Pustolovsko doživljajsko pohodništvo po Sloveniji in okolici - uradni forum Slovenske treking lige

Moderator: treking liga

Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#135788
želva napisal/-a:Se vsaj to ve katero karto - zemljevid priporoèate, najbž bo prepozno èe bomo to zvedeli ob osmih pred tekmo. Je pa tut možno, da kje piše pa sm kiksnu.
LP Martin


Jaz sem za ta predel na individualnih turah uporabljal
karto od PZS Kamniške in Savinjske Alpe
 aleksander
#135789
Jest pa upam,da bomo karto dobili gratis,tako kot v Bovcu... :wink:

LP Aleksander
Uporabniški avatar
 želva
#135817
tek_v_snegu napisal/-a:Jaz sem za ta predel na individualnih turah uporabljal
karto od PZS Kamniške in Savinjske Alpe


Na tej karti ne bomo našli obljubljenih 'bivših pastirskih poti'. Za poudarjeno orientacijo je tudi premalo natančna 1:50000 in s podobnimi napakami kot atlas slovenije. Obstaja veliko boljša karta PZS grintavci 1:25000, ki pa tega področja ne pokriva. Poleg tega obstaja zelo v redu državna topografska karta 1:25000, vendar so Luče ravno na presečišču listov 48,49,74,75. Verjetno obstajajo tudi komercialne in druge karte (občinske, medobčinske,turistične TIC, kolesarske), za katere pa ni jasno kje se jih lahko dobi. Navadno se brezplačno razdeljujejo v reklamne namene in jih hitro zmanjka.
V razpisu ne piše, da bi bila v ceni karta.
LP Martin
 treking liga
#135836
Organizatorji se trudimo, da vam bomo zagotovili naj-ažurnejše zemljevide, ki obstajajo za to območje. Dejstvo je da obstoječ planinski zemljevid 1:50 resnično ni primeren za iskanje 'bivših pastirskih poti', zato delam na pridobitvi merila 1:25.

Testiranje najzahtevnejšega dela trase bivši vikend je pokazalo, da je pot več kot atraktivna (kar smo pričakovali), predvsem pa prehodna in ne predstavlja velikih orientacijskih hecov. Na poti je nekaj krajših odsekov, ki niso vrisani na zemljevidu, so pa povsem logični in jih ni problem najti. Vsekakor pa dobite zraven zemljevida še 'roadbook', ki se ga bo splačalo pozorno prebrati in tudi uporabljati na poti - kar smo se seveda vsi naučili v Bovcu.
Pri pohodnikih pa še te zadeve odpadejo, saj je skoraj vsa trasa (planinsko) markirana.

Pa še najvažnejše: zemljevid z vrisanimi kontrolnimi točkami dobite ob prijavi!
 treking liga
#136026
Spremljevalni program Lučke zanke
Tudi tokrat bo v okviru trekinga Slovenske treking lige Garmin poskrbljeno za spremljevalce tekmovalcev. Spremljevalci bodo imeli možnost ogleda Snežne jame, visokogorske jamskega bisera v osrčju Raduhe. Organiziran bo prevoz do Snežne jame in strokovno vodenje, s katerim bodo predstavljene vse lepote jame. Po ogledu jame bo možen tudi postanek na Koči pod Loko, priljubljeni planinski postojanki pod Raduho. S pomočjo prijaznih upraviteljev Snežne jame vam lahko ponudimo resnično nizko ceno ogleda, prevoz in vstopnina vas bosta stala 15 EUR. Start izleta bo ob 9:00 uri izpred prireditvenega prostora v Lučah, predvideno trajanje pa je 3-4 ure. Zaradi organizacije vas prosimo za predhodno prijavo na info@treking.si

Za bolj športno usmerjene spremljevalce pa bo organizirano plezanje na umetni plezalni steni v Lučah, v popoldanskih urah – od 13:00 do 16:00 ure oz. po dogovoru.

Vabljeni v Luče, na treking ali kot spremljevalci, vsekakor vam ne bo dolgčas!
#136490
Predstavljamo vam novo nagradno igro treking lige - kdo je bil najdaljši. Govorimo seveda o trasi trekinga in tako bomo v okviru Lučke zanke s pomočjo GPS sledi iskali udeleženca z najdaljšo opravljeno razdaljo. V nagradni igri lahko sodelujete ne glede na kategorijo trase - po zaključku trekinga boste oddali vaš GPS zapis Garminovim strokovnjakom, ti pa bodo poiskali najdaljšo prehojeno pot.
Zmagovalec pa bo ob tolažbi in sočutju prejme tudi praktično nagrado.

Vabljeni k sodelovanju, tokrat lahko zmaga prav vsak!
Uporabniški avatar
 Pajk
#136630
Kaj če bi vi enkrat rajši imeli nagrade za vztrajne polžke. Itak da bo imel najdaljšo pot eden od tistih, ki večino trekinga pretečejo in nimajo časa gledat karte. Potem pa lazijo npr. kot v Bovcu 50 višinskih metrov po skalovju nad kontrolnimi točkami... Mi polžki, čeprav mogoče imamo celo najkrajšo pot, pa itak na cilju komaj da dobimo še malo pašte (poleg vseh mogočih oglaševanih nagrad, za katere sploh ne vemo kam so vse šle) pa še tisto si moramo sami postrežt. Če se bodo na prvih mestih izmenjevali vedno isti, bodo lahko nekateri lahko odprli trgovino z garmini ali pa jih "talali" za novoletna darila. :twisted:

Polžek Pajk
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#136635
želva napisal/-a:
tek_v_snegu napisal/-a:Jaz sem za ta predel na individualnih turah uporabljal
karto od PZS Kamniške in Savinjske Alpe


Na tej karti ne bomo našli obljubljenih 'bivših pastirskih poti'. Za poudarjeno orientacijo je tudi premalo natanèna 1:50000 in s podobnimi napakami kot atlas slovenije. Obstaja veliko boljša karta PZS grintavci 1:25000, ki pa tega podroèja ne pokriva. Poleg tega obstaja zelo v redu državna topografska karta 1:25000, vendar so Luèe ravno na preseèišèu listov 48,49,74,75. Verjetno obstajajo tudi komercialne in druge karte (obèinske, medobèinske,turistiène TIC, kolesarske), za katere pa ni jasno kje se jih lahko dobi. Navadno se brezplaèno razdeljujejo v reklamne namene in jih hitro zmanjka.
V razpisu ne piše, da bi bila v ceni karta.
LP Martin



Hvala za pojasnilo.
Bom kar pritrdil vašim izkušnjam.

Jaz bi samo to še dodal.
Da so tudi na 1:50 kartah vrisane praktièno vse markirane poti.
Nekako pa se navajam na udobnost v SLO vsaj v sredogorju in gozdnih predelih, da so v sedaj v obdobju privatizacija gozodv, planinske markirane poti tiste , ki so ( po nedavno dopolnjeni zkaonodaji ) tiste, kjer je zagotovljeno svobodno gibanje.

Na tak naèin se tudi dobro poæutim v hribih v AUT.
Imam pa nekaj skromnih izkušenj iz Turèije in Juga bivše države kjer sem uporalbjal stare dobr evojaške specialke preprosto ker zato ni bilo komercialnih kart in tudi kultura markiranja poti je še veliko manjša.

Ob vsej markirani infrastrukturi in urejeni planinski zakonodaji, pa kot sem razumel, da se bomo poèasi morali tudi mi rekreativci disciplinirati in postavljati meje adreanlinskosti na drugaèen naèin
( seveda drug pa je scenarij , ko ta poteka v dogovoru z oskrbnikom
gozdnega podroèja ).

Staro pravilo je namreè tam kjer èloveška noga stopi, mlado drevo veè ne požene.

Ne vem pa èe je to relevantna moja pripomba za podroèje nad Luèami.
Organizator je že prav napeto skrivnosten kam se bo podalo:
ali v hribe levo od brega Savinje ali desno :):):).
Uporabniški avatar
 žine
#136641
hoj,

o karti: obstaja prenovljena planinska karta "kamniske in savinjske alpe" iz leta 2005 v merilu 1:25000. Vrisane so tudi poti, ki jih na stari karti ¹e ni bilo. Morda najprimernejsa karta za Luèe ta hip.
Pa se moja prognoza za trase trekinga: Ultrasi grejo na levi breg Savinje, planinci pa na desnega :D

PS. me prav zanima kako je minulo neurje otezilo traso.....

lpZ
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#136643
žine napisal/-a:hoj,

o karti: obstaja prenovljena planinska karta "kamniske in savinjske alpe" iz leta 2005 v merilu 1:25000. Vrisane so tudi poti, ki jih na stari karti ¹e ni bilo. Morda najprimernejsa karta za Luèe ta hip.
Pa se moja prognoza za trase trekinga: Ultrasi grejo na levi breg Savinje, planinci pa na desnega :D

PS. me prav zanima kako je minulo neurje otezilo traso.....

lpZ


Hvala za info...grem jutri takoj posodobiti karto na planinsko društvo.
Moja je še res pred 2005.
 janezu
#136992
pravkar sem prišel iz +36 na mraz (boni je še na +30 :D ) pa kot da jutri treka ne bo. vse mirno. ali pa ne? morda bi nama bolj pasalo kopanje na vodotočniku,še bolj pa v savinji,pa naj bo to na levem,ali desnem bregu.žine že ve :D :D :D se vidmo ob osmih, lp ju
Uporabniški avatar
 iverson
#137008
Prav res je preveč mirno, kot pred nevihto :D . Upam da bo jutri akcija!
 treking liga
#137015
Mirno je predvsem zaradi naše zasedenosti s pripravami - ampak ne pred neviho, pred trekingom. Čakajo vas lepe poti, za katere resnično upamo da boste uživali.
In hvala za vse ribe
 AinE
#137022
Treking liga, ni za kaj :D :arrow: :idea:
Pred prvo mojo treking tekmo občutim mešanico radovednosti in bojazni - ali bo šlo?

Se vidimo jutri, E.
Uporabniški avatar
 žine
#137031
.....so rekli "hvala za vse ribe" in razstrelili zemljo, ker je bila pač na trasi vesoljske obvoznice :D Upajmo da na trasi Lučke zanke ni kakšnega takega zoprnega objekta :D Od Vodotočnika do Sedelšaka bo prava pustolovščina! Se vidimo jutri,
lpŽ

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA