hoja v hribe in po hribih, pohodi, planinarjenje, uživanje v gozdovih in nad njimi, ...

Moderator: Vlajko

Uporabniški avatar
 športnik
#82868
Opala, še en hribovc! :lol:

Klemen.vrhovi kje kaj hodiš, plezaš? Smučaš? :wink:
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#82891
Ja zame je tudi Storžič MOUNT NIBO bi rekli Jordanci ali Sveta Gora bolj kot Triglav ja moram priznati.Ko sem prišel na Triglav je bil neke vrste dobr filing ampak na Storžič pa ves razgled kamor seže pred teboj.Ko greš po grabi na Povlje gor na Storžič ali pa skozi Bašelj bašeljsk smer ji pravim ta je tud ta prava.Sam na Storžič v letnem času grem do 12krat letno kakor imam pač časa.Ker tudi pri samem klubu pripravljam za gorski tek in priprave itd.Sem hotel iti že ta teden na Begunjščico in se spustiti pa me je vročina po parih letih prvičkrat priklopila na postlo dijo porko :evil: .Ampak bom šel ta teden če bo vse posreči.Imam pa srčno močno željo da grem letos na Mont Blanc.Če si resen interesent se lahko domenimo za avgustovski termin je izredno soliden.
Lepo se imejte kjerkoli ste v hribih ali dolinah ko opazujete hribe in gore!
ČAO!
Uporabniški avatar
 športnik
#82897
tomaz.zupancic napisal/-a:Ko greš po grabi na Povlje gor na Storžič ali pa skozi Bašelj bašeljsk smer ji pravim ta je tud ta prava!

Seveda, saj je smučarska ocena sicer III, mesta S4..

tomaz.zupancic napisal/-a:na Mont Blanc.

Jaz imam tudi v planu, vendar preden mislim do Chamonixa priti, imam namen še nekaj drugih vrhov spotoma osvojiti.. No, bomo videli kako bo. :roll:
Uporabniški avatar
 športnik
#82996
Špuro sva s Kranjskega raka potegnila na novo do vrha. Spodaj dež, zgoraj sneženje, orkanski veter ter megla. Smučarija po vršnem pobočju je bila prava pravljica, medtem ko je bil spust po gozdu razred zase.. Smreke so se kar umikale! :lol: :lol:
Uporabniški avatar
 športnik
#83181
Forca dei Disteins. Cesta na planino Pecol je zasnežena, tako, da jo je treba od Nevejskega Prevala mahniti navzgor kar peš. Potem naprej proti Škrbini med Montažem ter Curtissonsonom.. Ob obilici težav se je vzpon zame končal nekje na 3/4 poti... :cry: No, sonce pod Montažem je pa le močno sijalo! :lol:

Slika
Slika
Uporabniški avatar
 športnik
#83563
Presmučala sva grapo Y v Begunjščici. Odlične razmere in tudi nekaj pršiča. :D
Uporabniški avatar
 športnik
#84254
26. 2. Turno po planotah Soriške planine
27. 2. Viševnik
Uporabniški avatar
 športnik
#85748
Sprehod po Zahodni grapi v Begunjski Vrtači... :D
Uporabniški avatar
 yogo
#85790
Grintovec 17.3.07

Snega bolj malo, tako da je bilo treba iskati prehode. Pod kočo pa je smučanje muka zaradi gnilega snega, ampak splačalo se je.
slike[img]http://www.tekaskiforum.net/galerija2/index.php?cat=10211

lp Yogo
Uporabniški avatar
 športnik
#87761
Na vrh Storžiča smo se povzpeli po Kramarjevi smeri. Razmere za vzpon so odlične, z izjemo dveh kopnih skokov ter ene precej izpostavljene prečke. Izpod vrha pa sem potem odsmučal Peto žrelo (III+, S4-). Tu so bile razmere prav tako odlične, le v spodnjem delu je bilo malo poledenelo. Pripeljati se da do gozda.


Že ob vstopu v Kramarjevo nam je postalo vroče..
Slika

Prehod v Peto žrelo..
Slika

Te dni je minilo 70 let od Storžiškega plazu..
Slika

Severno ostenje Storžiča (2132 m)
Slika
Nazadnje spremenil športnik, dne 11 Apr 2007, 22:22, skupaj popravljeno 3 krat.
 darcy
#87777
Spet na GRINTAVCU,
od tovorne žičnice (tokrat brez ogrevanja).
Sneg od 1300mnv naprej, zjutraj še kompakten -uporaba derez ni bila potrebna.
Sestop v poznem dopldnevu, pa je bil že podoben plavanju.
Obiskovalcev malo.
Uporabniški avatar
 športnik
#87901
Smučali smo izpod Vajneža (2104 m) skozi Dolgo rižo v Medvedji dol (Barental). :D Tudi severna Stolova pobočja ter Janežev žleb so še zelo lepo zalita, tako, da pohitite.... :wink:
Uporabniški avatar
 športnik
#88428
Grosvenediger (3675 m): 14 - 15 april.

V odličnih razmerah in "božanskem" vremenu smo danes opravili s spustom z vrha. 1600 m smuke je bilo zares odlične, prismučati se še da do cca 2000 m...

Fotke so pa tukajle!
Uporabniški avatar
 športnik
#88929
Odsmučal sem Vzhodno pobočje Prestreljenika (III+, S4), preko Prevale na Sello Neveo. :D Snega v kaninskem pogorju je še zares ogrooooomno! :juhuhu:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 21

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA