Ljubljana, četrta nedelja v oktobru<br>področje za pogovore o vsem, kar se dotika največje slovenske tekaške rekreativne prireditve

Moderator: Snezinka

Uporabniški avatar
 raziskovalec
#154542
tae napisal/-a:Še nekaj brezveznega preračunavanja: Če bi hotel svoj dosedanji rekord izboljšati za 1 sekundo, bi moral vsak km preteči za 0,948002086 sekunde hitreje (manj, kot eno sekundo).

Tae, tega pa ne razumem, a si tole nekoliko narobe izračunal. Tole znese tako od oka 20s na 21 km.
Uporabniški avatar
 tae
#154545
Razy, se vidi, da si le ti tu raziskovalec in te dejansko to zanima. Prav imaš, še podrobna razlaga pa takole:

- Dosedanji rekord mojega polmaratona 1:26:28 (letos Gorica)
- Nov rekord postavljen za 1 sekundo bi bil 1:26:27
- Včeraj tekel 1:26:47
- Razlika med potencialnim novim rekordom 1:26:27 in dejansko doseženim časom 1:26:47 je dejansko točno 20 sekund
- Če 20 sekund delimo z 21,097 km, dobimo to številko
 spela*
#154547
tae napisal/-a:Razy, se vidi, da si le ti tu raziskovalec in te dejansko to zanima. Prav imaš, še podrobna razlaga pa takole:

- Dosedanji rekord mojega polmaratona 1:26:28 (letos Gorica)
- Nov rekord postavljen za 1 sekundo bi bil 1:26:27
- Včeraj tekel 1:26:47
- Razlika med potencialnim novim rekordom 1:26:27 in dejansko doseženim časom 1:26:47 je dejansko točno 20 sekund
- Če 20 sekund delimo z 21,097 km, dobimo to številko


Razy je to razumel tako kot jaz. :wink:
Ti si imel v mislih razliko med tvojim včeraj doseženim časom in novim (potencialnim) rekordom, midva z Razyjem pa razliko med tvojim doseženim rekordom in potencialnim rekordom. Kar bi zneslo le 5 stotink na kilometer.
 spikl
#154548
Vzdušje pred štartom odlično,med tekom nobenih problemov,sem pa štartal bolj rezervirano,ker sem vedel,da forma zaradi moje lenobe ni najboljša.S časom 1.33.29 sem kar zadovoljen,vendar upam da ta rezultat čim prej izboljšam,mogoče še letos.
Uporabniški avatar
 raziskovalec
#154549
Tae, sedaj zastopim, no želim ti da boš za celo sekundo hitrejši na kilometer že v Palmanovi (glede na to, da je čisto ravna, bi ti ob enaki formi, kot je bila včerajšnja na "hribovitem" Ljubljancu moralo uspeti.
Uporabniški avatar
 UršaR
#154550
Za mano je prvi tek na LM - 10,5 km. Vse se mi je zdelo super! Glede na to, da je bil to moj prvi "zaresni" tek, sem bila zelo presenečena, ker mi je bilo vse tako všeč. Vzdušje, navijači, nenazadnje sem bila tudi z rezultatom zelo zadovoljna (1:09 bi verjetno mnogi zmogli brez teka, ma zame je ta čas super!).

Upam, da ni bil moj zadnji, pa čeprav rekreativni! :wink:

LP, Urša
Uporabniški avatar
 iverson
#154565
Nov PB, je padel 1h42min glede nato da sem odtekel enkrat 18km in vse skupaj v sep. in oktobru 120km, se nimam nič za pritoževat :D .

Super je bilo vse, če bi le malo več tekel (večinoma sem bil na kolesu), bi šel gotovo na 42km.
 seriola
#154577
Meni najbrž najlepša tekma na kateri sem sodeloval. Prav neverjetno je bilo sodelovati, kar smejalo se mi je…

Imel sem skriti plan preteči polovicko pod 1:30 in sem s tem namenom želel slediti tempu 4:17. Po začetku pa kar nisem mogel verjeti kako lahkotno tečem s tempom cca 4:10. Prav „bremzati“ sem se mogel, da nisem pospešil. Do 10 km je šlo popolnoma lahkotno s časom 41:30. Med tekom sem užival v navijanu gledalcev in jim tudi sam ploskal, zlasti ob zelo glasnem navijanju…

Po 12 km mi je znanec svetoval naj potegnem, če sem spočit, saj me bo tako ali tako proti koncu “zabilo” in po nepotrebnem izgubljam sekunde. Res sem malce pospešil in presenečen opazil, da spet ni večjih problemov. Pri cca 15 km sem zacel še zadnji pospešek in če prav razumem vmesne čase, sem zadnjih 6 km pretekel v cca 4:00, predvsem zadnja dva km do cilja pa sem (vsaj zame) letel pod 4:00 -- najbrž zaradi vzpodbude družinice in prijatelja na 19 km, kar je bil zame kar vrhunec doživetja te tekme :)

Končal v neto času 1:26:54 res zadovoljen in nič smrtno utrujen, kot se mi je prejšnja leta dogajalo na 10,5 km. Predvsem pa zelo presenečen nad rezultatom. Kraška polovicka letos v Sezani je bila še 1:35...

Imam tudi občutek, da bi lahko še malce prej pospešil, a neka motivacija mora ostati še za prihodnje tekme, poleg tega pa najbrž ne bi s takim užitkom tekmoval.

Prepričan sem, da je bil glavni razlog za dober rezultat spočitost, kontinuirano konzumiranje in pitje med tekmo ter malce prilagojen trening...
Uporabniški avatar
 garač
#154603
Pozdravljeni sotekači!

Drugi del ljubljanskega maratona je bilo branje vaših vtisov in občutkov o prireditvi :clap:

No pa naj povem nekaj vtisov o prvem delu;
Že ob prihodu v Ljubljano sem se počutil odlično. Pravočasen prihod, klepetanja z znanimi obrazi, mirno ogrevanje in končno trenutki pred startom...biti del množice nabite z energijo ob zvokih... :juhuhu:

To je bil zame dan resnice...dan za katerega sem se pripravljal od začetka leta s ciljem in mislijo...ali lahko pretečem polovičko v tempu 5 min/km :roll:
In začelo se je...prvi kilometri lahkotni, sproščeni v načrtovanem tempu vse tja do 16 kilometra...nato pa sm še malo dodal na "gas", tako da so bili 19,20 in 21 kilometri najhitrejši v mojem teku - seveda tudi velik delež te "krivde" nosijo številni in glasni navijači :cast: :laola in v cilju je poleg veselja čakala še moja nagrada z neto časom 1:44:00...ja USPELO MI JE :juhuhu: :clap:
Vsem udeležencem 13 LM en velik aplavz z moje strani ...tekačem :clap: , navijačem :cast1: in seveda organizatorju, da je spravil pod streho največjo športno prireditev v Sloveniji :Fslo :clap:

P.S. Svoj prvi lanski nastop na 12.ljubljanskem maratonu sem izboljšal za 18 minut in 38 sekund :driver: :clap:
Uporabniški avatar
 cizek
#154610
Kapo dol vsem, ki ste se uspešno spopadli s progo.
Uporabniški avatar
 cizek
#154631
bokij napisal/-a:Vencelj, čestitke za izjemen rezultat! :clap:
Baje sta s Kodrom uprizorila lep prijateljski cilj, torej čestitke obema.


Res, prelepo je videti tole:

http://picasaweb.google.com/matej.zobav ... 9388942466

Avtorju fotografije hvala lepa.

Čestitke obema tudi z moje strani.
Nazadnje spremenil cizek, dne 29 Okt 2008, 11:06, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
 matjaz
#154635
:D :D :D TAKO SUPER MARATONA PA SE NE. Z ECOM SVA ZARES UZIVALA IN TUDI SUPER OPRAVILA SVOJO DOLZNOST. ECO SE ENKRAT HVALA ZA DRUŽBO. IN PA VELIKO CVEKANJA.BOR SORY SAJ BI TE ZVLEKLI SE TISTIH 200 M AMPAK ODGOVORNOST JE PAC ODGOVORNOST, PA VSEENO CESTITKE KER JE BIL TO TVOJ PRVI. CESTITKE VSEM.
Uporabniški avatar
 mitjas
#154638
Še en malce drugačni pogled na naš največji tekaški dogodek. Zame je imel ta maraton dva obraza.
Kar se bom z veseljem spominjal je odlično vzdušje ob progi v prvih 21ih kilometrih, v drugem krogu smo maratonci ostali (skoraj) sami. Navijačev le še za vzorec, pohvale le tistim v Dravljah, kjer vsako leto vztrajajo do konca :cast:
Štartne številke in ostalo smo prevzeli za celo skupino (za 50 tekačev), pa notri ni bilo bonov za Enervit, manjkalo je kar nekaj majic, o številkah sploh ne bom zgubljal besed. Pa niti nebi tule pisal o tem, če me nebi razkurila ena teta v cilju, ki je na opombo da je bilo premalo majic, odgovorila, da smo jih potalali netekačem :evil: Res lep zaključek maratona - za vrat medaljo z res zdolgočasnim izrazom na obrazu in obtožbo :nono:

Je bilo tudi kar nekaj pozitivnih stvari, ki bodo ostale v spominu, na maraton pa v Ljubljani prav gotovo ne grem en čas :?
Mogoče sem pa postal prezahtven, ko sem videl par drugih velikih maratonov. :oops:

Drugače pa čestitke vsem za osebne rekorde (vas je preveč za naševat :D ), še posebaj tistim, ki ste se s katero koli razdaljo spopadli prvič :!:
Uporabniški avatar
 Eustahije
#154726
No, pa da še jaz dodam lonček k prvim vtisom (tri dni pozneje :) ). Že v četrtek sem šel dvignit stvari, da se ne bom drenjal, če sem ravno v ljubljani doma in si lahko privoščim, pa sem se drenjal. Že takrat je bila vrsta in že takrat se je začenjalo maratonsko športno vzdušje, da sem si moral it kupiti še rokavičke za tek pozimi :)

V nedeljo pa se je začelo, pred startom sem vprašal kolega koliko je ura, pa je pogledal in rekel 100. Vedel sem o čem govori, ker sem tudi sam imel pulz tam nekje že pred štartom iz same vznemirjenosti! Bilo mi je prvič in vidim da je kup ljudi prvič končalo maraton ali 21ko. Strah me je bilo kako bom kaj zdržal, mislim, saj sem treniral ampak ne toliko po asfaltu. Prve štiri minute je bilo brezveze, nato pa sem prečkal štartno črto in že na startu izgubil 4 minute :)

Začel sem počasi, normalno, ampak kako te vsa masa ljudi poleg tebe sili naprej, neverjetno! Da plehmuzke na vsakem ovinku ne omenjam, pa mažoretke, pa neki ljudje našemljeni v nekaj, pa ljudje z ragljami .... ( sedaj ko opisujem dvomim da sem bil čisto pri zavesti :) morda mi je malo primanjkovalo kisika :) ) V glavnem množica navijačev, ki so navijali za Toneta. :D Bogsigavedi kdo ta Tone je, ampak prepričan sem da je zelo vesel za podporo :D

Vodnih postaj za izvoz in zastonj banane na postajah so mi vso pot dajale občutek varnosti, tako da sem polovico vodnih postaj kratkomalo izpustil, pri polovici vzel na pol poln kozarček in ga pol polil pol spil (nekdo me mora nekoč naučiti kako se pije med tekom, na TV so tako elegantni vedno :) ). Nekje na tričetrt poti sem ugotovil da imam še malo energije fraj, pa sem malo stisnil, vzel pod noge za spoznanje bolj oster tempo in ge uspel zadržat. 2km pred ciljem še prehitel kolega, ki mi je ušel že kmalu po štartu, nato pa zdržal do cilja, v cilji še v šprintu prehitel nekoga, in zaključil z dvema urama in nekaj. Tako sem bil ponosen nase, da Jankoviča tudi pod razno nisem registriral in skoraj bi še medalje spregledal, če mi jo prijazna teta ne bi ravno pod nos pomolila.

Zvečer sem ugotovil da je bil "prek 2 uri" samo bruto čas, neto pa 1:58, kar pomeni, da sem celo izpolnil svojo skrito željo, preteč 21ko pod dvema urama!! Za nagrado sem si doma zmagoslavno odprl pivo in pozabil na ljubljanski maraton z mislimi: ali naj v radenci ciljam na 1:55 ali kar na 1:50 !! V glavnem prelep dan, dobra organizacija (zgleda da sem tudi malo sreče imel) in čudoviti občutki! Hvala vsem na forumu, ki ste mi tako ali drugače pomagali z nasveti, opravičujem pa se tistim ki tega dolgega posta niste brali prostovoljno :) Se vidimo v radencih, a ne? :D
Uporabniški avatar
 Ksenija
#154794
Eustahije napisal/-a: V glavnem množica navijačev, ki so navijali za Toneta. :D Bogsigavedi kdo ta Tone je, ampak prepričan sem da je zelo vesel za podporo :D


eden Tone je bil naš Tone ;) polžke smo mu vrnile vzpodbudo - je bilo tik predno smo omagali z Iro prijetno slišat, dejmo Polžke... pa še mož od naše požke je...
smo pa navijale za vse ;) ane Polžke haha
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 15

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA