Ljubljana, četrta nedelja v oktobru<br>področje za pogovore o vsem, kar se dotika največje slovenske tekaške rekreativne prireditve

Moderator: Snezinka

Uporabniški avatar
 jan_jan
#104015
vencelj napisal/-a: Mi je pa nekdo pred kratkim v debati povedal, da je svoj najboljši maraton odtekel prvič- sproščeno, brez ure.
LP, Vencelj

Se strinjam Vencelj, tudi meni je prekaljeni tekaški maček rekel, da tako lahko, kot sem pretekel svoj prvi maraton (pa čeprav gorski), ne bom pretekel nobenega več. :D
Si pa vsak postavlja svoje cilje (čase) sam. Pri tem je potrebno biti zelo previden in uporabiti zdrav razum, kajti če se ne izide po načrtih, je na koncu lahko veliko razočaranje. :(
LP jan_jan
Uporabniški avatar
 miro
#104017
Vanja,lahko bova tekla skupaj, obljubim , da ti ne bom ušel, upam , da ti meni tudi ne.
Se bova našla na startu?
Lp
Miro
Uporabniški avatar
 ZHAK
#104020
[quote="IronR"]Areh....

Glede na to, da greš teči 21 km ti predlagam, da se ne obremenjuješ z zajci temveč tečeš svoj tempo. Po msu-ju. Tudi če malo crkneš proti koncu se to ne bo veliko poznalo na času, povsem drugačna zgodba pa je na maratonu. Tam vsako sekundo, ki jo greš prehitro "krvavo"plačaš na koncu.

Popolnoma enako taktiko sem ubral lani na svojem prvem malem maratonu in se je dobro obneslo. Imel pa sem dva cilja. Prvi je bil, da me nobeden od maratoncev ne prehiti za cel krog, drugi pa čas pod dvema urama. Končni rezultat je bil 1:58:09. No, prvi cilj je bil, da sploh pretečem maraton. Prijatelja, ki sta me videla priteči v cilj sta rekla, da izgledam bolj spočit ko ostali tekači. In resnično nisem imel problemov. Sem pa celo pot držal srčni utrip med 160 in 165 obrati, toliko sem vedel, da sem sposoben zdržati cel tek. Tam nekje okrog 19km se močno pospešil in do cilja prehitel precej tekačev, kakšen pa je vseeno kar švignil mimo mene. Ampak v cilj sem prišel relativno spočit in tudi naslednji dan nisem imel kakih močnejših bolečin. Sem pa 100%, da bi me brez pulzmetra zaneslo in bi pospešil že precej prej. Kaj bi to pomenilo za končni rezultat je težko reči, vendar bi verjetno imel kako krizo in mogoče celo slabši rezultat. Je pa 21km razdalja, na kateri se ne čutim sposobnega prilagajati tempa nekomu drugemu. Tečem svoj tempo, če se dobro počutim po 15km malo pojačam tempo, ampak res malo, potem pa od 18km naprej postopno pospešujem do cilja.
Uporabniški avatar
 areh
#104348
Včeraj sem odlaufal 21 km in se sprijaznil, da na LM nič ne bo z zajcem in s povprečjem 5 min/km. Prvih 8 km je šlo kot po maslu, nekje med 8-12 je hitrost padla in po 12 km pa še še bolj. Na kocu je bil avg 5:15/km, cajt okol 1:50. :roll: . Komi sem se privlekel. Bom laufu kar po občutku..
LpA
Uporabniški avatar
 IronR
#104352
areh napisal/-a:Včeraj sem odlaufal 21 km in se sprijaznil, da na LM nič ne bo z zajcem in s povprečjem 5 min/km. Prvih 8 km je šlo kot po maslu, nekje med 8-12 je hitrost padla in po 12 km pa še še bolj. Na kocu je bil avg 5:15/km, cajt okol 1:50. :roll: . Komi sem se privlekel. Bom laufu kar po občutku..
LpA


Nič ne obopuj!!! Če si sedaj tekel za trening 1.50 potem boš na tekmi zagotovo tekel pod 1.45...Tekma je nekaj drugo kot trening....Zdaj si v fazi priprav, sledi zadnji teden tekaškega treninga, počitek in dirka...na tekmi pa te bo potegnilo...dal boš od sebe 110% in to je to....

Jaz sem v soboto tekel desetko na stadionu....pa tudi ni šlo:))) čas 41,40 moral bi jo pa steči za 40 minut....v soboto imam 20 km za 1,25 pa tudi verjetno ne bo šlo....a se še nisem predal, moj cilj je težek a ni nemogoč....


Uživaj.... :D
Uporabniški avatar
 vanja
#104360
miro napisal/-a:Vanja,lahko bova tekla skupaj, obljubim , da ti ne bom ušel, upam , da ti meni tudi ne.
Se bova našla na startu?
Lp
Miro


Miro, zmenjeno! :P
Sem se hecala glede tega, da si mi ušel. V črni gori sem imela krizo in čisto prav, da me nisi čakal. In tudi v Ljubljani, če me bo začelo pobirati, boš ti nadaljeval v svojem tempu. Prav? In težko verjamem, da bi jaz tebi ušla... :shock:

Lep pozdrav vsem!
Uporabniški avatar
 Cowboy
#104362
areh napisal/-a:Včeraj sem odlaufal 21 km in se sprijaznil, da na LM nič ne bo z zajcem in s povprečjem 5 min/km. Prvih 8 km je šlo kot po maslu, nekje med 8-12 je hitrost padla in po 12 km pa še še bolj. Na kocu je bil avg 5:15/km, cajt okol 1:50. :roll: . Komi sem se privlekel. Bom laufu kar po občutku..
LpA


areh, preveč hitro obupaš!!!!
če si ga zdele laufal 1:50, ga boš v lj pod 1:45! kot ti je že predhodnik povedal.

čeprav zdej ti ni treba več tečt tolk dolgih razdalj. bolš polovico krajše, pa te na tempo!
Uporabniški avatar
 areh
#104367
Roki, Cowboy hvala za vzpodbudo!
lpA
Uporabniški avatar
 miro
#104761
Vanja- mislim, da bova pretekla v tvojem željenem času, mogoče celo malce hitreje, samo, da ne bova pregorela.
Lp
Miro
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#104793
vanja napisal/-a:
miro napisal/-a:Vanja,lahko bova tekla skupaj, obljubim , da ti ne bom ušel, upam , da ti meni tudi ne.


... In težko verjamem, da bi jaz tebi ušla... :shock:


Draga @Vanja
kdor te ne pozna, bi ti še verjel
Tudi Mitja te ne bi ujel, če ne bil tako hiter :wink:
Tu ni heca :twisted:
Uporabniški avatar
 vanja
#104837
ZdravkoC napisal/-a:Draga @Vanja
kdor te ne pozna, bi ti še verjel
Tudi Mitja te ne bi ujel, če ne bil tako hiter :wink:
Tu ni heca :twisted:


Šaljivec Zdravko :D :D :D Sploh ne bom komentirala :shock:

@miro, upam, da bo res tako!

Lep pozdrav vsem!

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA