Pustolovsko doživljajsko pohodništvo po Sloveniji in okolici - uradni forum Slovenske treking lige

Moderator: treking liga

 janezu
#147291
res škoda, pa obetala seje prava gorska preizkušnja :D . HR treking liga poteka izključno po NARODNIH parkih,res lepo izbrane trase,sicer mi vidimo še malo več :D :cry: pa nobenih težav. bo pa ljubljanska lažja,sploh če bo sneg,samo po stopinjah mlakarja,bojana in žineta(če ne bo preveč poznal bližnic :D ),boni in kalan lahko celo s turnimi smučkami..zna biti zanimiv LP ju
Uporabniški avatar
 MatMat
#147296
Vse bolj se mi zazdeva, da je odpoved bolj posledica ugotovitve organizatorja, da se stvar finančno ne izplača kot so pričakovali, kot pa dejstvo, da se niso uspeli zmeniti s TNP. Le tako si lahko človek razlaga odpoved en teden pred tekmo. Povsem jasno je, da zakon o TNP aktivnosti v parku izrecno omejuje, ker pa ljudje v pisarnah ne vedo, kaj sploh treking je, bi Bohinjci to lahko predvideli.

Obstaja pa še ena varianta:
Treking ligi predlagam, da tekmo organizira sama in traso spelje zunaj TNP.

Ker sem relativno pissed off, bi omenil še tisto bohinjsko: nove štartnine - 20€ planinska, 20€ ultra - komu plačujemo take štartnine in za kaj?
Nazadnje spremenil MatMat, dne 19 Sep 2008, 06:16, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
 žine
#147301
hoj,
ena malo bolj zenovska in spravljiva reakcija na tole zgodbo: malo mi je vendarle žal da bohinjskega trekinga ne bo, katastrofa pa to spet ni. Bomo pa malo več počivali tisti teden....čeprav je verjetnost za to bolj majhna :D Me je pa vznemirila ena podrobnost iz obširnejšega pojasnila: če ga prav razumem je proga že strasirana....ali obstaja kakšna možnost (kljub temu da si šparate mala sladka presenečenja za naslednjo sezono), da nam organizatorji takole na tiho prišepnete kako kontrolo s predvidene trase, pa da gremo nekateri entuziasti tako za dušo malo potrenirat v bohinjski konec? :D
lpŽ
 treking liga
#147329
Hvala za lepo "zenovsko" mnenje.
Upamo da ne zameriš, a predvidene trase letošnjega trekinga ne bi izdali, ker je resnično zanimiva in je skupna želja da jo doživimo naslednjo leto. Za namig pa: ultra bi šla preko 2.000m višine, verjetno pa bi jo vsi (razen Mateja in tebe) zaključili po temi... samo v namig za naslednje leto.
Uporabniški avatar
 MatMat
#147332
Jaz v Bohinj definitivno grem. Že zavoljo tega, ker imam rezervirano nastanitev za cel vikend.
Predlagam, da izvedemo trening tekmo na trasi, ki bi jo sami določili uro pred štartom. Kdor je za, naj se javi. Za karto predlagam PZS Triglav 1:25 000 ali pa Bohinjsko jezero istega formata.
Vsi, ki bi bili zainteresirani, prosim, podajte svoje mnenje.

Še moj zenovski prispevek: Nekatere stvari se preprosto morajo zgoditi. Nobena stvar pa se ne zgodi brez razloga.
Uporabniški avatar
 žine
#147475
hojla Matej,
razmišljal o isti stvari danes zjutraj (celo približno ob istem času :D ). Tudi o trasi seveda. Glede na to da je bilo v igri 2000+, bi morala trasa potekati severno od jezera. Načeloma sem za tvoj predlog, skromno (ali pa tudi ne) se javim za grobo trasiranje po karti Bohinjsko jezero 1:25000. Čeprav na vodi čutim, da bi lahko ta treking (BAT) segel tudi vzhodneje....smo na vezi. Načeloma torej štart v soboto ob 8:00?
lpŽ
 treking liga
#147514
Vsa čast Mateju in Žinetu, hrabre ne ustavi nobena odpoved.
S strani lige smo zelo ponosni, da boste nekateri opravili treking, pa čeprav v svoji lastni režiji. Okolica Bohinja kar kliče po tem in zagotovo boste uživali.
Se priporočamo za kakšno poročilce, ne bomo pa spraševali o trasi - nas ostane vaša skrivnost :)
Uporabniški avatar
 damajanty
#148164
Oj!
Bi šel še kdo v soboto na trek na traso okrog Bohinjskega jezera v lastni režiji?
Jaz bi šla nekje okrog 30 km. Ne mislim pa nobenega bremzat, tak da tahitri lahk tud dlje in hitreje :wink:.
Uporabniški avatar
 želva
#148482
Za Bohinjske navdušence bo nekaj podobnega naslednjo soboto (samo v parih) http://www.oocup.com/som/index.html.
Glede trasiranja trening tekme sem se spomnil letošnjega Velebita planinske, kjer sta bili samo dve kontroli. Preneseno v Bohinj bi zgledalo npr. takole vrh Ogradi (nad 2000) in planina Za skalo (nad trento) in nazaj v Bohinj - vmes pa veliko orientacije.
LP Martin
Uporabniški avatar
 žine
#148956
Hoj,

včeraj se je vseeno izvedel BAT, pravzaprav ga jaz pri sebi imenujem ALTBAT :D (alternativni BAT). Na POVEZAVI je sled treka v geopedii. Predvidenih je bilo 8 kontrol, vendar je bla trasa malce modificirana: start in cilj pri Sv. Janezu v Bohinju, Hudičev most, Globoka konta Z od Uskovnice, Mesnova glava 1715m, Viševnik 2050 m, planina Krstenica, Črno jezero, Komna, Z rob bohinjskega jezera. Pogoji so bili....hm....kar zanimivi :D nad 1500m je rahlo naletaval sneg, na izpostavljenih mestih pa je brilo precej naostro. OK, tam na tisti božanski prečki pod Toscem je malo posijalo sonce. Teren je res nor, bilo je tudi nekaj zgubljanja in kompas je bil kar uporaben. Za morebitne ponavljalce priporočam 5 jeseničanov in komplet frendov :D Sicer pa je bilo noro lepo! 42km po reliefu (QUO), 2600m gor/dol.
lpŽ
Uporabniški avatar
 Matevz
#149047
žine napisal/-a:Hoj,
Za morebitne ponavljalce priporočam 5 jeseničanov in komplet frendov


a je tolk pihal ? :)
Uporabniški avatar
 žine
#149060
vencelj napisal/-a:Krasna trasa...nisem pa zasledil, žine, ali je bil to tvoj solo ali... :?: :roll: (udeleženci?)

LP, vencelj


Hoj,

jep, škoda da ni bilo vsaj še koga...od tistih ki jim je blo žal da BAT odpade.....je bil čist spodoben ultra :D tako pa sva ALTBAT zazankala v imenitni družbi z Damajanty. Se vidimo na Učki!
lpŽ
 treking liga
#149312
Bravo tudi s strani nesojenih organizatorjev BAT-a, vidimo da je treking duh res neuničljiv. Čestitke za opravljeno delo, razkrila sta tudi del 'uradne' poti :D

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA