najave in vabila na triatlonske prireditve, poročila s prireditev, koledarji

Moderatorji: stena, izzardly

#16128
Kraj: Rudniško jezero, Kočevje
Čas: Sobota 21. avgust 2004 ob 13:00 uri
Organizator: TRIATLON KLUB INLES - RIKO RIBNICA

ŠTARTNINA
v predprijavi do 18. avgusta 2004 na poslovni račun št.: 02321-0089845042
- 3500 SIT - sprint triatlon
- 1500 SIT - super sprint triatlon
- 1000 SIT - aquatlon in cici aquatlon
Prvih 100 tekmovalcev, na štartni listi po plačani štartnini za sprint triatlon prejme REEBOK majico.

Štartnina na dan tekme:
- 4000 SIT - sprint triatlon
- 2000 SIT - super sprint triatlon

NAGRADE
Pokali - prvi trije absolutno
Medalje - prvi trije v kategoriji
Nagradni sklad v vrednosti 200.000 SIT.
Vsi nastopajoči prejmejo majico in hrano.
Vsi udeleženci aquatlona in cici aquatlona prejmejo spominsko diplomo

Več informacij na http://www.triatlon-klub-ribnica.si/kol ... iatlon.htm
 bubu
#16769
Letos poteka triatlon po isti trasi kot lansko leto. To pomeni, da se plava v Kočevskem jezeru (lani se je plavalo manj kot 750 m - super), kolesari proti vasi Onek in nazaj (klanec proti vasi ni tako hud, nazaj pa kar precej leti) in teče najprej malo v hrib po asfaltu potem po makadamu ravninski del ter obrat po isti poti nazaj.
V glavnem lansko leto je tekma res super uspela, veliko tekmovalcev (ali letos tudi Pahor pride), lepo vreme in tudi dobro vzdušje.
P.S.: Pa tudi cena je za pohvalit v primerjavi z drugimi triatloni, ki se le težko primerjajo s kočevskim, razen Bled in mogoče MB.

Lep pozdrav vsem triatloncem na forumu :oops: :oops: .
 Iztokb
#17025
Pozdravljeni,

sem novi nadobudni navdušenec kar se triatlona tiče in nekako me mika da bi se udeležil super sprint triatlona, ki bo v Kočevju, pa imam nekaj manj ali več butastih vprašanj.

Opazlil sem časovno omejitev 40min in skupne čase do 26 do 36 min, bi me pa res zanimalo, kakšni so okvirni časi za posamezno disciplino.
Zanima me tudi kakšna je kaj proga kar se super sprinta tiče, ko najverjetneje se bo zgodio, da bom moral brcat FS MTB kolo, ko za enkrat še nisem našel sponzorja za izposojo cestnega kolesa, kar pa bi mi znalo vzet preveč časa za uspešno zaključitev v 40min.

Hm, da razmislim, kaj me še zanima a ja prehodi iz ene v drugo disciplino, kaj te uporabljate za plavat, da se lahko pol s tem spravite na kolo, ko jaz nimam najbol dobrega občutka, da bom mel nekaj mokrega na riti, ki se bo drgnila ob sedež :) :)

Ja mal heca mora bit.

Če je kdo tok prijazen da mi na kako vprašanje odgovori se že v naprej zahvaljujem, če pa misli da bi mi lahko dal še kak napotek je pa več kod dobrodošel.

V bistvu če prav razumem bi se dalo progo za kolo in tek tudi prej ogledat, če ima kdo kak zemljevid ali mapo bi mi prav prišla, če ima pa še kaj časa za ogled v živo, dam za pivo...

Pa še rima se.

Za enkrat toliko

Hvala
LP
Iztok
Uporabniški avatar
 miro
#17040
Jaz imam običajno kar kopalke, obvezni pa je vrhnji del pri kolesarjenju in teku.
Če vsaj malo treniraš mislim ,da ti čas v sprint triatlonu ne bo delal težav.
Lp
Miro
Uporabniški avatar
 Matevz
#17041
Kot jaz razumem razpis je super sprint organiziran samo za otroke.

Sicer pa je pri triatlonu (sploh pri kratkih, tj vse kar je manj od 1/2 Ironamna) smiselno imeti samo en dres.

Koelsarjenje 20km v kopalkah ni noben problem, mokrote pa tudi ne boš čutil, saj boš itak moker od švica. Tako, da hlač res ne preoblačit. Problem pa je majico oblečt na mokro telo.

Sicer pa bi bili časi za super sprint:
P 300m : 4-8 min
K 8km: 15-20 min
T 2km: 7-10 min
Pa še 2 min za menjave

Za sprint si pa poglej kakšne rezultate s tekem. V splošnem pa
P 750m : 10-18 min
K 20km: 30-50 min
T 5km: 17-30 min
Pa še 2 min za menjave
 Iztokb
#17051
Sam za otroke, hmmm......
no ja vseen bi bla mal huda da me tam pri mojih letih vsi otroci prehitijo
:) :)

ker zdaleč nisem v taki fizični pripravljenosit, da bi se šel merit z drugimi ampak samo udeležit.

Hm pa nič za letos, ko sprint je mal prehud za začetek.
Do sedaj sem bil bolj ali manj dejaven samo na FS MTB-ju in sta mi tako tek še posebej pa plavanje bolj rak rana, bi se z lahkoto znalo zgodit da me 750m plavanja pobere, ker sem se prepozno začel pripravljat.

Pa nič za to drugo leto definitivno, do takrat bom pa mal pisal in spraševal na forumu.

Hvala za informacije
LP
Iztok
 Iztokb
#17064
Spodbudna informacija je tale triatlon za vsakogar, ki bo na Bledu, mi je nekako jasno da je res super sprint za nižje starostne skupine in se bom moral pripravit na tega, kar pa mi daje malo več časa za trening, spodbudno.

Glede na to da pa imam kar naenkrat dober mesec časa a mi lahko kdo prišepna kak trening, ki bi mi prav prišel, samo za to bi vrjetno bilo dobro vedeti mojo trenutno stanje fizične pripravljenosti.

Hvala za vse inforamcije, ki so mi v veliko pomoč

LP
Iztok
Uporabniški avatar
 Matevz
#17073
Glede na to, da je cilj verjetno, da udobno prideš do konca je trening nič kaj kompliciran:
3-4* tek (30-60 min)
3* kolo (45-120 min)
3* plavanje (60 min)
tedensko seveda. Skupaj kakšnih 10 ur in ne boš imel problemov, saj tudi sprint ni ne vem kako težek. Vsak ki se nekoliko ukvarja s športom lahko pride skozi (Celo moj brat, ki igra rugby in ima 110kg pri 175 višine :) ).

Sicer pa v enem mesecu z nobenim treningom ne boš ne vem kaj pridobil - predvsem malo samozavesti in občutka, kako bo to drugo leto izgledalo, ko bo šlo zares :D a ne?

Sicer pa če daš v google search za "triathlon training program beginner" boš dobil kar nekaj programov za trening.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA