Pustolovsko doživljajsko pohodništvo po Sloveniji in okolici - uradni forum Slovenske treking lige

Moderator: treking liga

Uporabniški avatar
 žine
#139117
hoj,

naj bo za otvoritev teme dovolj tale sled. Pa....zgleda da so satelite vklopli šele ko smo bili pri Gašperjevi koči, tako da manjka "bonus track", ki so nam ga prislužili pridni vzdrževalci cest.....enih +3 km bi rekel. Tako da lahko rečem da je bila ultra dolga ene 37km. Zgodba sledi, ko bodo misli prečiščene :D Sicer pa......lepo - vse!
lpŽ
Nazadnje spremenil žine, dne 04 Avg 2008, 10:55, skupaj popravljeno 2 krat.
 janezu
#139140
sled sem pozabil kar v avtu :D sicer pa lepa preizkušnja,hudo mednarodna,vzdušje klasično odlično. imajo pa tudi v posavju strme hribe in grape,vendar smo nekako našli prijazno turistično kmetijo na cilju.golaž z žganci odličen, pohvala BOJANU @ co.lp ju
Uporabniški avatar
 Dule
#139182
Tokrat je bil ultra cilj dosegljiv tudi za nas navadne smrtnike (beri trupla :D ).. Potrebujem samo še pomoč satelitov ali pa vsaj kakšen višinomer saj se mi še vedno dogaja, da prekmalu zavijem s poti v preveliki želji, da nebi šel predaleč. Potem pa zmanjka poti in se znajdem v goščavi..No potem najdem kakšno osamljeno kmetijo in s skupnimi močmi z domačini pogruntamo kje smo :shock: ..
Večji del poti sva skupaj preživela z Zagrebčanom, vmes pa seveda znamenita srečanja z Iversonom in njegovo kolegico, ki sta me na koncu tudi popeljala do cilja tj kmetije Plahutnik :P .
Drugi del poti nas je blagodejno ohladila majhna ploha.. 8)
Se vidimo naslednjič :idea:
Uporabniški avatar
 bla_k
#139240
Čestitam Dule!
Jaz sem se tokrat (po Lučki izkušnji) podal ''le'' na pohodniško, in jo kot tako tudi premagal (torej v bolj pohodniškem tempu). Je bil pa precej zanimiv štart, na katerega sva z očetom zamudila okoli 10 minut, in ni bilo nobene karte več. Tako, da je pot do KT1 minil v spraševanju okoliških prebivalcev v smislu: A je šla kle mim kkšna vojska? No, na srečo sta se okoli KT1 lovili še eni dve hrvatici in nama prijazno odstopili eno svojo karto, tako da z nadaljevanjem ni bilo več problema.
Vsekakor pridem še!
LP, bla_k
Uporabniški avatar
 žine
#139258
Nomen est omen, in za POGUM je le bilo potrebno nekaj poguma. Če bo šlo tako naprej, bomo v Bohinju res preganjali netopirje, kar glede na razpisano razdaljo in kratke dni tam konec septembra niti ne bo tako nepričakovano. Bomo vsaj enkrat ponucal svetilke, ki jih tako pridno nosimo s sabo :D
Traso POGUMa pa sem jaz razumel takole: Bojan nam je želel pokazati razgled s Kozjega in tisti čudoviti studenec pod Bohorjem, med Lisco in Bohorjem pa nam je pustil popolnoma proste roke....vsaj meni zelo všečno!
Mi je pa po tistem sončnem grebenu pod Velikim javornikom vseskozi po glavi brenčala tista partizanska: "Bohor je spal, Bohor šumi, Bohor je vstal, Bohor žari....", ja predvsem je žarelo... :D
PS. prosjača je pa super!
 treking liga
#139269
Tudi organizatorji smo se naspali po uspešnem Posavskem trekingu. Tokrat smo združili moči s hrvaško treking ligo in nastala je simpatična mešanica ljubiteljev trekinga iz obeh strani meje, dodatno pa še začinjena z udeleženci iz Češke. Upamo da sta vsi uživali, vsi komentarji in pripombe pa več kot zaželeni.

Bojan je pripravil poročilo in opisal svoj pogled na organizacijo takšnega trekinga - zanimivo branje.

Rezultate posavskega trekinga najete tukaj, kmalu pa bodo osveženi tudi skupni rezultati lige.

V galerijipa se pridno zbirajo slikice posavske pokrajine.
Uporabniški avatar
 AVI
#139290
....super...fajn...treking...razen tega, da počutje ni bilo idealno...je bilo ostalo super....in res odličen golaž.....hvala janezU, za prevoz v dolino in "drušno" čez celotno traso in Matjažu, za orientacijo čisto na koncu....tako da imaš še eno :toast: v dobrem....
Uporabniški avatar
 iverson
#139357
Dule, tisto je Pajk s katerim si se srečal ter June. Jaz sem bil tisti čas že v cilju.
Uporabniški avatar
 Pajk
#139489
Kaj naj rečem: ultra trasa zahtevna, lepa... :laola :clap: :cast1: Tak kot vedno. Na Veliko Kozje sem pil svoj švic, na Lisci ožemal majco, kot da bi jo potegnil iz pranja. :roll: Dobro, da se je shladilo in malo ulilo v drugem delu. Po celi trasi sva z June nekajkrat malo kolovratila po gozdu in nabirala gobe za gobovo juho... Jabolka, ajdovi žganci in gobova juha so bili odlični. Mogoče je manjkalo malo ocvirkov za zabelo na žgancih. :oops:

Za drugič prosim organizatorje, da pred tekmo povejo ali bodo na točkah okrepčevalnice, da ne bo, kot je bilo v Lučah, za jest in za pit, na POGUMU, pa na vrhu Lisce ni bilo vode. Lahko si jo pa dobil pa navodilu "prijazne" gospodične v planinskem domu na WC-ju.

Še o srečanjih Duletom: na Veliko Kozje sem te še lahko sledil, navzdol pa te fejst vleče gravitacija. :lol: Ponovno srečanje na poti proti velikemu Javorniku: Vidva s Zagrebčanom v hrib po poti, midva z june po ravnem po cesti. Reakcija Zagrebčana - zakaj gresta ona dva tam doli? Zato, da vaju prehitiva. :twisted: Na KT 4 sva bila pred vama. Pa če se slučajno prišlepaš do cilja: ni se potrebno skrivat za vogalom, da bom jst dobil več točk. Važna je družba in da smo uspešno z nasmehom na obrazu opravili s čudovito traso, ne točke (vsaj pri meni ne). 8)

Do "netopirja" v Bohinju...(s)mejte se :lol:

PS: v nedeljo je bil del Lučke zanke po Dleskovški planoti prav prijeten za razhodit. Pa še nič se nisem zgubljal. :mrgreen:
 klas
#139561
Na vrhu Lisce je bla voda, imeli so jo vsaj en karnister, samo da smo jo očitno vsi tekmovalci hitro (s)praznili....

Tisti fant na KT Lisca je imel v ruzaku ene male, ful dobre jabke, ki sem jih jaz vzel s seboj kako kilo in jih jedel na poti...potem me je na Bohor sicer pognalo.

Če kdo pozna tega kontrolorja ali ve za izvor jabolk, naj javi, saj so res fenomenalno dobre in bi jih nabavil za domov kak zaboj. lp
Uporabniški avatar
 iverson
#139667
Se še jaz malo oglasim. Tekma je bla dobra, dolžina čisto prava proga pa orientacijsko ne preveč zahtevna. Edino na koncu sem zašel malo.

@klas
Na Lisci sem bil v ospredju in verjemi mi že takrat je zmankalo vode. Kdor jo je pa rabil je šel po njo v dom. Jaz sem šel rajši nazaj po vodo, kot pa dehidriral zaradi peklenske vročine.

Bravo vsem ki ste prišli čez celo traso. Pa so bili to prvi ali zadnji.

Pohvalna je bila tudi organizacija, hrana pa na koncu njamm
:lol: ...

Sedaj pa sledi daljši premor, nato pa se vidimo spet v Bohinju, kjer bomo verjetno kar ponoči skakali okoli...
Uporabniški avatar
 Dule
#139714
iverson napisal/-a:...nato pa se vidimo spet v Bohinju, kjer bomo verjetno kar ponoči skakali okoli...



upam, da bodo start prestavili na bolj zgodaj, drugače me bodo morali organizatorji čakati do polnoči.. :)
Uporabniški avatar
 MatMat
#139719
klas napisal/-a:
Tisti fant na KT Lisca je imel v ruzaku ene male, ful dobre jabke, ki sem jih jaz vzel s seboj kako kilo in jih jedel na poti...potem me je na Bohor sicer pognalo.

Če kdo pozna tega kontrolorja ali ve za izvor jabolk, naj javi, saj so res fenomenalno dobre in bi jih nabavil za domov kak zaboj. lp


041 521 205
Pa da te ne bo preveč pognalo. :lol:
Uporabniški avatar
 iverson
#139881
Dule napisal/-a:
iverson napisal/-a:...nato pa se vidimo spet v Bohinju, kjer bomo verjetno kar ponoči skakali okoli...



upam, da bodo start prestavili na bolj zgodaj, drugače me bodo morali organizatorji čakati do polnoči.. :)


Verjetno ne boš edini :lol: .

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA