Ljubljana, četrta nedelja v oktobru<br>področje za pogovore o vsem, kar se dotika največje slovenske tekaške rekreativne prireditve

Moderator: Snezinka

 mojA
#48441
kovit napisal/-a:
mojA napisal/-a: Lepo vas prosim, ne preveč naglas oznanjat, kako boste šli na 2 kroga, pa odlaufal enega.

A tko se tej stvari streže. :shock: :D BINGO.Letošnje trojke so za mano, veliki maraton prihajam.!!
NAJLEPŠA HVALA ZA IDEJO STARI MAČKI!!! :wink:



Kar glava napravi, rit pokvati! :hello: dejte bolj potih govort :|

Kovit - vseeno: iskrene čestitke :clap: ! Zdej pa: psssssst :piti:
 BorutV
#48451
kovit napisal/-a:
BorutV napisal/-a:Očitno marsikoga bolj kot to, kaj bo dobil za svoj denar, skrbi to, da ne bi kdo na njegov račun zaslužil. No ja, saj smo Slovenci in tak način razmišljanja je za nas normalen. :roll:



Ja vsakič ko nekdo manj zasluži na moj račun, meni več ostane.In vsak jurček prav pride, vsaj meni.
Mislim pa da se boš tudi ti še kdaj v življenju vprašu kakšna je razlika med stroški in zaslužkom.
Očitno je pa res da nekaterim že samo sodelovanje na takih prireditvah zelo zelo veliko pomeni in da so za to, da se lahko zapodijo po prazni Dunajski kot divje svinje, pripravljeni plačat visoke štartnine in ko se potem lahko še najdejo po rezultatih je užitek popoln :roll: .Smo pač različni.


Samo enemu sem na rep stopil. Čudno. Sem mislil, da bo takih več... :wink:
 kovit
#48454
[/quote]


Kar glava napravi, rit pokvati! :hello: dejte bolj potih govort :|

Kovit - vseeno: iskrene čestitke :clap: ! Zdej pa: psssssst :piti:[/quote]

ok, ok, ok, bom čist tih.Hvala za čestitke.Sam zdej, ko sem pršparu za štartnino, bi pa rad jest mal častil pa ne vem čist točn kdo si? :)
Uporabniški avatar
 Speedy
#48469
bojanu napisal/-a: Kaj žene ljudi na takšne masovke, kot je ljubljanski maraton? To moraš pač pri sebi razčistiti.


Moje skromno mnenje je, da imam po letih teka in treningov dosti mehke hoste, zelenih travnikov, slikovitih hribov, simpatičnih vaških dirk in neke kvazi uličarke po manjših mestih, skoraj vaseh. Vsaj enkrat na leto hudo paše nekaj takega, kot je LJ maraton.

Človeka pač prime, da bi dirkal v mestu po magari slabo asfaltiranih cestah, pred vsaj malo več publike kot navadno, po cestah kjer mi sicer zaradi prometa na kraj pameti ne pade, da bi tekel. Da "raztrgamo" ta asfalt in pokažemo sosedom, kako šibamo...

...in to v množici enakomislečih (čredni nagon press), ko adrenalin čudovitega razpoloženja šprica naokoli in ko se zaženemo v prvih km v prehitrem tempu kot neumni telički.. Pa da potem odtečeš celo progo v neki grupi, kjer se "šlepaš" a hkrati dihaš na škrge in odtečeš PB. Za piko na i si lahko privoščiš še ciljni šprint, če le imaš s kom tekmovati.

Tega (in še marsičesa) na vaški dirki ni... Pa da bi moral zato hoditi v tujino? Ni ga lepšega, kot je imeti tak maraton doma. In LJ maraton postaja velika veselica, ki je ni prezreti, vsem pa itak ne bo nikoli všeč :wink:

O stroških takole čez palec, o zadevah o katerih nimamo pojma, jaz raje nebi. Pravi naslov je najbrž Gojko Z. iz Timinga in če ni poslovna skrivnost, naj se radovedneži informirajo iz prve roke. Jaz sem tudi vsekakor za transparentost stroškov oz. podatka, kako se porabi pobrana štartnina, šimfanja na pamet pa se raje vzdržim. Zavedati se je treba, da je to že profi organizacija, kjer VSE stane.
 smojmir
#48473
[quote="mojA"][quote="bosin"]Malo off (ali pa tudi ne)...Odločili smo se, da na tekmah, kjer je soorganizator ali izvajalec NoviceExtreme, ne bo več bombažnih majic. Res so že malo mimo.
Poskusili bomo najti kaka druga, primernejša, spominska darila.[/quote]

:D Pa sej pravim: tam kjer so [b][b]NoviceExtreme [/b][/b] - tam je kvaliteta ! :twisted: :twisted: :clap: :twisted: :twisted:[/quote]

Ja potem pa slabo poznaš zadevo!!
Uporabniški avatar
 lunca
#48475
bojanu napisal/-a: Kaj žene ljudi na takšne masovke, kot je ljubljanski maraton?


Evo moj razlog: zato, da nisem zmeraj zadnja :!: In zato tudi ne hodim na manjše prireditve, kjer so vsi naspidirani, še posebej pa naš TF in mi je nerodno priteči zadnje mesto, ob mojem imenu pa bi bilo napisano, da tečem za Tekaški forum. Zato LM in Radenci in Kraški mali maraton, pa čeprav bi šla tisočkrat raje na manjše prireditve.
Uporabniški avatar
 bosin
#48476
Ja potem pa slabo poznaš zadevo!!


Jo ti bolje poznaš? Razsvetli še druge ! Pa tudi mene zanima, kaj veš na to temo.
Uporabniški avatar
 tadejk
#48478
lunca napisal/-a:
bojanu napisal/-a: Kaj žene ljudi na takšne masovke, kot je ljubljanski maraton?


Evo moj razlog: zato, da nisem zmeraj zadnja :!: In zato tudi ne hodim na manjše prireditve, kjer so vsi naspidirani, še posebej pa naš TF in mi je nerodno priteči zadnje mesto, ob mojem imenu pa bi bilo napisano, da tečem za Tekaški forum. Zato LM in Radenci in Kraški mali maraton, pa čeprav bi šla tisočkrat raje na manjše prireditve.


Bravo, še ena takšna, kot sem jaz. Sicer imam srečo, da sem doma blizu Avstrije, kjer pa so tudi vaški teki, kjer nisi s tempom 4:30 ali 4:45 zadnji.
Tudi jaz pridem na LJ-maraton!

Tadej
Uporabniški avatar
 Učenec
#48487
No jaz pa hodim na takšne vaške teke, pa čeprav sem zadnji, saj lahko o 4:30 oz. 4:45 samo sanjam (moj tempo je cca 6:00 na krajše in 7:00+ na daljše teke).
Moram pa reč, da mi je vseeno dobro, saj me prav vsi tekači , ki so že prišli v cilj spodbujajo ˝daj zdrži še malo˝, ˝ni več veliko do konca˝ ipd
Uporabniški avatar
 ero
#48493
lunca napisal/-a:
bojanu napisal/-a: Kaj žene ljudi na takšne masovke, kot je ljubljanski maraton?


Evo moj razlog: zato, da nisem zmeraj zadnja :!: In zato tudi ne hodim na manjše prireditve, kjer so vsi naspidirani, še posebej pa naš TF in mi je nerodno priteči zadnje mesto, ob mojem imenu pa bi bilo napisano, da tečem za Tekaški forum. Zato LM in Radenci in Kraški mali maraton, pa čeprav bi šla tisočkrat raje na manjše prireditve.

a se nekaj zmeniva? greva skupaj na kako manjšo prireditev, skupaj tečeva in skupaj prideva v cilj? ti predzadnja in jaz zadnji. kdo gre še zraven?
Uporabniški avatar
 oranzni_slon
#48504
Pozdrav!
ero napisal/-a:a se nekaj zmeniva? greva skupaj na kako manjšo prireditev, skupaj tečeva in skupaj prideva v cilj? ti predzadnja in jaz zadnji. kdo gre še zraven?

Evo, jaz sem prec za. Ero, midva se bova pa se 'borila' za zadnje mesto. :)

lp, oranzni slon (akna Al Islam)

p.s.: Za vse, ki jim je dolgcajt samim tect in varovat hrbet TF-ja bi lahko organizirali 'spremstvo'. Tako, cisto brez obveznosti. ;)
Uporabniški avatar
 ero
#48506
Slonček, it's a deal! Lunca, kaj praviš?

še vedno mi je v živem in prijetnem spominu lanski Olimpijski tek v Logatcu, ko smo trojka Fotr, Oranžni slon in Ero prišli v cilj suvereno zadnji a poželi največ aplavza. in vsi so nas poznali :)
Uporabniški avatar
 Martin
#48514
oranzni_slon napisal/-a:Pozdrav!
ero napisal/-a:a se nekaj zmeniva? greva skupaj na kako manjšo prireditev, skupaj tečeva in skupaj prideva v cilj? ti predzadnja in jaz zadnji. kdo gre še zraven?

Evo, jaz sem prec za. Ero, midva se bova pa se 'borila' za zadnje mesto. :)

lp, oranzni slon (akna Al Islam)

p.s.: Za vse, ki jim je dolgcajt samim tect in varovat hrbet TF-ja bi lahko organizirali 'spremstvo'. Tako, cisto brez obveznosti. ;)


Prijavljam se za člana ekipe.

"Ni važno zmagovati, važno je, da takrat, ko prideš skozi cilj še talajo pašto." (Lenivec press)
Uporabniški avatar
 Matevz
#48517
Ali tudi, ko grete po kruh razglabljate, kakšni so stroški in koliko so te okrog prinesli?

Povpreševanje in ponudba določita ceno. Timing je gospodarska družba, katere cilj je zaslužiti (ustvariti dobiček). Če uspejo narediti produkt, ki ga kupi veliko ljudi po visoki ceni - dobro za njih, če pa pri tem še uspejo prepričati lokalno skupnost, da je to koristno zanjo, in jim le-ta s finančnim prispevkom še pomaga pri njihovem cilju (dobičku) še toliko bolje zanje. Ampak prav veliko filozofirat pa o tem nima smisla, tudi zahteva po transparentnosti stroškov in prihodkov je popolnoma neutemeljena.

Ironmani, ki so kvalifikacije za Havaje imajo štartnino 360 EUR ali pa 450 USD. Jaz bi to plačal le v primeru, da bi hotel (in imel šanso) kvalificirati se na Havaje, amapk je pa veliko ljudi (cca. 2000 na tekmo in vsa mesta so zasedena že pol leta vnaprej), ki so za brand name to pripravljeni plačat, čeprav bojo daleč od kvalifikacijskih mest.

Zato pa se jaz udeležujem, raje "vaških" kvazi Ironmanov (imajo drugo ime, ker je IM zaščitena znamka) z isto razdaljo, zelo podobno organizacijo in med 200 in 300 tekmovalci ter štartnino od 80-150 EUR. Drug teden grem na Madžarsko na ExtremeMan za 80 EUR. :D Pa na teh "vaških" dirkah še vsaj šlepanja ni, čemur se na dirkah z 2000 tekmovalci ni mogoče izogniti.

Pa še informacija, da Ameriška triatlonska zveza od lokalne skupnosti za organizacijo njihovega državnega prvenstva (kvalifikacij za age group svetovno prvenstvo) zahteva najmanj 30.000 USD prispevka.
 kovit
#48523
Matevz napisal/-a:Ali tudi, ko grete po kruh razglabljate, kakšni so stroški in koliko so te okrog prinesli?

Povpreševanje in ponudba določita ceno. Timing je gospodarska družba, katere cilj je zaslužiti (ustvariti dobiček). Če uspejo narediti produkt, ki ga kupi veliko ljudi po visoki ceni - dobro za njih, če pa pri tem še uspejo prepričati lokalno skupnost, da je to koristno zanjo, in jim le-ta s finančnim prispevkom še pomaga pri njihovem cilju (dobičku) še toliko bolje zanje. Ampak prav veliko filozofirat pa o tem nima smisla, tudi zahteva po transparentnosti stroškov in prihodkov je popolnoma neutemeljena.

.


Ja jest želim v bodoče tej firmi še veliko poslovnih uspehov in pozitivnih bilanc in uspešne poslovne filozofije.
Zgleda da me je res fejst cajt povozu.Veš spominjam se cajtov, ko sem pred dvajsetimi leti hodil na Franjo in si kot srednješolec brez problemov od štipendije vzel denar za štartnino.
Zdej bom pa tudi jest nehu filozofirat na to temo, ker dejansko nima smisla. :cast: :cast: :cast:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 19

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA