splošno, vabila, poročila, ...

Moderator: bubi

Uporabniški avatar
 bubi
#44779
Po dolgem prizadevanju se mi je vceraj nasmehnila sreca. Odkril sem pravi (in zastonjski) *softver za analizo izbire poti - RouteGadget*. Gre za program, katerega del je na serverju (Perl) in del pri uporabniku (Java), ki omogoca primerjavo izbire poti tekmovalcev na posameznih tekmah.

Zadeva omogoca vnos karte (JPG ali GIF), vnos prog (export iz OCAD-a), vnos vmesnih casov (export iz SI softvera ali nekih skandinavskih programov -- to je pri vsem skupaj se najbolj problematicno, ni pa nujno). To naredi administrator. Potem pa lahko vsak uporabnik vnese v program svoje rezultate (vmesne case - v obrazec vpisujete kumulativo; pri Finish vnesete se enkrat koncni cas) in progo (narisete jo z misko po posameznih etapah).

Testno sem v sistem vnesel Klubsko prvenstvo OK Azimut. Prosim, da pogledate in tudi kaj pokomentirate, ce je treba. Posebej se prosim tekmovalce, da vnesejo svoje proge: Ivan, Jaka, Andraz, Janko, Blaz, Damjan?

Kakorkoli ze - jaz sem NAVDUSEN.

Ce zelite/boste zeleli na tej strani videti kaksno svojo tekmo, boste morali prispevati vsaj:
JPG/GIF karte (v min. 150 dpi resoluciji), rezultate v SI CSV (to bo problematicno, ampak ni nujno) in izvoz prog iz OCADa (txt in dxf datoteka), meni pa bo potreba dostaviti se export prog na karti, da bom lahko umeril zadevo na JPG-ju in na progah. Dela je pa kljub avtomatizaciji kar precej.

Da pa ne boste cedili le slin:
http://force.rutka.net/gadget/cgi-bin/reitti.cgi

V bodoce bom zadevo prevedel se v slovenscino, upam pa tudi, da bom lahko naredil dober konverter med OEvent TXT izvozom in SI CSV rezultati.

Pozdrav,
Klemen
Uporabniški avatar
 katka
#48318
sem probala gadget na rezultatih magnus-kupa.

nice!! :)
animacija pa sploh...
Uporabniški avatar
 bubi
#48330
A si pa narisala svojo pot? :)
Uporabniški avatar
 katka
#48351
yessir!!

(čeprav ni bla glih za o-zgodovino pisat... :oops: )

komaj čakam splitse za tretji dan, takrat mi je šlo najbolje!
Uporabniški avatar
 bubi
#48355
Aja, sem potem videl. :) Najprej sem mislil, da ni se nihce izmed Slovencev vnesel svoje poti. No ja. Zabavno je gledati npr. M20, kjer tudi ni zadeva za v zgodovino za pisat. :) Upam, da se bo se kdo opogumil.

http://force.rutka.net/gadget/cgi-bin/reitti.cgi

Mimogrede - avtor programa, Jarkko iz Finske, je program prilagodil prav za nase oblike splitsov. ;)
Uporabniški avatar
 katka
#48385
big respect for jarkko!
Slika

in big big respect zate bubi!
Slika

zadeva je silno zabavna, sploh pa, ko enkrat poženeš animacijo!

Slika
Uporabniški avatar
 bubi
#48431
Ma ja, na zalost se mi zdi, da sva edina navdusena nad tem. :( Je samo 7 tekmovalcev doslej vneslo svoje poti. :( No, upam, da se bo kaj izboljsalo, mogoce s kaksno tekmo, kjer bo vec tekmovalcev.

Sicer pa - manj racunalnika in vec teka, a ne? :)
Uporabniški avatar
 katka
#48472
a popravljat se da, ko enkrat zarišeš?
(se mi zdi, da nisem bila najbolj natančna...)
 RomanV
#48484
Bubi, jaz sem navdušen. Sem prepričan, da ga bodo na veliko uporabljali, le da se razve.

LP
Roman
Uporabniški avatar
 bubi
#48508
Katka, Studi, Roman, hvala za "filanje mojega E(ga)". ;)

Studi: te drzim za besedo

Katka: lahko ti pobrisem tvojo progo, pa narises znova

RomanV: upam, da se bo prijelo cez cas ... po nekaj tekmah, ceprav, se mi zdi, da prav velikega navala na to zadevo ni nikjer (vsaj kolikor sem gledal tudi po tujih straneh). Ne vem cisto razloga, saj bi jaz ob tem lahko zapravljal ure in ure ;), ze splitsbrowser me kdaj zasvoji :). Se mi pa zdi, da bi v bodoce zadevo lahko izkoristili tudi za debate o kaksnih tezjih etapah, ipd. Cisto v studijske namene ...
Uporabniški avatar
 katka
#48516
bubi napisal/-a:Katka: lahko ti pobrisem tvojo progo, pa narises znova


ja prosim! bom bolj natančno vrisala, tale prvi poizkus je res bil bolj za feeling dobit... 8)
Nazadnje spremenil katka, dne 22 Avg 2005, 18:07, skupaj popravljeno 1 krat.
 RomanV
#48780
bubi napisal/-a:RomanV: upam, da se bo prijelo cez cas ... po nekaj tekmah, ceprav, se mi zdi, da prav velikega navala na to zadevo ni nikjer (vsaj kolikor sem gledal tudi po tujih straneh). Ne vem cisto razloga, saj bi jaz ob tem lahko zapravljal ure in ure ;), ze splitsbrowser me kdaj zasvoji :). Se mi pa zdi, da bi v bodoce zadevo lahko izkoristili tudi za debate o kaksnih tezjih etapah, ipd. Cisto v studijske namene ...


Ne skrbi, se bo prijelo, če ne prej pa v Lipici. Se strinjam, da bi bili posamezni primeri lahko podprti s komentarji in analizami. Če ne z Elitaši pa z mlajšimi. Morda bi Andreja ali še kdo pogledal proge mlajših kategorij in komentiral. Bomo videli.

Jaz bom vsekakor vrisal vsako mojo tekmo. Pa tudi organizatorji uradnih tekem (DP, SOL) bi morali obvezno poslati vmesne čase. Jaz bi si z veseljem ogledal SB in RG za Tolsti vrh.

LP
Roman
Uporabniški avatar
 bubi
#52054
Samo kaj, ko je z vsem tem toliko dela. :( Za SOL5 mi je Dušan ponudil, da mi dostavi material, ampak to pa res ne bo zneslo. Za Lipico pa ze obljubljam, da bo narejeno. ;)

Pozdrav,
Klemen

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA