Ljubljana, četrta nedelja v oktobru<br>področje za pogovore o vsem, kar se dotika največje slovenske tekaške rekreativne prireditve

Moderator: Snezinka

#54936
pozdravljeni,

danes se odvija maraton po betonski ljubljani,ogledal sem si start, res ogromno,masovno.

Zanima me pa sledeče - kdo mi zna povedati kam se pretočijo zasluzeni miljoni sit iz društva timing.Od vseh sponzorjev bi res nebilo treba timing društvu (ce lahko recemo drustvo ali rajsi d.d.) pobirati tako mastnih zasluzkov - beri startnin za tek- oz. "organizacijo".

Zdi se mi da tudi za timing društvo velja da bi bilo potrebno javno razgrniti financni plan , ga objaviti (startnine,sponzorji,poraba)?

Vsak si zna sesteti kaksni denarji so v igri na tej prireditvi , vendar zasluzkarji prav lepo molcijo.

Ce so te zasluzkarji vsaj nekdanji sportniki bi bilo res "fer" , da nam prikazejo koliko so placani.


lep pozdrav,
Andrej
 andrejmt
#54937
ME zanima kdaj bo javno opravičilo na tale post (ce sploh bo)?

http://www.tekaskiforum.net/viewtopic.php?t=3899

Sam tecem na precej tekmovanjih po sloveniji in nikoli nimam cez nikogar slabe besede za povedat , vendar to v domačem mestu ne velja.
Kaj si mislijo v timing drustvu o pretecenem roku uporabe?

Bi mogoce mesto ljubljana izbralo kaksnega drugega organizatorja?

Seveda ne!

lp,
Andrej
Uporabniški avatar
 Speedy
#54943
Brez Timinga današnjega 10. (in preostalih devet LJ maratonov ki si edini lahko zalužijo ime "maraton" v SLO) ne bi bilo. In po 10. letih ga ne vidim organizatorja, ki bi zadevo speljal bolje.

Če si kdaj že organiziral kako tekaško prireditev, ki ni ravno vaška dirka po hostah in travnikih, bi lahko imel vsaj občutek o stroških. Ne pa vedenja o stroških teka, kot je LJ maraton.

Lahko je biti nevoščlijv in pljuvati, težje je kaj zares narediti za dobro teka. S takimi posti se "sesuva" nek organizator brez pravih argumentov in na pamet.

Za razgrnitev o stroških sem tudi jaz, če zakon o društvih to dopušča/narekuje. Sicer pa si malo zamisli kaj vse si videl in potem začni poizvedovati, koliko kaj stane.

Nekaj tega je na 24ur.com:
"Po besedah predsednika organizacijskega odbora Andreja Razdriha je proračun maratona 56 milijonov tolarjev, od tega mesto Ljubljana prispeva 40 odstotkov, tretjino glavni sponzor Mercator, ostalo pa manjši sponzorji."

Torej s štartninami še za vodo ne bi bilo.. :lol:
 andrejmt
#54948
super.

Zanima me se samo za kaj gre vseh 56 miljonov tolarjev?


lp,andrej

p.s. prireditve po sloveniji so v veliki vecini bolj prijazno narejene
predvsem pa ne za tako ceno.Gozd in beton nevem kej ti je ljubse (beton verjetno?) vendar zame ni primerjave.
Uporabniški avatar
 Speedy
#54951
andrejmt napisal/-a:p.s. prireditve po sloveniji so v veliki vecini bolj prijazno narejene
predvsem pa ne za tako ceno.Gozd in beton nevem kej ti je ljubse (beton verjetno?) vendar zame ni primerjave.


Mešaš jabolke in hruške :!:

Okusi so hvala bogu različni. Jaz na veliki tekmi želim ravno, asfalno podlago in vzdušje betonske đungle velikih maratonov.
Uporabniški avatar
 kustus
#54952
LP

Mene pa nekaj drugega zanima:

Na lumpi teku so dobili vsi medalje
Na šolskem teku so dobili vsi medalje
Na 21 KM so dobili vsi medalje
Na 42 KM so dobili vsi medalje

Samo na 10 KM nismo dobili medalj.

Mislim da bi bilo pošteno tudi nam podeliti spominsko medaljo.
 gasperi
#54972
Delovanje društev je po zakonu sicer javno (7. člen zakona o društvih).
Uporabniški avatar
 bojanu
#54975
@andremt: tekel bi, potem pa te ne bi zanimal zgolj denar, ampak bi videl tudi še kaj drugega od organizacije. O organizaciji maratona in kdo komu polaga račune si pa lahko tudi najdeš na forumu
 andrejmt
#54977
bojanu:

tecem povsod kjer ni takih oderuskih startnin.Oprosti ce mi je veliko 7500 sit kot studentu dat.

lp,andrej
Uporabniški avatar
 mujcika
#54979
Samo v razmislek!!!!??????

Speedy napisal/-a:Brez Timinga današnjega 10. (in preostalih devet LJ maratonov ki si edini lahko zalužijo ime "maraton" v SLO) ne bi bilo.


A si mogoče že kdaj slišal za Maraton treh src, ki ima 25-letno tradicijo, ne le opevano 10-letno kot ljubljanski maraton ??????????

Speedy napisal/-a:Nekaj tega je na 24ur.com:
"Po besedah predsednika organizacijskega odbora Andreja Razdriha je proračun maratona 56 milijonov tolarjev, od tega mesto Ljubljana prispeva 40 odstotkov, tretjino glavni sponzor Mercator, ostalo pa manjši sponzorji."

Torej s štartninami še za vodo ne bi bilo.. :lol:


Če izračunaš vsoto, ki so jo organizatorji dobili s štartninami, pristaneš pri cca. 25 milijonih tolarjev, kar je skoraj polovica celotnega proračuna !!!!!!!! Za ta denar bi lahko kupili veliko več kot 160 tisoč polliterskih stekleničk vode, udeležencev pa je bilo le nekaj več kot 8 tisoč ????? Mislim, da bi si za ta denar medalje zaslužili tudi "rekreativci" na 10 km, a ne Kustus?
Uporabniški avatar
 Bor
#54980
andrejmt napisal/-a:bojanu:

tecem povsod kjer ni takih oderuskih startnin.Oprosti ce mi je veliko 7500 sit kot studentu dat.

lp,andrej


dragi Andrej, a ti veš koliko so štartnine na maratonih po svetu? če bi vedel ne bi govoril takih neumnosti.... imel si možnost skupinske predprijave na forumu, za katero bi lahko odštel 3000 sit če imaš čip, če pa tečeš še trojke, pa imaš 42-ko brezplačno.....aja pa še to najpomembnejše: a greš ti na tekmo tja kjer so nizke štartnine, recimo 500 sit...kr izvoli, se bomo verjetn vidl....ampak LM je pa samo eden

ps: jaz danes nisem tekel, čeprav sem bil prijavljen(bolezen PRESS), ampak verjemi da sem navijal s takim veseljem , da bi tut 7,5K plačal zato, da sem lahko navijal...enkratni občutki
Uporabniški avatar
 Bor
#54984
mujcika napisal/-a:Samo v razmislek!!!!??????

Speedy napisal/-a:Brez Timinga današnjega 10. (in preostalih devet LJ maratonov ki si edini lahko zalužijo ime "maraton" v SLO) ne bi bilo.


A si mogoče že kdaj slišal za Maraton treh src, ki ima 25-letno tradicijo, ne le opevano 10-letno kot ljubljanski maraton ??????????

Speedy napisal/-a:Nekaj tega je na 24ur.com:
"Po besedah predsednika organizacijskega odbora Andreja Razdriha je proračun maratona 56 milijonov tolarjev, od tega mesto Ljubljana prispeva 40 odstotkov, tretjino glavni sponzor Mercator, ostalo pa manjši sponzorji."

Torej s štartninami še za vodo ne bi bilo.. :lol:


Če izračunaš vsoto, ki so jo organizatorji dobili s štartninami, pristaneš pri cca. 25 milijonih tolarjev, kar je skoraj polovica celotnega proračuna !!!!!!!! Za ta denar bi lahko kupili veliko več kot 160 tisoč polliterskih stekleničk vode, udeležencev pa je bilo le nekaj več kot 8 tisoč ????? Mislim, da bi si za ta denar medalje zaslužili tudi "rekreativci" na 10 km, a ne Kustus?


sam ne Radencev mešat pliz....

dejte nehat, če vam ne paše, pa ne it , a ni to enostavno......
Uporabniški avatar
 Speedy
#54987
mujcika napisal/-a:Samo v razmislek!!!!??????

Speedy napisal/-a:Brez Timinga današnjega 10. (in preostalih devet LJ maratonov ki si edini lahko zalužijo ime "maraton" v SLO) ne bi bilo.


A si mogoče že kdaj slišal za Maraton treh src, ki ima 25-letno tradicijo, ne le opevano 10-letno kot ljubljanski maraton ??????????



V Radencih že dolgo zame ni noben maraton... Pa sem se tja v "pionirskih" in študentskih časih vozil s taprvim avtobusom iz LJ in prišel nazaj okrog 23:00. In stal na stopničkah maratona, bil večkrat pod vrhom malega... So me z leti prepričali, da sem že zdavnaj nehal hoditi tja. Moji razlogi: aprilski termin je bil tudi v snegu, majski termin je bil navadno na najtoplejši dan v letu (do tistega dne), štart ob 14:00, fešta za vse razen za tekače (gazirane pijače press tudi na okrepčevalnicah, ne samo v cilju), zavlačevanje z razglasitvami, nesposobnost obdelave podatkov, včasih bazen, včasih niti tušev s toplo vodo, pogosto spreminjanje proge, mastna štartnina za bogo majčko itd.


mujcika napisal/-a:
Speedy napisal/-a:Nekaj tega je na 24ur.com:
"Po besedah predsednika organizacijskega odbora Andreja Razdriha je proračun maratona 56 milijonov tolarjev, od tega mesto Ljubljana prispeva 40 odstotkov, tretjino glavni sponzor Mercator, ostalo pa manjši sponzorji."

Torej s štartninami še za vodo ne bi bilo.. :lol:


Če izračunaš vsoto, ki so jo organizatorji dobili s štartninami, pristaneš pri cca. 25 milijonih tolarjev, bla, bla, bla


Zdaj mi pa povej koliko jih je plačalo polno štartnino? In tisti ki so jo, so si sami krivi.... Tko da ne mi kle tolk s 7500 SIT mahat... študentu bi pa nabil 8000 SIT za nevednost :lol:.

Ej, pejt na vse LUMPI teke, ki so zastonj :idea: , pa dobiš 5x medaljo, 5x vrečko hrane in 5x odsevni brezrokavnik, pa še množica staršev aplavdira... in mimogrede nažicaš za štartnino.
Uporabniški avatar
 Damijan
#54988
bojanu napisal/-a:@andremt: tekel bi, potem pa te ne bi zanimal zgolj denar, ampak bi videl tudi še kaj drugega od organizacije. O organizaciji maratona in kdo komu polaga račune si pa lahko tudi najdeš na forumu


1. To je beseda.

2. Andrej piše
Zdi se mi da tudi za timing društvo velja da bi bilo potrebno javno razgrniti financni plan , ga objaviti (startnine,sponzorji,poraba)? Vsak si zna sesteti kaksni denarji so v igri na tej prireditvi , vendar zasluzkarji prav lepo molcijo.

OK, dodeljujem(o) ti nalogo, da jih ganjaš do konca, da že enkrat razgrnejo ta plan in da javno povejo, kolk so zaslužli. In potem?

3. Startnina je oderuška, res je, še posebej , če si študent. Pa se kot študent znajdi, in se npr. prijavi skupinsko pred 1.10., al pa odteči trojke in boš imel čisto džabe.

4. gozdnih maratonov ni ravno veliko...

Sicer pa - dobro si se odločil. Nisi startal, ker ti ni všeč to in ono. Meni pa ni všeč npr. glomazna množica na NY maratonu. A se bom zdaj logiral na neki ameriški forum in jih okrcal kaj-te-vem-za-kaj-že?

Res mi gredo že na živce šentflorjanski posti o praskanju na mestih, kjer nekoga nič ne srbi.
Uporabniški avatar
 kustus
#54992
mujcika napisal/-a:Samo v razmislek!!!!??????

Mislim, da bi si za ta denar medalje zaslužili tudi "rekreativci" na 10 km, a ne Kustus?


LP

Res je tudi jest se strinjam, bilo bi mi v velik ponos tak spomin z LJ maratona.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA