Ljubljana, četrta nedelja v oktobru<br>področje za pogovore o vsem, kar se dotika največje slovenske tekaške rekreativne prireditve

Moderator: Snezinka

Uporabniški avatar
 mare
#154767
Majcha startati so mu pustili, ker je bil (lažno) prijavljen kot letnik 94. Drugačna prijava niti fizično ni bila možna. Po moje je res treba ločevati šolska tekmovanja od starostnih kategorij. Na šolskem prvenstvu morda lahko teče tudi kakšen 20-letnik, če je v 9. razredu (čeprav je potem spet vprašanje pravičnosti), če pa je kategorija postavljena po letnikih, pa mora biti meja fiksna. Če narediš izjemo za decembrske, se upravičeno oglasijo novembrski in tako naprej. Mislim, da je to tudi otrokom jasno, oćitno pa ne tudi preambicioznim staršem in trenerjem. Ko sem bil jaz še v osnovni šoli, smo na šolskih tekmah vedno imeli težave s sosednjim razredom, kjer je bilo 5 ponavljačev, 2 celo 2-kratna. V košarki smo zato vedno izgubljali z veliko razliko. Na regijskih in republiških atletskih tekmovanjih pa so ti učenci nastopali med svojimi letniki (višji razred), kot so tudi tisti, ki so šli s 6 leti v šolo, za nižji razred. V zaključnem 8. razredu so pač tekmovali na kadetskih tekmah ali pa zunaj konkurence.
Uporabniški avatar
 Bajsi
#154789
zz topka napisal/-a:No, pravkar sem prišla z mojega hriba, ker sem si šla malo možgane zluftat...( za potrebo!)

Seveda tudi Urbanovi starši niso držali križem rok in so že včeraj govorili z ravnateljico, ki je takoj poslala dopis na Timing.

Ko so me sinoči moji trije otroci vprašali: "Mama, ma saj ti nisi njegova mama, kaj se toliko boriš zanj?", sem jim odgovorila, da ima za ta primer Urban dve mami. Za ta primer bi se borila, kot da je Urban moj.


Na poti so me poklicali Urbanovi starši in povedali, da so šli skupaj z Urbanom danes zjutraj v Ljubljano na Timing. Po razgovoru z direktorjem je ta ocenil, da naj bi bila stvar kristalno čista in da bo do konca tedna skoraj zagotovo vrnjeno, kar so Urbanu vzeli.
Res je bil Urban diskvalificiran kar tako, na lepe oči tistega, ki je prišel zatožit tja Urbana. Brez uradne pritožbe.

In priznali so, da so bili obveščeni o tem, da Urban s potrdilom lahko nastopa za letnik 1994.

Za tisto piko na I pa vam povem ob koncu tedna...


Helou!
Lepo bi bilo, da razpravljalci prebirajo temo od začetka do konca, ne da potem še vedno flancajo kot, da se vmes ni nič zgodilo.
Uporabniški avatar
 zz topka
#154796
Jaz sem 1000 procentov prepričana, da med vsemi otroki Urban ni edini, ki je decembrski 1993 in je tekel kot devetošolec. Pa so vsi uvrščeni.
Zgleda, da samo zmagati ne smeš.

Kar se pa tiče starševskih zadev: Ne vem, za koga naj se bori starš. če ne za svojega otroka?
Če obstaja komisija za pritožbe, naj to delo prav opravi. Drugače je ni treba.

Zmagati pa tudi mora nekdo, saj je to tekmovanje...
Uporabniški avatar
 obi
#154844
zz topka napisal/-a:Jaz sem 1000 procentov prepričana, da med vsemi otroki Urban ni edini, ki je decembrski 1993 in je tekel kot devetošolec. Pa so vsi uvrščeni.
Zgleda, da samo zmagati ne smeš.


Točno tako. Saj tudi na doping kontrolo ne gredo vsi, prvi trije sigurno.
Uporabniški avatar
 bojank
#154868
obi napisal/-a:
zz topka napisal/-a:Jaz sem 1000 procentov prepričana, da med vsemi otroki Urban ni edini, ki je decembrski 1993 in je tekel kot devetošolec. Pa so vsi uvrščeni.
Zgleda, da samo zmagati ne smeš.


Točno tako. Saj tudi na doping kontrolo ne gredo vsi, prvi trije sigurno.


Oba posta sta zadela žebljico na glavico.
Zdaj je treba dodati še post raziskovalca, ga citiram:
"Skratka tudi tu gre za pravno državo, navijanje je pa brez veze, ker je pravica enega, krivica drugega.
Otroci so pa zopet žrtve odraslih in njihovih pravil, ki jih očitno še sami ne razume(jo)mo."

Pa lahko kar zaključimo.
Uporabniški avatar
 ero
#155230
Dobro jutro.

Kot urednik Tekaškega foruma zaklepam to temo. Povedano je bilo dovolj, mogoče celo preveč. Prepustimo odgovornim, da uredijo zadevo.

Hvala vsem za konstruktivne predloge in sodelovanje!

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA