vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

 ROMAN2
#77560
No, glede na temperature še nič ne kaže da bomo kaj kmalu tekli na smučeh. Zato predlagam, da se udeleženci "Sekcije TF- teka na smučeh" po vzoru "peš tekačev" sestanemo na uvodnem teku v novo sezono z rolkami/rolerji.

Predlagam nevtralen teren, t.j. traso kolesarske steze MOJSTRANA (od začetka asfalta pri starem železniškem mostu) do RATEČ.
V Ratečah družabno srečanje ob "kačji slini".

Predlagam kar to nedeljo, 19.11.2006 ob 9.30 - 10.00 uri pri starem železniškem mostu (malo naprej od Belce proti KR. G.). Seveda bi bilo v redu imeti s seboj tudi kakšnega voznika (netekača), ki bi prepeljal avto (plus "suhe cune" do Rateč. Vkolikor nas bo več, sploh ni problema, se logistika že izvede.

V primeru zelo slabega vremena odpade oz. se preloži na ustrezen termin.

Pričakujem konstruktivne pripombe in predloge glede izvedbe.

Vse zainteresirane naprošam za potrditev udeležbe na tel. 040/350-763. Povej naprej.
 svole
#79002
Letos bodo tekaške proge z novo pridobitvijo neprimerno bolj urejene. V ŠD ŠRC Preska Medvode smo kupili nov najmodernejši teptalni stroj tako, da ne bo več stalnih težav in kolobocij z najemanjem strojev.
Uporabniški avatar
 MihaPR
#79031
Kako pa je kaj s tekom tam? Mislim, a majo kakšni "tekmovalci" in tisti, ki trenirajo prednost? Kakšna pristojbina oz. uporabalnina? Čisto tako me zanima, ker je najbližja urejena proga. Bi bil kandidat tudi za kakšen uvodni tečaj skate tehnike :)
 svole
#79034
MihaPR

Tekmovalci na tekaških progah v Preski ne bodo imeli posebne prednosti. Kar se pa tiče pristojbine oz. uporabalnine pa je tako. V letošnjem letu, ko še ne bo razsvetjave in umetnega snega po vsej verjetnosti pristojbine še ne bo. Kljub temu, če želimo progo urejati vsakodnevno s tem nastajajo določeni stroški, ki pa jih bomo verjetno poizkušali nadomestiti s prostovoljnimi prispevki.

Kar se pa tiče tečajev, bodo vsak vikend in verjetno tudi med tednom, saj smo letos zagotovili res dobre pogoje tako kadrovske kot materjalne. Celoten tečaj zajema tako spoznavanje teorije, klasično kot prosto tehniko. Lahko pa se odločite le za del tečaja. Kar vas pač zanima.
 Kalisnik
#79718
Se morda že da kje laufat?
Uporabniški avatar
 anzy
#79720
Na Pokljuki so urejene proge ! Ni sicer idealno ampak je pa ! Pa tudi na Karvavcu so danes baje potegnili progo ! :D
 Godisaskijač
#79840
Na Krvavcu so tekaške proge? Ne najbrž misliš une ta alpske...

A na Pokljuki bo še za ta vikend al ga bo prej pobral?

Hmm Belopeška jezera kje pa je to? Je veliko prog tam...?

Sama vprašanja ahammm
Uporabniški avatar
 športnik
#79867
Godisaskijač napisal/-a:Na Krvavcu so tekaške proge? Ne najbrž misliš une ta alpske...

:shock: :shock:
Na Krvavcu so urejene tekaške proge, kakšne so razmere tu in na Pokljuki ti ne znam povedati...

Na Belopeških (mangartskih jezerih), to je čez mejo, čez Reteče so prav tako urejene tekašne proge. Snega pa itak še v hribih ni skorajda nič kaj šele v dolini.... :cry: :cry:
Uporabniški avatar
 športnik
#79868
In če jaz kaj vem je potrebno celo nekaj plačati za tek pri Belopeških jezerih!
 Godisaskijač
#79881
Športnik, kako pa ti veš da so v Retečah proge urejene, mislim na e-strani od kranjske gore piše da ni nobena proga urejena tam okrog, niti do tamarja.
Uporabniški avatar
 športnik
#79886
Hja, morda sem premalo jasno napisal. :oops: Nisem napisal, da so v Ratečah urejene tekaške proge, ampak sem napisal, da se na Belopeška jezera zapelješ čez mejo, torej čez Rateče... Oziroma tudi na Belopeških jezerih so urejene tekaške proge oz. bodo, ko bo dovolj snega! Ok?
 Godisaskijač
#79919
ok :D ja res je bil nesporazum, me je pa bolj zanimalo če so že proge in ne da bojo ko bo sneg eheh. Vse kaže, da so edine proge za zdaj (kar se lahko spremeni že jutri) na Pokljuki ( sem bil gor včeraj in je blo za zlaufat, rudno polje pa do uskovnice). Kako je pa na Krvavcu pa ne vem, je že kdo tam tekel?
Uporabniški avatar
 Matokc
#79954
Do Uskovnice??? V petek jih še ni blo, pa tud mislm da jih že nekej petkov in še nekej ne bo! Je pa krog na poligonu za dane razmere zelo dobro pripravljen!
lp matokc in barbka

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA