splošno, vabila, poročila, ...

Moderator: bubi

Uporabniški avatar
 bubi
#56638
Zdravo!

Na zadnji tekmi na Panovcu je vecina tekmovalcev pridelala kar nekaj napake - predvsem zaradi iskanja kontrol v nizkem, nepreglednem grmovju. A obstaja kaksen nasvet, tehnika, kako se lotiti iskanja kontrol na takem terenu? Jaz sem recimo iskal pri 7/10 kontrol, kar ni ravno pohvalno, mislim, da pa je tudi zmagovalec moral narediti nekaj zank v blizini kontrol, saj zmagovalni cas 9:40 na kilometer za dokaj ravninsko progo najbrz ni kaj prida (no, kakor za koga). Torej - kako pristopiti k Panovcu? S stetjem korakov? Natancnimi azimuti?

Pozdrav,
Klemen
 enya
#57004
Bubi!
Drugic vzemi eno sekiro sabo in potem samo po rdeci crti:)
Uporabniški avatar
 bubi
#57016
Ma saj po rdeci crti bi se slo, ampak kaj, ko clovek fali par metrov, pa izgubi obcutek za razdaljo, pa se kaj ... Skratka - a tega ne bere nihce, ki bi znal dati kaksen namig glede tehnike na Panovcu? ;) Mogoce pa tudi debata ni slaba ideja, ce smo vsi bolj nevedni. ;)
 lewis
#57379
bubi za začetek upoštevaj, da ta karta ni vrhunski dosežek. Potem bo vse lažje. Nadalje upoštevaj, da objekt vsekakor obstaja in to dokaj blizu. Uporabi to kar si zapisal sam. Potrudi se, da zapustiš linijski objekt (pot, potok, dolino) na križišču ali razcepu, da boš imel čisto točno izhodišče. Uporabi oboje: azimut in štetje korakov. Ko prideš do mesta, kjer naj bi KT bila, verjemi da si v krogu. Preglednost na Panovcu je slaba, zato je možno, da zastavice ne vidiš takoj. Ko preiščeš to majhno območje boš pa moral sprejeti odločitev. a) bil sem nenatančen in grem malo cikcakat; b) bil sem nenatančen in grem nazaj ven do znanega objekta; c) karta je nenatančna, mislim pa da je KT malo tja ali malo tja; d)karta je nenatančna, a tekma je nepomembna, iščem še 2 min in/ali grem naprej; e) narobe je postavljena, grem naprej; f) a b in c večkrat dokler je ne najdem.


Vsekakor pomagajo izkušnje. Ali da jo najdeš hitreje, ali da se manj sekiraš ko je ne najdeš.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA