Pustolovsko doživljajsko pohodništvo po Sloveniji in okolici - uradni forum Slovenske treking lige

Moderator: treking liga

Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#144057
Z* napisal/-a:Hehe, Snežni, d) in e) bosta definitivno problematièna ... :lol: Pa že na Naravske se boš moral pošteno podvizati, fant je od sile hiter... :twisted: Ampak moram priznati, tole bo strašno zanimiv projekt - dva odliènjaka - tekaè in kolesar ... Zelo bo zanimivo ... 8)


Ja tudi mene bi ta projekt silno zanimal. Se ga ze veselim se preden je Matej pristal v akcijo :). Fajn bi bilo da bi bila dva kolesarja za backup varianto - ce se enemu zakomplicira. Pa se morda dva tekaca ( tudi ce si razdelita na pol traso ) da m udihata za ovratnik :)...To bi bil sanjski projekt. Vse v imenu rekorda! :)
 Jožko
#144090
Pozdravljeni!
Bom vrgel še jaz majhno kost, če jo bo MatMat prijel? Pridi še na GM4O, ko si opomoreš od te silne brzine na K24. Me res prav zanima kolikšen bi bil čas po zaključenem 3 krogu. 105 km in 15.300 m.v.r.
Vso logistiko, kar se tiče oskrbe prevzamemo kerlci.
Pa ne vzpodbujamo tekmovalnosti v svojem klubu prijateljev GM4O vendar bi pa radi videli kaj je človek sposoben in kje so meje.
Rekord proge drži Jože Jensterle z časom 17,50 ni kaj dober čas!
Uporabniški avatar
 MatMat
#144887
Glede na vse, kar je pilo poslano v eter, pa tudi tisto, kar je bilo poslano v zakulisje preko ZS, mi dolžnost veleva, da odgovorim na določena vprašanja:
1) ne vem, koliko je znašal rekord, koliko je danes in kdo ga ima. Moj namen ni nikoli bil in nikoli ne bo negirati dosežke drugih s svojim dosežkom na način, da to objavim na netu. Verjamem, da prav vsak traso kot je K24 opravi z največjo resnostjo na robu svojih sposobnosti; trpljenje nekaterih malce pod časovnim limitom 24h pa je zame dosti večje kot pa na meji 13h, zato vse čestitke vsem, ki ste jo opravili do danes. Menim, da sem jo od vseh še najbolje odnesel prav jaz - čas trpljenja je bil zelo kratek, pomešan s čudovito impresijo narave :).
Tovrstni projekti so posledica tekmovanja samega s sabo in ne z ostalimi, le v vednost sem jo spustil, ker je bilo na forumu toliko napisanega o K24.

2) na dvome preko ZS (ne vem, zakaj ga ne spustijo v eter) pa lahko odgovorim le to: moj namen ni, da čas obvelja uradno. Če bi to hotel, bi potreboval priče na vseh kritičnih mestih, da bi zadostil skepsi določenim zanesenjakom, ki to težko verjamejo. Sam temu dosežku ne pripisujem velik značaj, verjetno jih je kar nekaj pri nas, ki to zmorejo v podobnem časovnem okvirju, le k poslu se je težko spraviti. Je pa prav poseben užitek izpeljati stvar solo, človek se nekako zlije z naravo.

3) odgovor na višince: uradna višinska razlika, na katero se sklicujem, je uradna višinska razlika in ne 5300+m kot jo merijo določeni osebni merilci, sam tovrstnih merilcev ne uporabljam. Iz izkušenj lahko rečem, da več kot 5000m zagotovo ni, če greš po optimalni trasi.

4) za dober čas je nujno, da greš sam: pri tem pride v poštev, da te nekdo spremlja na določenih odsekih, ponekod bi bile potrebne dodatna okrepčila, predvsem pa bi moral tekač zadnja dva vzpona narediti brez dodatnega bremena. Ekspidicijska varianta (2+) odpade, trasa je predolga in vsak ima na določenem delu določeno krizo, ki jo rešuje samostojno. V skupini nisi nikoli na svojih trenutnih 100%, kar na koncu doda še kakšno uro ali dve.

5) primerjava s kolesarjem se mi ne zdi primerna, ker kolesar ne more iti po isti trasi, če pa bi obveljale le iste kontrolne točke, pa močno dvomim v nošenje plehovja na Raduho(+700m), Olševo(+600m) in Peco(+1000m) - tukaj bi kolesar spustil dušo, vsaj jaz bi jo, no. Lahko pa bi zadevo zabelili. Vsekakor pa bi mi vsaka pomoč dobrih duš naslednjič prav prišla in se jim že vnaprej zahvaljujem.

6) predlagam treking prihodnje leto (sredina avgusta) na trasi K24. Zbrali bi se vsi zainteresirani maratonci, trekerji in vsi člani kluba K24, pa bi videli - predlog slovenski treking ligi, ki bi imela slovensko različico hrvaškega Velebita...(štart obvezno ob 5-6h, da se ne bi vsi lomili po temi)

7) GM40 nimam v načrtu v naslednjem letu, se pa lahko premislim (tudi vegetarijanci občasno glodajo kosti). Čas JJ je izreden, čestitke, ocenjujem pa, da trasi nista primerljivi po konfiguraciji. Se slišimo...
Projekt za naslednjo sezone je P24 (posavski Krog - rekord 20h20min), kjer ocenjujem, da je možno zadevo preteči pod 16h in pa še nekaj malce večjega, kar pa presega meje tega posta.

In ja: K24 (2nd edition) :)
 matej-jethro
#144889
Tole pa je krasen dan! Po čudovitem dopoldanskem treningu ter kosilu, ki sem si ga iz ponve plasiral na mizo, sta mi dan polepšala še Žine z nežno harmonijo s Črne prsti ter Matej, ki.....hja no...sej zdej mi je pa že jasno od kje si!! Pa tudi zaostanki za teboj in Žinetom v Treking ligi kar naenkrat niso več tolk strašni :D

Rock n roll in fajtamo dalje.....ČESTITAM!!!!

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA