prostor za dogovore in pogovore TFjevcev s totega konca
Uporabniški avatar
 S*
#49078
:D

So me te štenge oz. Izidorjeve fotke včeraj tako zmanipulirale, da sem jih morala po šihtu takoj sprobat. Pa sva si z Z* merili čas, da vidimo, kak to gre. Sva šli gor in dol 3-krat:
1. zmerna hoja (ogrevanje mora bit) s časom 4:37
2. tek, pa mičken hoje vmes, čas 3:26 (Z*) in 3:30 (moja malenkost)
3. počasna hoja kar tako, brez merjenja časa

Res je, kot pravi Maja, ko noge postanejo težke, jih kot magnet vleče dol. Se mi je na zadnjih štengah, najbolj svinjskih :evil: , zdelo, da so se mi noge zabetonirale Slika (bi lahko kar svojo sponzorsko ploščico tam pustila :D ). Da bi prišla pod 3 minute, uf, mogoče, ko bom imela ta pravi dan pa več treninga.

Bil je lep sončen popoldan, fajn vaja za moč in injekcija dobrega počutja.
Še kdaj. Slika
Uporabniški avatar
 INOT
#49115
TERMINATORKE! :cast1:
Uporabniški avatar
 izidor
#49179
Hm.. mene pa zgornji post od S* tako zmanipuliral, da sem moral se enkrat it probat. :D

Se vedno kombiniral s hojo..
verjetno pa premalo, ker na vrhu sem komaj stal.

Torej:

Stenge - obnovljene
[table][row]1.[col]Inot[col]2:54[row]2.[col]Z*[col]3:26[col]+0:32[row]3.[col]S*[col]3:30[col]+0:36[row]4.[col]Izidor[col]3:39[col]+0:45[/table]

PS: Ze cutim kak mi misice rastejo.. 8)
Uporabniški avatar
 INOT
#49183
Izidor tvoja taktika za stopnice je čist pravilna.Najboljša je kombinacija teka in hoje.Če pa hočeš teči celo pot moraš zadnji del preskakovati po dve stopnici,kar pa je peklensko težko.Hitrejši si če hodiš.V glavnem :clap:
Na lestvico se pa nikakor noče pridružiti Veggie,verjetno zato ker bi postavila čas tam pod 2,30 in misli,da bi nam s tem vzela voljo.
Veggie pridi no.Če greš pod 2,30 dobiš skuto pa še čemaževo omako. :wink:
Uporabniški avatar
 Veggie
#49190
INOT napisal/-a:Veggie pridi no.Če greš pod 2,30 dobiš skuto pa še čemaževo omako. :wink:


Jao kaj nisi prej povedal?! :? :D Ti ze maham s piramide :twisted:

Me mikajo te stengice ze en cas, ja.... Mogoce pa bi res enkrat konec tedna.... (ce seveda prezivim peklenski sobotni trening - 10km zacensi z 3.55/km, potem pa spuscanje..... jaaaaooooo :? :oops: ) Khm... a bi se to smatralo kot olajsevalna okoliscina :lol: :wink: tak enih 30 sekund da bi se odbilo pri rezultatu.... :twisted: :lol: hmmmmmm


PS. Me je zadnjic en TF-jevec (nas dragi anderkaver z Gorenjske :wink: :twisted: ) spraseval po rekordu navzdol..... Kdo je za akcijo?? :twisted: :lol: :juhuhu:
Uporabniški avatar
 lojzeP
#49191
Tko btw. - sedaj tudi jaz vem, kje so tote stopnice :D

Je že skrajni čas, da enkrat malico v MB zamenjam za en "vzpon" ( vpis na lestvico PRESS ) :D
Uporabniški avatar
 Veggie
#49192
lojzeP napisal/-a:vpis na lestvico PRESS :D


Ja, Lojze, bo treba pohitet oz. izkoristit, dokler je lestvica se neomejena ("top 5 only" se bliza :twisted: )


:D :D

PS. Zdaj ves, kje se pije kavica, tak da drugic namesto iskanja hitro po stengah gor, pol pa na kavo :idea: :wink: aneda :lol: (okej, okej, ce prezivis stopnice, si pa ze zasluzis eno majhno analizico :wink: :lol: )
Uporabniški avatar
 INOT
#49195
Veggie napisal/-a:
INOT napisal/-a:Veggie pridi no.Če greš pod 2,30 dobiš skuto pa še čemaževo omako. :wink:


Jao kaj nisi prej povedal?! :? :D Ti ze maham s piramide :twisted: Me je zadnjic en TF-jevec (nas dragi anderkaver z Gorenjske :wink: :twisted: ) spraseval po rekordu navzdol..... Kdo je za akcijo?? :twisted: :lol: :juhuhu:


Vidim,da sem glede skute in čemaža zaigral na prave strune :D (za še večjo vzpodbudo pa še ene bučke zraven 8) )

Za postavljanje rekordov navzdol pa nisem.Prenevarno.Lahko se tudi ubiješ.Ker dol divjati po tistih štengah...ne vem no.Mogoče s padalom ali pa zmajem-to bi šlo. :roll:
Uporabniški avatar
 Veggie
#49233
INOT napisal/-a:Vidim,da sem glede skute in čemaža zaigral na prave strune :D

pssssst, tega se ne govori na glas :D

Nisem vedela, da si hodil v glasbeno solo :twisted: :D


INOT napisal/-a:Za postavljanje rekordov navzdol pa nisem.Prenevarno.Lahko se tudi ubiješ.Ker dol divjati po tistih štengah...ne vem no.Mogoče s padalom ali pa zmajem-to bi šlo. :roll:


Ehhhhh
Malo se skotalis dol pa je..... (izkusnje PRESS :hehe: )

Jah, tudi kotalit (beri: padat) se je treba naucit (izkusnje vol.2 PRESS)

Prijave za dol po stengah (AKA kotaljenje) posljite INOTu na ZS :wink: (Inot, saj nimas nic proti, kajneda :wink: 8) :twisted: :twisted: :twisted: )
Uporabniški avatar
 Veggie
#49234
INOT napisal/-a:Mogoče s padalom ali pa zmajem-to bi šlo. :roll:


Kaj pa s colnom......? (nekateri radi veslajo..... :roll: :wink: )

:twisted:
Uporabniški avatar
 INOT
#49242
Kar se glasbe tiče imam 7 let harmonike.
Kar se pa šteng in ostalega tiče :evil: :evil: :x tudi jaz bom nekoč velik,pa bom mel kakih 20% tvojih trebušnih mišic,pa ko še 5 let pridno treniram :twisted: :twisted: pol bomo pa videli kdo se bo kotalil... :D
Pridi enkrat v kajak če si upaš :twisted:
 dpop
#49247
Teorija stopnic

Torej... po splošno znani inu vobče uporabljani formuli za stopnice je
čas potreben za premagovanje N stopnic sledeč:

tn = n/2 x (Ds x Vs) x KZPS - 50s * FTB

kjer je

tn = čas potreben za N-stopnic
n = število stopnic
Ds = dolžina stopnice v metrih
Vs = višina stopnice v metrih

KZPS = konstanta za premagovanje stopnic (podana v sekundah)
(vobče poznano kot Pi*e ... 3.14*2.71... 8.53 od oka)

kar nam v primeru "naših stopnic" (metoda optične ocenitve danih slike -
vobče poznano kot "na-uč-se-mi-tko-zdi") da

tn = 454 / 2 x (0.40 x 0.15) x 8.53 = 116 (zaokroženo na sekundo natančno)

in dobimo čas potreben za premaganje stopnic... minuta in 56 sekund

Ahhh... kako nestrokovno od mene... pozabil sem še FTM (Faktor trebušnih mišic)
katerega si naš kolega INOT želi v doglednem času (Letna članarina za fitnes PRESS)
spraviti na faktor 200 mVg (miliVeggie) (tako za primerjavo... dobro trenirani kenijski tekači
dosegajo nekje med 500 do 700 mVg)

Skratka... času (tn) se odšteje še 50 sekund pomnoženih s FTM,
ki se ga meri s AbdomenoMusculoMultiMetrom (širše znan kot A3M ali po domače "špehomer")

Recimo da za splošno populacijo (povprečne vrednosti FTM se gibljo nekje med 50 do 100 mVg)
dobimo odbitek 5 sekund... (pri faktorju 1 Veggie je odbitek že kar lepih 50 sekund)

Skratka... stopnice je po izračunu moč premagati v minuti in 51 sekundah (zapisano kot 1:51)

(ali kot "referenčna vrednost" pri FTM 1 Veggie .... minuta in 11 sekund.... zapisano kot 1:11)


1645 Darko

P.S. Pri zgornji formuli bi seveda lahko kdo od bolje podkovanih omenil še možnost vpliva
gravitacije, zračnega tlaka, temperature in nenazadnje tudi vrtenja zemlje inu položaja
zemljinega naravnega satelita (vobče poznanega kot Luna)
Praktični izračuni so pokazali da se medsebojni vplivi zgoraj omenjenih pojavov izničijo,
tako da vplivajo manj kot 0.1 odstotek na napako pri izračunu...

P.S.S. Novejše raziskave so pokazale da z uporabo športnih copat z zračnim vložkom lahko
brez dodatnega vloženega napora faktor FTM popravimo tudi za 20 odstotkov, seveda ob predpostavki
da je zračni pritisk nižji kot 1000 mB... v nasprotnem primeru se zaradi znanega fizikalnega
pojava (oksidiranje emitirane kondenzacije v zrači blazinici) rezultat ne
izboljša
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#49251
Ali si ti bil v prejšnem življenju Einstein, ali pa Nikola Stesla :lol: :wink: !Tvoja ženička ima vse v enem dijo porko!
Tole pa meji že na genetski inženiring :lol: :lol: :wink: !
Ja bomo probali tele stopnice malce stajati, da jih bo vsaj optično malce manj! :lol: :lol: Pol pa ne bo problema tud pod 1minuto!
ČAO!
Uporabniški avatar
 kustus
#49274
LP

Ko sem gledal slike je blo grozno za videt sedaj pa ko vidim te izračune je še bolj grozljivo.

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Uporabniški avatar
 INOT
#49335
Grozno grozljivo je :twisted: Ker je vrh vedno ovit v meglo,toliko stopnic je!
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 14

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA