Traili za mlado in staro od 1 - 100km: MINI GM4O 1 -3km, GT 12 km, GM4O 42km in UPT 100km. Tretji vikend v juniju je Podbrdo center gorskih tekov. Vse od dogajanju tudi v tem forumu.

Moderatorji: Jožko, Tedi, klavdija

 klavdija
#39069
Živjo!

Tistim, ki na ogled proge niso uspeli priti v nedeljo, jim je lahko žal. Sicer pa imajo še časa in upam tudi vremena, da si ogledajo progo in prelepe kraje.
Jože, Dušan - rekord proge se postavlja na dan tekme, ne na ogledu! Ma, po mojem sta ubrala kakšno bližnico... Se hecam. Bravo, bravo! Ko bom jaz "velika" kot Jože, bom tudi jaz tako dobra...
Dušan, pivo ti lahko plačam tudi v naprej! Ko je delo narejeno in vse mimo, se lahko tudi pozabi.

Lep sončen dan vsem,

Klavdija
Uporabniški avatar
 Dušan
#39080
Pozdravljena!

Pivo pade ob prvi priliki! Ne prej in ne kasneje ... takoj!

Nedeljski izlet je bil res lep. Nisva postavljala rekorda, čeprav sva bila s časom treninga kar zadovoljna. A na tekmi bo vseeno treba biti hitrejši za kakšno urico! Nisva delala bližnjic, s prečenjem pod Šoštarjem vsaj časovno nisva nič pridobila! Veliko sva med tekom čokulala ... saj veš, ko se stari prjatli v zrelih letih srečajo, je treba malo spomine obujat! Eni to počnejo z glažem v roki, drugi pač na teku! Vsaka strmina tam ... ima svoj spomin! In načrte za maraton sva tudi delala, kot organizatorja in kot tekmovalca!

Je pa včasih "zmanjkalo" moči za pogovor! Tam pod Durnikom nekaj pripovedujem ... in čakam, da bo Jožko nadaljeval, čakam in čakam, pa nič! Grize korak za korakom ... in jaz za njim! Tišina! No ... sem si rekel, zdaj je pa stvar postala resna!!! Najbolje, da sem tiho tudi jaz! In sem poslušal ptičke pet!

Tura je bila res enkratna! A kakšno stvar bi bilo mogoče še izboljšati! Malo dolgočasno mi je bilo kar nekaj ur gledati njegovo rit! Če bi tempo diktirala kaksna luštna ... bi me gotovo bolj vleklo čez drn in strn!

Lep dan želim vsem!

Dušan
 Jožko
#39182
Hojla!
Res si lepo,kar malo pesniško opisal najin nedeljski tek ali bolje rečeno pohod.Tudi sam sem vesel,da sva skupaj pretekla-prehodila traso v tako lepem dnevu.Opraviti tak krog z prijateljem, v prijetnem vzdušju obujati spomine na mladostna leta je res lepo,in človek v teh naših prelepih grapah pozabi na svet,ki nas obdaja in zadiha z tisto najčistejšo naravo.Akumolator se napolni za cel teden naprej in nazaj.Taki dnevi so res nekaj najlepšega.
Vse ostalo,kar si napisal pa ne komentiram,ampak ti povem:"jutr pejlam dve mlade punce iz Hadajužne na Porzn in men vrjem,da nabom hodu taprov."Malo za šalo malo za res, največ pa zaradi fušije!
Duško lep pozdrav,ravno tako tudi vsem tekačem in ostalim obiskovalcem foruma. Jožko
#40546
Hojla!
V soboto 21.05.2005 bomo še enkrat organizirali ogled proge in to v celi dolžini se pravi cel krog.Štartali bomo kod po navadi na Petrovem brdu ob 8.00.Vreme imamo napovedano lepo tako da zna biti OK.Nekaj kandidatov je prijavljenih.Gremo v vsakem primeru tudi,če bo samo eden nam ni težko,ker uživamo na teh prelepih poteh.
Vse ostalo pa poteka po planu in prej določenih planih.Malo snega je še za Črno prstjo ni pa veliko in se da že skoraj normalno priti skoz.No toliko za enkrat se vidimo.
Lepo se imejte in uživajte kjer koli že ste. Jožko
#40706
Jožko napisal/-a:Hojla!
V soboto 21.05.2005 bomo še enkrat organizirali ogled proge in to v celi dolžini se pravi cel krog.Štartali bomo kod po navadi na Petrovem brdu ob 8.00.Vreme imamo napovedano lepo tako da zna biti OK.Nekaj kandidatov je prijavljenih.Gremo v vsakem primeru tudi,če bo samo eden nam ni težko,ker uživamo na teh prelepih poteh.
Vse ostalo pa poteka po planu in prej določenih planih.Malo snega je še za Črno prstjo ni pa veliko in se da že skoraj normalno priti skoz.No toliko za enkrat se vidimo.
Lepo se imejte in uživajte kjer koli že ste. Jožko


Oglednikom proge želim veliko užitkov na lepi in težki progi hkrati :D

Sam si jo bom ogledal kar na dan tekme in vem da bo zopet velik praznik gorskega teka kot ga znate pripravit samo pri vas Jožko :!: :wink: :clap:
 Jožko
#40747
Hojla!
Hvala Dule za prijazen kompliment in priznanje našemu trudu,in seveda trudu vseh tekačev in tekačic. Potrudili se bomo tudi letos pa naj stane kolikor hoče.Vsak,ki pride in prehodi-preteče to progo je vreden vse pozornosti tako na progi kod tudi po teku in upam,da se bomo letos za to še posebno potrudili.
Vsem,ki se bodo udeležili 4.gorskega maratona bomo nudili vse,kar na progi potrebujete in ravno tako tudi po tem lepem garaškem teku.
Poskrbeli smo tudi za lepa ne samo spominska temveč tudi uporabna darila,ki se jih boste radi uporabljali. Skratka trudimo se,da z trdim delom in prijaznostjo do vseh ustvarimo prijetno vzdušje na tej tekmi,ki pripada res nekako samo izbrancem v pravem smislu besede.Zato preizkušnjo je potrebno res delati in to kar krepko drugače ti Durnik pokaže zobe,če do njega sploh prideš.Ko pa si enkrat na Poreznu pa na skrivaj posmrkaš solzico od same sreče,da ti je bilo dano se matrat do vrha.Navzdol pa gre samo.
No malo sem zafilozofiral,lepo se imejte,kjer koli že ste in lep vikend Jožko
Uporabniški avatar
 Dule
#40748
Jožko napisal/-a:Hojla!
Zato preizkušnjo je potrebno res delati in to kar krepko drugače ti Durnik pokaže zobe,če do njega sploh prideš.Ko pa si enkrat na Poreznu pa na skrivaj posmrkaš solzico od same sreče,da ti je bilo dano se matrat do vrha.Navzdol pa gre samo.
No malo sem zafilozofiral,lepo se imejte,kjer koli že ste in lep vikend Jožko


Lepo po izkušnjah povedano :clap:

Ja težko si je predstavljat ko prideš po dobrih treh urah tekanja v Hudajužno potem pa te čaka strm vzpon z 1300metrov višinske razlike na Porezen. Meni ne bo nikoli jasno kako prvi to progo zmore v 3urah20minut :roll:
 snezni_tekac
#40764
Dule napisal/-a:
Jožko napisal/-a:Hojla!
Zato preizkušnjo je potrebno res delati in to kar krepko drugače ti Durnik pokaže zobe,če do njega sploh prideš.Ko pa si enkrat na Poreznu pa na skrivaj posmrkaš solzico od same sreče,da ti je bilo dano se matrat do vrha.Navzdol pa gre samo.
No malo sem zafilozofiral,lepo se imejte,kjer koli že ste in lep vikend Jožko


Lepo po izkušnjah povedano :clap:

Ja težko si je predstavljat ko prideš po dobrih treh urah tekanja v Hudajužno potem pa te čaka strm vzpon z 1300metrov višinske razlike na Porezen. Meni ne bo nikoli jasno kako prvi to progo zmore v 3urah20minut :roll:


Dule kaj vi to debatirate na temo maratona PodBrdo!?!?

Eno pomoc bi rabil.

Nekaj razmisljam da bi naredil druzinski event s tem maratonom.
Malo bi vzel sotor pa malo bi si z druzino pogledali teren in eden dan bi izkoristil za maraton. Pa se na zeleznisko progo bi dali avto in se popeljali malo do Bohinjske in Bohinja pa potem domov.
Kaj mi predlagas kot logisticni nacrt cas in kje postaviti sotor za prespanje tako da se mi izide za cez weekend ( recimo da v petek zvecer pridem tam blizu starta maraton sotoriti - saj se da kje tam blizu mar ne). Pazi start in cilj sta v MBju!

Namrec ta nacrt konkurira z enim drugim kjer tudi miksam fammilly adventure z enim tekom v blizini preko meje ampak ce bi ta nacrt bil izplejiv in kolko udoben mislim da bi s tistim vlakom in kraji v dolini preprical tudi na Podbrdo! Se full zahvaljujem za kaksne idejne logisticne nacrte!
 Jožko
#40779
Lep pozdrav!
Vidim,da se tudi snežni tekači ogrevajo za tek po suhem(se hecam).Poglej prijatelj lahko ti dam vse informacije v vezi ,kar te zanima.
Šotor lahko postaviš v bližini štarta.Prijazni oskrbnik planinskega doma na Petrovem brdu pa ti bo dal vse potrebne in formacije kar jih boš potreboval.
Mislim ,da je to kar si si zamislil vredno pohvale.Tudi ostali člani familje ti bodo hvaležni da si jih pripeljal v te kraje.
Lepo se imejte in uživajte kjer koli že ste,pa lep pozdrav. Jožko
 snezni_tekac
#40781
Jožko napisal/-a:Lep pozdrav!
Vidim,da se tudi snežni tekači ogrevajo za tek po suhem(se hecam).Poglej prijatelj lahko ti dam vse informacije v vezi ,kar te zanima.
Šotor lahko postaviš v bližini štarta.Prijazni oskrbnik planinskega doma na Petrovem brdu pa ti bo dal vse potrebne in formacije kar jih boš potreboval.
Mislim ,da je to kar si si zamislil vredno pohvale.Tudi ostali člani familje ti bodo hvaležni da si jih pripeljal v te kraje.
Lepo se imejte in uživajte kjer koli že ste,pa lep pozdrav. Jožko

Pozdravljeni,

Ja snezni tekaci smo to za kar se imamo predvsem zato ker veliko tekamo po suhem pa si potem lahko se privoscimo od nabrane kondicije tek po snegu s krpljami ali pa brez.

Ja moja ideja je da bi prisli vpetek.
Planinski dom bi verjetno odpadel ker je nas stalen clan zraven tudi pes zlati prinasalec. Ker pravi da bi rad bil rusevinar resevalec je reden spremljevalec nasih skromnih avanturic. Tako da ne verjamem da bi planinski dom gostil. Sotor pa bi bil za nas prava varianta.

Torej v petek bi postavili sotor ( pozno popoldan ali zgodaj zvecer ) potem pa zjutraj na maraton in potem poskusiti ujeti vlak za Bohinjsko Bistrico. JE to realno v soboto za izpeljati?

Tisto kako lepo je pri vas v Baški grapi pa dobro vem o čem govorite.
 Jožko
#40790
Hojla!
Sploh ni problema,tik ob planinskem domu je prostor za postavitev šotora,mogoče 50m nad njim in vaš kosmati prijatelj nebo motil prav nikogar.Tudi bližina doma ne moti gostov,ki spijo v šotoru.Seveda je kampiranje za te primere tudi brezplačno.
Vse ostalo pa je tudi izvedljivo,seveda je odvisno od vas koliko se boste zamudili in koliko vas bo maraton utrudil.Povem vam ,da je za priti skozi celo progo kar 8ur malo bolj hitre hoje.Za kaj manj pa je potrebno že malo teči.No mislim,da sem vam povedal,kar vas zanima sem vam pa še na voljo,če vas še kaj zanima.
Lepo se imejte in lep pozdrav. Jožko
 Jožko
#40829
Hojla!
Prav malo se bojim kako bo z vremenom na dan tekme,ko je na vseh naših skupnih ogledih vreme idealno.Tudi danes je bila ženska ekipa,takoda sem bil celo pot "blažen med ženami".Povem vam,da da smo jo kar dodbro maširali in si ogledali cel krog v res dobrem vzdušju.Proga je odlično prestala zimo in preveč poškodovana in bo potrebno le malo popravil.Tudi dekleta so jo ocenila za zelo atraktivno.Dolgčas ti na našem maratonu res ni,če ti prijatlji pobegnejo si pa kakšno božično zabrundaš(ane Simona).
No naj bo kakor hoče imeli smo prekrasen dan in upam,da so tudi dekleta zadovoljna.
Imejte se lepo pa lep pozdrav iz Baške grape Jožko
 marjan
#40935
Gorski maraton 4 občin premagan. :D :D :D

Včeraj v nedeljo me je žena Simona popeljala po trasi lepega maratona, tako da se lahko pridružim mnenju, da je eden najlepših gorskih maratonov. :) :)

Vendar za Simono to ni bil mačji kašelj. kajti v soboto je pa njo Joško peljal po trasi kot omenja zgoraj. :shock:

Prvič se je zgodilo, da je Simona pomislila, da ji ne bi uspelo. Po uri resnice je šla res bolj počasi, pa vendar je zdržala. :D :D

Skratka cca 80 gorskih km v dveh dneh res ni šala in je lahko ponosna nase. Bil ji je pa to odličen trening za gorski maraton po Pohorju.

Ob tej priliki pa se iskreno zahvaljujeva Jožkotu za ves trud ob razkazovanju poti in obilo informacij, ki bodo pomagale na sami tekmi.

Jožko hvala

Pozdrav vsem hribogrizcem

Marjan&Simona
 Jožko
#40980
Hojla!
Najprej vse čestitke Simoni za tak podvig,ki mislim da ni uspel še nikomur.Po pravici povedano niti na misel mi še ni prišlo,da bi v dveh dneh šel dvakrat okrog.Zato Simona še enkrat čestitke od cele sobotne ekipe in vseh tistih,ki vejo kakšen krog je to!
Drugače pa mislim,da je dolžnost organizatorja,da stoji tekmovalcem nekako ob strani ne samo na dan tekme tudi drugače.Preživeti pa tako lep dan v družbi takih FEJST DEKLET pa mislim da je že to samo po sebi umevno super.
Upam Marjan,da si začutil tisti tapravi izziv,ko si premagoval hribčke in dolince do Porezna,ko se ti odpre pogled na vso pot ki si jo prehodil.Mislim,da je to plačilo za trud nekaj najlepšega na tej poti.Kakor sem v soboto povedal dekletom povem sedaj vsem,ki prebirate forum.Ko se odpravimo z agencijo na izlet vsi pričakujemo kaj vse bomo videli na tej poti,vodič se mora dobro potuditi,da smo zadovoljni.Na poti maratona pa smo najbolj zadovoljni,ko zagledamo zunanje stranišče(skret) na Poreznu po "petih" urah garanja,ker potem vemo gre samo še navzdol.Vidite,da smo si ljudje res različni!
Lepo se imejte in lep pozdrav vsem iz Baške grape kjer koli že ste. Jožko
Uporabniški avatar
 Dušan
#41036
Ja, ko zagledaš tisti skret, se zdi, kot bi prišla odrešitev!!!

Lep dan!

Dušan

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA