hoja v hribe in po hribih, pohodi, planinarjenje, uživanje v gozdovih in nad njimi, ...

Moderator: Vlajko

Uporabniški avatar
 športnik
#114021
Klopotec, a veš, da sem sprva res pomislil, da si v enem kosu opravil... Pa sem se kasneje malo zamislil... :lol:


Danes, po nekaj letih ponovno preko Presedljaja na greben Vežice.
Uporabniški avatar
 vencelj
#114214
Danes sva bila z Romano spet na Ratitovcu. Šla sva po levi, bolj sončni varianti, čez Poden. Vreme je bilo super, spodaj megla, gori krasen sončen dan brez vetra. Vreme sta izkoristila tudi Marjeta in Joco, ki sta šla peš iz doline (z Zalega loga) in sva ju srečala malo nad Podnom, ko sta šla že dol, na Ratitovcu pa sta bila menda tudi Majda in janezu.
Je bilo kar škoda nazaj v dolino.
lp, vencelj
Uporabniški avatar
 Bojan Ambrožič
#114293
Spet sem za 7 ur zbežal z megle! :)

Z Ljubelja sem se podal na Stari Ljubelj in po lovski poti po grebenu do Na Možeh. Potem pa so Zelenice in od tam na Vrtačo. Šel sem direktno navzgor po plazu. Sestop enako po plazu navzdol in prek Zelenice na Ljubelj.
Uporabniški avatar
 športnik
#114309
Bojan Ambrožič napisal/-a:Ej kakšna pa je pot na Storžič z Bašeljskega prelaza? Mislim, če je prehodno recimo s cepini in če ni pretirano ledeno?

Do Kališča je zelo poledenelo, za naprej pa ni panike. Primerna oprema je pa vedno priporočljiva, da jo imaš s seboj :!: Pozimi, seveda. :lol:
Uporabniški avatar
 športnik
#114310
Šraj pesek - Lučki Dedec - Presedljaj...

Slika
 Simona T
#114329
Bojan Ambrožič napisal/-a:Z Ljubelja sem se podal na Stari Ljubelj in po lovski poti po grebenu do Na Možeh.


Bojan, a si zavil na Avstrijsko stran ali si morda preizkusil novo urejen kratek plezalni del na Zelenico? Zanima me, kakšen je?

Srečali se pa nismo, ali pač ...?

LP
Simona
Uporabniški avatar
 Bojan Ambrožič
#114346
Ja po tistem plezalnem odseku sem se spustil na Zelenico. Dva odseka sta opremljena z jeklenicami. Prvi je kar težak in sploh ne bi bilo slabo imeti samovarovalnega kompleta. Tam se pot skorajda navpično spust za kakšnih 50 m. Napete so 3 zelo ohlapne jeklenice na katere se človek komaj upa zanesti. Jaz sicer nisem imel težav. Ampak moj brat in prijatelj pa sta se sigurno 20 minut mučila, da sta preplezala ta odsek.

Potem je ene pol ure čisto v redu pot, brez posebnosti. Potem pa se pot vzpne navzgor. Ampak tu pa ni težav, ker so klanfe zabite, pa zajle so dobro napete (mogoče malo težje, kot s Kredarice na Triglav).

Edin tist odsek je malo čuden, a izkušenim pomoje ne bo delal pretiranih težav. Žal sem pozabil ime vrha s katerega se spustimo na ta odsek.


Simona T napisal/-a:Srečali se pa nismo, ali pač ...?



Srečali pa smo samo dva gornika in celo nazaj grede spregovorili nekaj besed. - Žensko in gospoda, ki sta prav tako po plazu lezla na Vrtačo, a mislim da sta se na grebenu obrnila. Ste bili mogoče vi?
 Simona T
#114402
Bojan Ambrožič napisal/-a:Prvi je kar težak in sploh ne bi bilo slabo imeti samovarovalnega kompleta. Tam se pot skorajda navpično spust za kakšnih 50 m. Napete so 3 zelo ohlapne jeklenice na katere se človek komaj upa zanesti.
Potem je ene pol ure čisto v redu pot, brez posebnosti. Potem pa se pot vzpne navzgor. Ampak tu pa ni težav, ker so klanfe zabite, pa zajle so dobro napete

Če prav razumem, so prve jeklenice tiste, ki so prisotne vedno, če greš po naši strani ali pa zaviješ na Avstrijsko stran. Res je, da so bolj ohlapne, vendar pa po mojem mnenju kar dobro pritrjene. V naših gorah smo res navajeni bolj ali manj napetih jeklenic, pa nas potem takšne malo zmedejo.
No one druge pa so tiste po katerih sem spraševala in so bile narejene letos meseca oktobra.
Hvala za informacijo, saj kot praviš je pot dobro urejena.

Midva z Marjanom sva se spuščala iz Vrtače nekaj čez 12 uro direktno po kanalu. Srečala nisva nikogar, sva pa videla nekaj ljudi (2,3,..?), ki so se vzpenjali po plazu in zavijali nekoliko levo (gledano proti gori).

Mogoče se kdaj srečamo,

LP
Simona
Uporabniški avatar
 Bojan Ambrožič
#114406
Aha. Nekaj ljudi sem videl, ki so se spuščali desno od nas po strmem žlebu, ki gre direktno pod vrhom. To ste bili verjetno vi, ker mi smo bili na vrhu ob enih.

Jaz se za sestop tam dol nisem odločil, ker nisem poznal.
Nazadnje spremenil Bojan Ambrožič, dne 24 Mar 2008, 14:35, skupaj popravljeno 1 krat.
 Jeb
#115332
Na sliki je Lučka Baba, okoli Škarij ni nobene Brane. Pa nehajte s temi slikami, ker z njimi vzbujate premočne skomine. Težko diham, če je srce polno hrepenenja.
Uporabniški avatar
 športnik
#115342
Ti pa si taprav planinc! :lol: Če bi malo pogledal po literaturi bi videl, da je prav Lučka Brana (Baba).
Uporabniški avatar
 vencelj
#116582
Z Romano sva izkoristila današnje krasno vreme in se prvič letos povzpela na Ratitovec (za članstvo med prijatelji Ratitovca rabiš 15 vzponov letno, kar za naju ni problem, nekateri pa gredo tudi vsak dan).
Šla sva po levi varianti na Poden (tam, kjer gre proga Teka na Ratitovec), je pozimi bolj sončna in lepša od desne na Razor.
Prav kmalu sva na poti naletela na v kolesnici ležeč fotoaparat. Odločila sva se, da ga odneseva s sabo na Ratitovec, mogoče bova pa celo naletela na lastnika :?: ... Že po nekaj minutah hoje sva srečala dva traktorja (gozdni delavci, domačini s Prtovča), ki bi zagotovo uničila fotoaparat, če ga ne bi prej videla in pobrala. No, ko sva bila že skoraj na vrhu, sta naju dve dekleti vprašali, če sva kaj videla fotoaparat... :D
Na Ratitovec sta malo za nama prisopihala Marjeta in Joco, seveda iz doline, z Zalega loga.
lp, vencelj
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 21

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA