Ljubljana, četrta nedelja v oktobru<br>področje za pogovore o vsem, kar se dotika največje slovenske tekaške rekreativne prireditve

Moderator: Snezinka

 sempja
#47867
Trasa je top.... nas bojo navijači nosil.... komaj čakam.... edino kar le še upam je, da bo vreme vsaj tako lepo kot lansko leto...
Uporabniški avatar
 Speedy
#47869
ero napisal/-a:kaj pravite na dve dolgi ravnini?


Men je šus po Dunajski, Slovenčevi in Vodnikovi zelo uredu, ker to je le tekma, ko letimo ko gluhe svine. Problem so le trije podvozi in en nadvoz - se bojim, da nam nasedu... :lol:
Uporabniški avatar
 kustus
#47878
lp

no pri meni je pa problem da grem prepočas in lahko preobremenim samo kak most.

ampak mislim da nama bo obema ratalo priti v cilj brez problemov, se bo že organizator za to dovolj potrudil.

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
 Ninocka
#47897
Zelo rada tečem na prireditvah, kjer nimam pojma, kakšna je trasa...No, glede na to, da se vsak dan vozim (in občasno tudi tečem) po Dunajski je tole zame osebno "težek" teren- preveč poznan. Me skoraj bolj mika samo en krog, kot pa predvidena dva...Bomo še videli. :wink: :D
 BorutV
#48122
Na prvi strani te teme se je že nekaj govorilo o denarju.

Če se bom udeležil, se bom zagotovo tistega na 21km. Bo pa to moj prvi maraton oziroma sploh prva udeležba na kakšni tekaški prireditvi. 7.500 SIT se mi zdi precej denarja. Kaj dobimo za ta denar poleg čipa za enkratno uporabo in tega, da nas odštopajo?
 smojmir
#48286
Moje mnenje in odgovor Borut-uV:

Ja na sami tekmi (lj.maraton) si res deležen izredne podpore publike. Toliko sto jih na "vaških" tekmah res ni.

Drugače pa kot sprašuješ koliko dobiš za 7500 sit. Veliko ali pa malo....

Za primerjavo tekme slovenskega oz. gorenjskega pokala v rekreativnih imajo štartnino 1500 sit (90% tekem). Pa si ravno tako deležen profesionalnega štopanja (res ni čipov-200-300 tekačev zmerijo s pomočjo fotocelico), vsak tekmovalec dobi topel obrok, seveda si s plačilom štarnine upravičen do praktične nagrade (majice, klobuki, nahrbtniki,..), tukaj je potem žrebanje praktičnih nagrad med tekači (se je že naredilo, da je organizator žrebal 2 kroga), nagrada za najstarejšega, najmlajšega, najhitrejši čas, povprečni čas...

Si predstavljaš, da bi take "vaške" tekme imele tako štartnino, ali pa vsaj pol tega. Kmalu, bi prerasle v "meščanske". Ljudje na takih prireditvah delajo voluntersko in res vse vložijo v dobro počutje nas tekačev..


BorutV pa ne da bi te zdaj strašil. Dva meseca imamo še, da si nabrusimo pete do maratona. Drugo leto pa se oglasi tudi na kakšni rekreativni prireditvi in presodi sam.

Veliko uspehov pri teku!
 kovit
#48300
BorutV napisal/-a:Na prvi strani te teme se je že nekaj govorilo o denarju.

Če se bom udeležil, se bom zagotovo tistega na 21km. Bo pa to moj prvi maraton oziroma sploh prva udeležba na kakšni tekaški prireditvi. 7.500 SIT se mi zdi precej denarja. Kaj dobimo za ta denar poleg čipa za enkratno uporabo in tega, da nas odštopajo?

Lep pozdrav vsem!
Evo mene, sem tudi jaz računal na to da se bom zasigurno z veseljem(veselje mi že kopni) udeležil mojega prvega polmaratona . Upam, da se mi v žepu ne pojavijo prevelike kače takrat, ko bo treba povlečt ven tistih 7.500 sit. Absolutno preveč!!! Po moje so nekateri fantički zašnofal dobr biznis in ugotovili, da imajo večinoma opravka s tekaškimi navdušenci, ki brez problema plačajo visoke štartnine samo, da se lahko kažejo in tekmujejo.Tudi jest bi rad malo potekmoval in bil deležen kakšne vzpodbude ob progi in tako prišel pod uro in pol, pa so mi že fental začetno navdušenje.upam da me do oktobra ne mine povsem.Vsekakor sem pa vedno dojemljiv za razlage drugih in če mi kdo pokaže da štartnina ne more biti nižja bom pa res z veseljem plačal.
Tomaž
 BorutV
#48304
smojmir napisal/-a:Moje mnenje in odgovor Borut-uV:

Ja na sami tekmi (lj.maraton) si res deležen izredne podpore publike. Toliko sto jih na "vaških" tekmah res ni.

Drugače pa kot sprašuješ koliko dobiš za 7500 sit. Veliko ali pa malo....

Za primerjavo tekme slovenskega oz. gorenjskega pokala v rekreativnih imajo štartnino 1500 sit (90% tekem). Pa si ravno tako deležen profesionalnega štopanja (res ni čipov-200-300 tekačev zmerijo s pomočjo fotocelico), vsak tekmovalec dobi topel obrok, seveda si s plačilom štarnine upravičen do praktične nagrade (majice, klobuki, nahrbtniki,..), tukaj je potem žrebanje praktičnih nagrad med tekači (se je že naredilo, da je organizator žrebal 2 kroga), nagrada za najstarejšega, najmlajšega, najhitrejši čas, povprečni čas...

Si predstavljaš, da bi take "vaške" tekme imele tako štartnino, ali pa vsaj pol tega. Kmalu, bi prerasle v "meščanske". Ljudje na takih prireditvah delajo voluntersko in res vse vložijo v dobro počutje nas tekačev..


BorutV pa ne da bi te zdaj strašil. Dva meseca imamo še, da si nabrusimo pete do maratona. Drugo leto pa se oglasi tudi na kakšni rekreativni prireditvi in presodi sam.

Veliko uspehov pri teku!


Hvala za odgovor. Ampak sedaj ne razumem... ali tudi na Ljubljanskem dobimo vsaj nekaj za pojest in kakšno majčko?

Pa kako je na okrepčevalnicah? Se dobi tudi kaj za jesti? Pa pijača: je le voda, malinovec ali Cedevita, ali mogoče prave energijske in/ali izotonične pijače?
Uporabniški avatar
 Fotr
#48305
kovit napisal/-a:...Vsekakor sem pa vedno dojemljiv za razlage drugih in če mi kdo pokaže da štartnina ne more biti nižja bom pa res z veseljem plačal.
Tomaž


Takega mišljenja sem tudi jaz, glede na to, da je prireditelj (kot piše v razpisu) Mestna občina Ljubljana in uporablja za organizacijo javna sredstva, bi moral prireditelj objaviti pregled stroškov in zakaj je prijavnina, kot jo sam imenuje, ravno 5000 in 7500 SIT.

Izračun:

4 - članska družina iz Maribora se udeleži LM:
prijavnina 4 x 7500 = 30000
tank bencina = 9000
prehrana = 10000
ostalo = 5000
Skupaj = 54 000 SIT (približno)

Če pa obljubijo, da gre prijavnina za pediatrično kliniko, pa nimam nobene pripombe. :D
Uporabniški avatar
 Z*
#48307
Fotr napisal/-a:Izračun:

4 - članska družina iz Maribora se udeleži LM:
prijavnina 4 x 7500 = 30000
tank bencina = 9000
prehrana = 10000
ostalo = 5000
Skupaj = 54 000 SIT (približno)


Kaj si nor, Fotr, 54 jurjev?!! :?: :!: :shock: Za ta d'nar moram vsaj 10 dni macolo vihtet! :evil: Mislim, da moje družine letos v Lublan pa že ne bojo videli! :twisted: :wink: :P
Uporabniški avatar
 Speedy
#48329
Po mojem ima Žiga ali pa Ero kako dobro vezo na Timing Lj., kjer bi lahko iz prve roke zvedeli, koliko cca. stane taka prireditev... Npr. koliko že pobere ta-ista občina Lj. za elaborate o zaporah cest, za dežurstvo policajev in vseh redarjev, za razdeljeno pijačo, sadje, piškote in vse ostalo. Cifre so verjetno vrtoglave...
Uporabniški avatar
 bosin
#48333
Štartnina na nekaj drugih evropskih maratonih v oktobru:

Istanbul 20 $
Bolzano 20 €
Munchen 48-53 €
Poznan (Polska) 10€
Graz 40-45 €
Novi Sad 20€
Palermo 18€
Benetke 70-80€
Franfurt 50-70€

Izbira je velika.
Uporabniški avatar
 Fotr
#48334
bosin napisal/-a:Štartnina na nekaj drugih evropskih maratonih v oktobru:

Istanbul 20 $
Bolzano 20 €
Munchen 48-53 €
Poznan (Polska) 10€
Graz 40-45 €
Novi Sad 20€
Palermo 18€
Benetke 70-80€
Franfurt 50-70€

Izbira je velika.


Res je velika izbira, lahko bi jih naštel še kakšnih ducat, ampak beseda tu teče o ljubljanskem maratonu, prireditelj pa je Mestna občina Ljubljana. Primerjave so vedno relativne, zagotovo je treba vedeti, kako so tekači servisirani na progi in kakšno je dogajanje ob teku, da o drugih stvareh raje ne govorim. :shock:
Uporabniški avatar
 Alessandro
#48335
Ker sem meu glih par minut časa, sem šou pa računat, kolk bi zaslužil če pride lansko številko tekačev in dobil rezultat :shock:

1570 moških ter 558 žensk na polmaratonu = 2128 x 5000 = 10.640.000,00
558 moških ter 57 žensk na maratonu = 615 x 5000 = 3.075.000,00

kar pomeni skupaj :shock: 13.715.000,00 SIT :shock: , s tem da se vsi prijavijo v času predprijav, če se pa noben ne, je pa znesek krat 1.5 :shock:

Ne nabijat, da gre za tistih par gajb jabolk, limon, sladkorjev ter gelov( ki jih dobijo od sponzorjev, btw) nek bajni znesek. Redarji delajo za borih 500-600 SIT na uro, kar tudi ne znese nevemkaj, Policija pa, hm, kolikor jaz vem takih stvari ne zaračunava.

Očitno ( vaša ) predraga ljubljanska županja ne poseže prav globoko v proračun ali vsaj svoj :shock: žep...

Bodo raje ta denar dal za vzpenjačo na Ljubljanski grad, pa ne bo treba več laufat... :twisted:

Ampak to je pa že politika, ki pa ni tema tega foruma...

LP!
Uporabniški avatar
 lunca
#48336
Alessandro napisal/-a:1570 moških ter 558 žensk na polmaratonu = 2128 x 5000 = 10.640.000,00
558 moških ter 57 žensk na maratonu = 615 x 5000 = 3.075.000,00


Pozabil si na XXX rekreativcev (ne najdem arhiva na njihovi spletni strani!), ki smo tekli na 6 km in tudi plačali štartnino!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 19

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA