Traili za mlado in staro od 1 - 100km: MINI GM4O 1 -3km, GT 12 km, GM4O 42km in UPT 100km. Tretji vikend v juniju je Podbrdo center gorskih tekov. Vse od dogajanju tudi v tem forumu.

Moderatorji: Jožko, Tedi, klavdija

#67652
Pozdravljeni
Za vsak slučaj še kratek opis rezervne varjante, da vam bo lažje predvsem tistim, ki si proge na tem delu niste ogledali. Še vedno upamo in se pripravljamo za ureditev razmer na klasični stari progi, proti vremenu in naravi pa tudi mi ne poznamo čarobne formule. Če vam povem da so bili naši hribi zjutraj pobeljeni do gozdne meje težko verjamem, da bi v takih razmerah pobralo meter in več snega!
Na Vrhu Bače zavijemo levo proti vasi Bača, cc 300 m po stezi in nato naprej po lepi mulatjeri, ki jo po tretjem zavoju skrajšamo z bližnjico za dva ovinka in po njej vse nad vasjo Bača do asfaltirane ceste. Spusta je cc 400 m n.v. od tu naprej 300m po asfaltu in prvi označen odcep na desno proti Kacenpohu. Spuščamo se vse do potoka Kacenpoh(Mačji potok). Tu pa se pot prične vzpenjati in mimo domačije Kacenpohar in Povdnar se pot strmo vzpne do Kalarskega brda, kjer se priključi na obstoječo maratonsko pot. VSE NEJASNOSTI ALI VSA MOGOČA VPRAŠANJA V ZVEZI Z TO REZERVNO VARJANTO LAHKO POSTAVITE V TEJ RUBRIKI. Pot je že dobro označena in si jo lahko tudi ogledate. Danes pa smo jo tudi dokončno uredili. Lepo bi bilo, če bi je ne bilo treba uporabiti.
Tudi okrepčevalnice se bodo preselile nižje. Se pravi Kobla bo v vasi Bača, Črna prst pa pri domačiji Povdnar. Upajmo na vse najboljše in prosimo zelenega Jurija da stori svoje tudi v hribih nad Baško grapo.
Lepo se imejte in lep pozdrav iz Baške grape. Jožko
[/i]
Uporabniški avatar
 žine
#67658
'jutro
zdi se precej verjetno, da obveljala rezervna varianta. Pa, vse je za nekaj dobro, bomo pa videli nove kraje. Kakorkoli, spet bo izjemna dogodivščina.
Koliko bodo pa po tvoji oceni krajši časi?
pozdrav v Baško grapo,
lpŽ
Uporabniški avatar
 Dušan
#67665
Hojla!

Jutri se začne toplit. Sneg bo pobiralo kot po maslu. Sem se zmenil na agenciji za vreme! Tud piham v oblake in za eno mašo bom dal! V soboto, na dan tekme bo snega ravno še toliko, da se bomo prijetno osvežili! In še bolj borili! Bo taka kopno snežna varianta!!

Ja, globoko upam! Drugače pa ... rezervna varianta bo gotovo več kot pol ure krajša ... za nas, ki tečemo okrog 4 ure 30. Za tiste najhitrejše gotovo manj, za tiste, ki pa so tempirani za daljše čase, pa bo proga tudi za kakšno urco krajša! Kaj misliš Jožko?

Evo, se že sonček kaže!

Pozdrav v grapo!

Dušan
 Jožko
#67669
Pozdravljeni!
Res je Duško sonček se kaže tudi pri nas in upajmo na najboljše, ampak res mora biti najboljše, drugače ne bo šlo. Bomo pa seveda naredili vse, da ohranimo isto traso tudi letos, ker prav letos je že mali jubilej našega maratona. Ima že pet let in to je že kar nekaj.
Kar se tiče časov si pa kar prav napovedal. Malo prednosti bodo imeli tisti pravi tekači, ker je rezervna trasa bolj tekaška in nima toliko vzponov. Da pa ne boste mislili je ravno tako zahtevna in kod je napisala Nežka te Durnik hitro spomni, da je ura resnice še tukaj.
Lep pozdrav in lepo se imejte, pa lep pozdrav iz Baške grape obsijane z soncem. Jožko
Uporabniški avatar
 vanja
#67677
Živjo!

Za katerokoli varianto se boste organizatorji odločili, verjamem, da bo odločitev pravilna! Sama že težko čakam na ta legendarni maraton in se zelo veselim naslednje sobote!

Lep pozdrav in obilo sončka v Baško grapo! Tam nekje v vaših hribih bom preživela že ta vikend :D

Vanja
 klavdija
#67690
Kar bo pa bo. Tud jaz sem zraven, po daljši ali ta krajši. Tisti, ki me poznate, veste katera varianta je boljša zame...
Kar se tiče snega, včeraj mi je uspelo "prilezti" na Krn in doživela sem pravo zimsko idilo. Ne samo, da je bilo belo, ampak je tudi snežilo!

Se vidimo, pa pogum - prijavite se.

LP Klavdija
PS Dušan, ali pivo še velja?
Uporabniški avatar
 Dušan
#67694
Hojla Klavdija!

Čestitam!!! Vem, da ti je krajša varianta bolj všeč, ne zameri, ampak jaz kljub temu navijam za klasično progo! Upam, da Jožkotu ne pihaš preveč na dušco, da na vsak način obrne na Vrhu Bače puščico na levo!!! Bom preveril!!!

Pivo pa seveda ... letos končno steče po grlu dol! Čakam že kot pravjo ... "od pamti veka" ...

Pozdrav v Tmin!

Dušan
 Jožko
#67728
Bravo Klavdija!
To sem čakal pa te nisem upal preveč priganjati. Duškotu pa ne bova povedala kdo komu piha na dušo in zakaj, naj ga kar malo "grize"(se hecam).
Puščico pa bomo obrnili, ko bomo videli kaj in kako, vse bomo nardili da ostane klasika. Se pa močno bojim, ker sem danes označil pot iz Hudajužne do Petrovega brda me je prav na Durnku ujela snežna ploha, da sem z rokavicami obešal trakove, ne morš verjet. Do vrha me je še dež, preden sem bil v dolini pa sto sonc. Mislim da je bilo aprilsko vreme prava poslastica proti temu. Pa kaj bi šele bilo, če bi ljudje odločali o vremenu?
Tekma vsekakor BO in taka ali drugačna varjanta bo dovolj težka za vse udeležence vam garantiram. Odpovedati ne moremo prestaviti pa ravno tako ne.
Gremo naprej po desni ali po levi!
Pa lep pozdrav in lepo se imejte kjer koli že boste. Jožko
 marjan
#67782
Da malo razvedrimo našega prizadevnega Jožkota se "pofočkajmo" za to lepo, vendar težko prireditev. Kot sem gledal po trenutnih predprijavah, bo TF imel udarno število tekmovalcev.

:TF)

1.Simona T
2.Marjan
Uporabniški avatar
 samo
#67796
Mene pa kot vse kaže ne bo, čeprav sem se prijavil.
Koleno me je zaje....
Zjutraj sem poskušal teči po 4dneh, pa sem se po 150m moral obrniti.
Kar ne morem verjet. Z mislimi sem bil že na dirki.
Grozno sem razočaran.

Ja nič, drugič.

Vsem, ki greste, želim super tek.
Uporabniški avatar
 T1
#67802
marjan napisal/-a:Da malo razvedrimo našega prizadevnega Jožkota se "pofočkajmo" za to lepo, vendar težko prireditev. Kot sem gledal po trenutnih predprijavah, bo TF imel udarno število tekmovalcev.

:TF)

1.Simona T
2.Marjan


Mene boli rama, ampak ker sem že plačal štartnino, me nič ne odvrne :twisted: .
Torej:

1.Simona T
2.Marjan
3. T1

LPT1
Uporabniški avatar
 Dule
#67822
Mene žal letos ne bo - družinske obveznosti :o No izzivov mi vseeno ne bo zmanjkalo: najverjetneje že teden dni kasneje maraton Preddvor-Kapla 8)

Uživajte maksimalno :P
Uporabniški avatar
 Dušan
#68078
Klavdija!

Na Vrhu Bače bo treba zaviti desno!!! Verjamem, da boš zmogla!

Uradna informacija o trasi maratona sledi! Bo Jožko povedal! Ogled trase je bil uspešen! Maraton štirih občin ne popušča! 5100 m višinske razlike čaka!!!

Vriskam!

Pozdrav Dušan
 klavdija
#68086
Ja Dušan, mi ne bo ostalo drugega. Sem se pa letos malo bolj "opremila". V Hudajužni me čakajo dvojne palice - ta prave, pa še moj mož.
V glavnem, držite se in počivajte. Se vidimo na štartu!

LP Klavdija

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA