Pustolovsko doživljajsko pohodništvo po Sloveniji in okolici - uradni forum Slovenske treking lige

Moderator: treking liga

 janezu
#137083
v prelepem vremenu in prijetnem vzdušju smo končali lučko zanko.res prava zanka skoraj za vse. morda ne za zmagovalca bojana j. in minuto za njim mateja m. klasika. rogovilc 1557m,lepenatka,m.rog., pa spust v lučko belo 586m,vzpon na vodotoćnik 1807m,pa še gor preko sedla med desko in tolstim vrhom do stare lučke koče,potem pa se začnejo težave :D lovska pot,ki tudi lovcem ni znana,še manj pa trekerjem,za nekatere je organizator pripravil premajhen obseg karte,kajti kar naenkrat smo bili na neznanem področju kar nekaj cm iz karte :D vendar po prvenstvenih smereh smo našli tudi zadnjo kt-vršič. odlično izbrana trasa,okrepčevalnici, dobra družba, to je tisto,kar nas več kot sedem ur žene po zanki. POHVALA ORGANIZATORJEM ! lp ju
Uporabniški avatar
 yogo
#137088
Upam, da ste vsi opravili uspešno z ultra traso, je morala biti pa dolga če je že zmagovalec potreboval 6 ur in pol :shock:
Tudi pohodniška trasa je bila začinjena z nekaj orientaciskimi pastmi, koprivami in trnjem. Spust dol z Vršiča je bil pa sploh adrenalinski, vsaj naša verzija, ko smo prišli dol pri kampu.
Pohvala organizatorju za organizacijo, še posebej za božanske tuše :D
lp Yogo
Uporabniški avatar
 AVI
#137102
....res kot je že JanezU napisal prava zanka... :D .....družba na poti fenomenalna...tako da je tistih nekaj ur ko smo se podil gor in dol po hribih, kar hitro minilo....na koncu smo v cilj pritekli štirje skupaj....saj nas je večina celotno progo skupaj doživela.........občutki na cilju odlični in JanezU, še enkrat hvala za pivo :toast: , se ob priliki oddolžim..... :D ...
....trasa je bila odlično izpeljana......priznam pa, da če bi na nekaterih delih ostal sam ne vem če bi že danes prišel v Luče.... :lol: ....ambient: ocena 10.
V glavnem še en odličen treking (časovno zajetnejši) je za nami.
LP vsem

P.S. V glavnem gre pohvala organizatorjem za izvedbo trekinga...tudi, da nam je "zrihtal" zemljevide, vendar kot smo opazili tudi na sami trasi, kar nekaj poti (tudi markiranih) ni bilo vrisanih v zemljevid :?: :?: (update :wink: )
Uporabniški avatar
 MatMat
#137103
Preslaba karta, slabo vidne izohipse, nekaj poti v orientacijsko zahtevnem delu okoli Dleskovca ni bilo vrisanih (primerjava s karto PZS 1:50000).

Sicer pa o trekingu samo v superlativih: lepo vreme, izjemno lepa trasa, super organizacija.
 AinE
#137138
Ko sem na TF zasledila, da se ustanavlja slovenska treking liga, sem si rekla, da to moram poskusiti. Lučka zanka je bil moj prvi treking, zato v dvojici in v pohodniški kategoriji. Glede na kratek opis poti, ki nam ga je treking liga razkrila v petek zvečer, sem ponovno proučila vse karte, ki sem jih imela pri roki. Tokrat je bolj prav prišla tista iz leta 1974, saj je v njej vrisana tudi pot čez Rogačnikov graben. Za iskanje primernih poti po Podveži pa je bil primernejši Atlas Slovenje. Mislim, da bi se le z zemljevidom, ki smo ga prejeli pred startom, težko znašla. Na srečo sem se pred leti že povzpela iz Gornjega grada na Rogatec, kar mi je dodatno olajšalo orietacijo proti Kalu in Lepenatki. Tudi čez dolino Podvolovljeka sem že vekčkat kolesarila. Pred tekmo mi je domačinka pokazala in opisala, kje je včasih vodila pot na Rogatec in kje je Vršič. Na okrepčevalnici na Kalu naju je gospa pravilno usmerila v dolino, tako, da sva kmalu našla pravo pot. Fantje na Vršiču pa so nama natančno opisali pot v dolino.

Mislim, da nisva nikjer zašla, le bolj počasna sva bila. Ampak to se nama sploh ne zdi pomembno. Spoznala sva nove lepe kraje in prijazne ljudi.

Hvala za lepo doživelje. Gotovo se še vidimo, E.
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#137153
Zgodilo se je tisto èesar sem se bal:

Organizator je speljal traso desno od Savinje, ki mi je razen Korošice popolnoma neznan in tako naredil zadevo precej zanimivo.

Na koncu se nas je zbral kar lep in zanimiv teamèek 5ih, ki so raziskali vse lovske stezice nad Luèami. Pa še koprivno anti-revmatièno terapijo smo imeli zastonj. Aja mislim da sta bili dve : ena pri spustu iz Malega Rogatca, druga pa še bolj neverjetna pri spustu iz Vršièa.

Še ponoèi med spanjem, so mi noge prijetno drgetale od kopriv :).

Hvala vsem v zakljuèènem teamu.

:) Aleksander ...tvoji weekendi pa so res izpolnjeni. :)
Uporabniški avatar
 Pajk
#137157
Prvo pohvala organizatorjem. Tekme so vedno boljše. :laola Prijetno presenečenje so bile okrepčevalnice ob trasi. Če ne drugač, se da vsaj tukaj malo uporabiti tudi druge veščine (npr. komunicirati z domačini). Za lepo vreme vedno date naročilnico. Še majice smo dobili v tapravi velikosti. :clap: :cast1:

Trasa - ultra, fenomenalna, zahtevna, :cast: za par polžkov (beri c in d pohodniška profila) malo predolga. :oops: Dobro poznam vsaj zgornje dele (sploh večkrat prehojeno Dleskovško planoto) včerajšnje ultra trase, zato smo jo tudi primerno skrajšali (izpustili KT 6 in 7). :oops: Drugače bi nas še kar dolgo čakali v Lučah. (do danes?) :twisted: Še najbolj pa ultra traso opiše komentar domačina ob :beer: v Podvolovjeku (zato smo pa krajšali) :juhuhu: : " A to use u en'm dnivu?"

Še komentar na zgoraj omenjene zahvale okoli zemljevida (ki še jih bo pomoje spodaj nekaj). Edina pot (na Dleskovški planoti), ki na naši karti ni bila označena, je pot od spomenika pod Tolstim vrhom proti Dolgim tratam in pot od planine Ravne proti Molički planini mimo stare Lučke koče, ki ni bila označena kot markirana. (mogoče še katera druga slaba steza, ki se v ruševju lahko hitro izgubi) (glej karto, PZS Grintovci 1:25000) Pač nekateri preslabo berete karte in spremljate poti, kar se je zelo dobro pokazalo na prvi KT, ko smo tisti, ki smo bili že krepko tazadnji prišli nanjo istočasno z kar nekaj vas, ki ste leteli naprej. Mi smo pač spremljali markacije. :-- :rol:

janezu: to da ste bili kar nekaj cm izven karte, pomeni da ste bili na pol poti do Rogovilca, kar pa je malo težko verjeti, ker tam pa je, vsaj po karti res čisto brezpotje. :hehe:

Sicer pa tudi nam ni šlo vse brez čudnih „bližnjic“. yogo, ti si tisti katerega pot sem sledil skozi pohojen lapuh v dolino z Vršiča, da smo prišli na cesto pri kampu. Zelo adrenalinski spust, dober da ni bilo listja. :twisted:

PS: iverson, spely, hvala za družbo. :laola Še drugič. June in Miran pozdravita se do naslednjič.
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#137162
Pajk, ja res bo držalo to s kartami. Hvala za namig za Grintovci.

Aja majice se je tudi dalo dobiti?
Uups pa moram poklicati organizatorja.
Uporabniški avatar
 žine
#137164
en hiter komentar na položaj skupine, ki je zašla s karte (sicer mislim, da je bila Lučka zanka izjemna preizkušnja, ki si zasluži malo daljše poročilo...ko bo čas in prilika) ...torej, sledeč fantomskim trakcem :D smo šli do planine Polšak, čisto pod Križevnik (pa smo zamudil priložnost za vzpon) ko smo se zavedeli položaja smo uspeli najti lovsko kočo...ki je že na karti - hura! in potem skoraj po azimutu na Jezartico oz. črno jezero kjer smo le uspeli najti pot na Sedelšaka. Naprej je bilo v primerjavi s spustom s Polšaka vse otročje lahko....
lpŽ
Uporabniški avatar
 Darja
#137185
Glede na poročila ostalih udeležencev ugotavljam, da z Andrejem niti nisva bila deležna kakšnih strašno pretresljivih izgubljanj, naša zanka (od Vodotočnika naprej sva se prebijala v družbi Sandija) se je zapletla na KT 7. Našli smo kočo, ob njej spomenik (v našem primeru en velik križ), pod njim klopco, skratka vse štima (razen višine), edino perforatorja na klopci ni več. Ker smo bili tam točno pet minut čez limit (ob 17.05), smo bili prepričani, da so organizatorji perforator že umaknili, zato smo se napotili v dolino s prepričanjem, da je KT7 za nas pač zamujena. Na KT8 so nam prijazno razložili, da tisto ni bila prava koča, niti spomenik, niti klopca in da je KT7 še vedno "živa" :shock: . V cilju pa smo končno tudi izvedeli, da smo šli kakšnih 200 m previsoko, kot da je kdo od nas potreboval še kakšen višinski dodatek :twisted: .
Sicer pa doživetje, da mu ni para, dobro, da se je ohladilo in lahko pod dolgimi hlačami skrijem opraskane noge, ki so videti, kot da me je napadla horda mladih mačk. Tudi z revmo nekaj časa ne bo težav (koprive pa to). Zelo dobrodošle so bile okrepčevalnice na trasi in hvala vsem, ki so nas tako prijazno postregli.
Vsekakor pa je skrajni čas, da nekdo posodobi zemljevide teh koncev, ali pa bodo morali organizatorji pogruntati kakšen drug način označevanja kritičnih mest (kar se mene tiče, bi lahko trakce navezali po polovici trase), orientacijsko (pa tudi zahtevnostno) to ni bila samo zanka, ampak že pravo davljenje :D . Čestitke vsem - tekmovalcem in organizatorjem. :cast:
Bilo je super!
 treking liga
#137192
Hvala za vse pohvale s strani junakov Lučke zanke, pa tudi vse kritike so več kot dobrodošle. Vsak ki se je prebil skozi treking, še posebej ultra trase, si zasluži več kot čestitke - verjetno že kar častno priznanje treking lige za hrabrost (in norost) pohodništva.

Da je bila trasa takšna kot je se lahko 'zahvalimo' več dejstvom: lokalnim poznavalcem terena in avtorjem trase, ki se jim vsaka potka Dleskovškove planote 'normalna', zemljevidom ki so bili osveženi mnogooo let nazaj in relativno slabemu prikazu reliefa na tekmovalnih zemljevidih 25K (delamo na izboljšavah..), predvsem pa neznanemu junaku ki je pred tekmo odstranil oznake z najkritičnejšega dela trase, spusta iz KT7. Tega junaka že iščemo s pomočjo celotnih Luč in ko ga najdemo, mu bomo osebno prenesli vse vaše besede ob izgubljanju v divjinah Ojstrega vrha, ob tem pa še nekaj več od besed z naše strani.

Organizatorji smo več kot veseli da ste se vsi vrnili s trase, z zadnjim prihodom ravno ob mraku. Sicer smo imeli pripravljene ljudi za nočno iskanje udeležencev, a tega si resnično nihče ni želel. S to traso smo zagotovo postavili zgornji limit zahtevnosti Slovenske treking lige Garmin, težje trase niso več smiselne in bodo v užitne samo še za takšne junake, kot so Bojan Jevševar&co.

Z organizacijskega stališča je bilo narejenih nekaj kiksov, ki so predvsem posledica prvega srečanja s tako zahtevnim projektom. Napake v road-booku ultra kategorije, na zemljevidu pohodniške kategorije, pa predvsem preveč pozna in kaotična podelitev ultra kategorije so zadeve, za katere se iskreno opravičujemo in se nam naslednjič ne bodo zgodile. Podaljšanje časa ultrašev in orientacijske zanke so pač prinesle nemir tudi na našo stran in tako je bilo 2/3 organizatorjev na terenu za lociranje izgubljenih duš še pred mrakom. Se opravičujemo za spodrsljaje, na katerih smo se ogromno naučili za prihodnje tekme.

In resnično čestitke vsakemu posameznemu junaku Lučke zanke, preživeli ste najbolj noro treking izkušnjo lige!

Rezultati.
 treking liga
#137193
Zaradi pozne dostave majic so bile te razdeljene naknadno. Če je še kdo od udeležencev ostale brez, naj prosim javi na info mail in z jih veseljem pošljemo!
 Li
#137202
Vse čestitke, pohvale in zahvale organizatorju :D :D !!!! Super, da ste na kontrolnih točkah imeli tudi okrepčevalnice, saj bi drugače nekateri ( sem štejem tudi sebe) že kar tenko piskali, glede na to, da je treking trajal tako dolgo ( za nas že blizu enajst ur).

Lučka zanka je bila res prava treking avantura. Polna čudovitih razgledov, adrenalinskih spustov, iskanja skladnosti med potmi na zemljevidu in tistimi v realnosti, druženja s sotekmovalci.

Ker štajerske naveze ( ZdravkoC, Semjul in Zvone) ni bilo, sem se morala priključiti nekomu drugemu. Tako sem po spustu z Velikega Rogatca pot nadaljevala s tekom v snegu. Do točke 7 je vse potekalo super. Od tam do cilja, pa smo imeli veselo vandranje gor in dol po Dleskovški planoti. Pred Staro Lučko kočo sva dohitela še dva, ki sta tudi delala še dodatne izletniške ture. Skupaj smo raziskovali Smrekovec in planino Polšak. Pri lovski koči na Polšaku smo prišli do sklepa, da se bo počasi treba spustit proti dolini in točki 8. Na spustu smo naleteli še na enega padalca. Z njegovim GPS-om smo končno prišli do tiste najbolj iskane poti na trekingu ( označene s trakovi), ki nas je peljala do točke 8. Da pa se treking ne bi tako hitro končal, smo s točke 8 šli preveč levo, čemur je sledil spet adrenalinski spust po zaraščenem gozdu. Na cesto smo prišli nad kampom, ki je za Lučami ( proti Logarski). Tako nas je čakal do cilja še tek po asfaltu, na cilju pa obilna porcija makaronov - mmm, kako so teknili :D .
Hvala vsem štirim sotekmovalcem za super družbo :D !

Se vidimo na naslednji tekmi :D

lp :wink:
 Tinac
#137208
Lučka zanka, mi je naredila to soboto izredno. Tudi jaz bi najprej pohvalil vse, ki ste sodelovali pri organizaciji, kajti vsakemu se pripeti kakšna napaka, ampak važno je, da je volja, da se jo popravi in z mojega gledišča je bilo vse super. Res lepa trasa, čudoviti razgledi, orinetacijski izzivi. Na planinsko gremo zato, ker pričakujemo toliko in toliko kilometrov in toliko in toliko višincev. Letelo je non stop od štarta do cilja a je bilo vedno zanimivo in atraktivno, nikoli duhamorno. Celoten opis moje Lučke zanke, na spletišču našega društva http://www.vaitapu.info.

Rad bi še nekaj dodal na debato o kartah. Ko gremo v naravo, v hribe ne moremo pričakovati, da karte držijo več kot toliko. Še manj, ko se podamo v manj obiskane kotičke. Karta je pripomoček, ki ga kombiniramo s podatki s poti, z azimutom (ali zgolj približno smerjo hoje), razdaljo, reliefom, zato res ni važno ali je pot vrisana ali ni. Izbiramo svojo pot, glede na razpoložljive podatke. Če je tam kamor želim iti pot je fino, če je ni je pa dogodivščina.
TDK 1:25.000 se praktično ne reambulira več in težko je pričakovati od organizatorja, da nam bo vedno osvežil karte, bolj pomembno je da gremo z glavo naprej. :D Se vidimo prihodnjič!

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA