sem dobil tak občutek. V časih garažne prodaje je bilo seveda drugače. Določenih stvari pač ne dobiš kje drugje.
 tiina
#165985
Hm, tut jst sm dobila tak občutek- ampak samo pri njej. Mene je stregel sin in ni nisem mela takega vtisa, nasprotno meni se je zdel ful prijazen, pa še simpatičen je povrh. :) To dam prov, če že maš trgovino, morš met tut ustrezen odnos do ljudi.
Uporabniški avatar
 CookS
#166051
tiina napisal/-a:Hm, tut jst sm dobila tak občutek- ampak samo pri njej. Mene je stregel sin in ni nisem mela takega vtisa, nasprotno meni se je zdel ful prijazen, pa še simpatičen je povrh. :) To dam prov, če že maš trgovino, morš met tut ustrezen odnos do ljudi.


Jah treba se je navadt če je ona v trgovini pomeni da bolje da ne greš sploh notr, je pa je sin ali pa kdo drug od familije pa so radodari in dajo radi tudi večje popuste :D
 Trish
#166257
Dobila čevlje, sedaj iščem samo še palice... ;) Tiina, kako je šlo včeraj? :wink:
 tiina
#166328
Včeraj je šlo več kot odlično. Ker mi je Soriška planina najbližje, sem se odpravila kar gor in je blo super- ni blo premraz, pihalo ni in SONCE, pa tut proge so fajn. Mam veliko srečo, da je fant pred parimi leti že tekel na smučkah in je tut učitelj, tko de mi je ful pomagal...in mi niti ni šlo tko slabo. No, dobro na začetku sem se lovila, ampak padla pa nisem! :D Mi je blo tako všeč, de grem v torek kr nazaj. Danes me sicer bolijo roke, ramena in rit, ma bo že. Trish, a čevlje si dobila v Žirih?
 Trish
#166572
Hehe, fant učitelj je definitivno prednost :) Ne, sem ulovila zadnji par v Lj v moji številki 8)

Uživaj jutri, jaz grem pa v nedeljo sprobat, kako se čeveljčki obnesejo. Oziroma, kako se jaz :P

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA