najave in vabila na triatlonske prireditve, poročila s prireditev, koledarji

Moderatorji: stena, izzardly

#8309
Čeprav nisem tiatlonec (ali duatlonec) me je spodaj navedena kombinacija kolesarjenja (20 km - lahko z gorskimi kolesi), teka (2 x 4 km) in predavanja zelo pritegnila (vabilo je objavljeno na strani http://www.triatlonska-zveza.si/dokumenti/2004/brdo.htm:

Spoštovane in spoštovani športniki in osveščeni rekreativci,

letos je naš tradicionalni duatlon na Brdu pri Kranju že jubilejen (deseti). Da bi se izognili težavam na cesti ter, da bi ga naredili še bolj zdravega in atraktivnega, smo kolesarski del prenesli s ceste na pot okoli Brda. Čeprav je makadam lep, pa bo koristno imeti kolo z nekoliko širšimi gumami (najbolje kak dober "trekking"). Tekma bo torej naslednja: najprej 4 km teka po asfaltni stezi v parku Brdo (enako, kot lani), nato s kolesom dva kroga po 10 km okoli Brda (skupaj torej 20 km kolesa), ter nato še enkrat 4 km teka v parku, na isti progi kot prvi tek. Torej 4 km - 20 km - 4 km. Kolesarska čelada je obvezna. Mnogi med nami, ki smo preskusili proge, smo navdušeni nad novostjo. Namreč, odpadejo vse stresne situacije, ki jih dozivljaš na javni cesti, pa še narava okoli Brda je prekrasna. V kolikor pa nekomu naš novi duatlon ne odgovarja, ostane še vedno v rezervi samo tek, ki je tudi uradno tekmovanje (10 km teka okoli Brda, vendar s startom ob 10. uri, torej pol ure prej kot start duatlona).

Po zaključenem tekmovanju bo strokovni simpozij na katerem bo predaval dr. Bojan Knap o tem kaj lahko sami storimo zase.

Upamo, da vas nismo razočarali s spremembo tekmovalnega dela. Šport ne sme biti samo garanje, mora nam biti tudi v veselje.

Lep pozdrav in nasvidenje na Brdu pri Kranju v soboto, 5. junija 2004,

Milivoj Veličkovič Perat
Predsednik Organizacijskega odbora
Uporabniški avatar
 lojzeP
#8410
Ja, ja. Zadeva je znana.
Sicer je ( bil lani) organizator Medicus. Lepa prireditev z zmernim številom tekmovalcev. Posebno dobro se spomnim podelitve, ker sem tebi nič , meni nič, čisto nevedoma osvojil tretje mesto ( v teku).
Ločen štart - :cast1:
Malo zgodovine :
Lansko leto smo štartali vsi skupaj ( cca 100 ljudi ). Najprej je bilo 10 km teka, nato 28 km bicikla ( 2 kroga po 14 km v bližnji okolici ), nato še 4 km teka po protokolarnem objektu.

Letošnja sprememba bi znala biti kar zanimiva, sem pa ravno opazil , da se pokriva s Plitvicami, tako, da letos ne bo nič s stopničkami.

Sicer pa je Perat znan kranjski zdravnik, in človek, ki stoji za izrečenim - sicer pa tudi sam zelo intenzivno tekmuje na takih prireditvah.

Dobrodošli !! :D :D :D

2x LP
 t
#9008
Jaz bom sla verjetno samo na 10 km tek
-malo daljne cehovske solidarnosti in pa se ene opravke imam tocno v soboto na Gorenjskem-.

Ker proge okoli Brda ne poznam, mi prosim povejte, ali je lep makadam za tečt ali je bolj gruščnata podlaga?
Uporabniški avatar
 miro
#9011
Je lep makadam-vsaj prejšna leta je bil.
Miro
Uporabniški avatar
 lojzeP
#9012
Proga okoli Brda je prav prijetna ( konfiguracija ), pa tudi podlaga ni zahtevna - se pravi , da je proga LEŽKA ( živjo Fotr ). :D :D
Pred dnevi so nasuli ( in tudi poteptali ) nakaj delov, ki so bili malce luknjasti ( in občasno lužasti ), vendar so za moje pojme to delo opravili neprimerno bolje kot lani, ko so na nekaterih delih pesek ( debelejši ) le nasuli, tako, da se da prav lepo teči povsod.
Copate naj bodo s grobejšim podplatom ( ne klasične cestne - dirkaške ) - znamko ti prepuščam na izbiro - včeraj nas je večina tekla v NB 1022 ( živjo Maja in Igor ). :cenz:

Gledano v celoti je proga zelo primerna za vse zvrsti tekačev, tako, da ti lahko garantiram, večjih težav nej ne bi bilo. 8) 8)

2x LP

P.S. Le glej, da prideš. Lani je bila tekaška zasedba precej siromašna ( večino se jih je odločila za duatlon ), tako, da ti v primeru ne velikega napora napovem obesek
Uporabniški avatar
 Fotr
#9015
lojzeP napisal/-a:Proga okoli Brda je prav prijetna ( konfiguracija ), pa tudi podlaga ni zahtevna - se pravi , da je proga LEŽKA ( živjo Fotr ). :D :D


Živjo Lojze! :D Ker je pa proga LEŽKA :D se bom pa jutri udeležil teka okoli Brda, :!: razen, če se ni kaj spremenilo in je proga TAHKA. :D Ampak zagotovo pridem! Ravnokar sva se z Mirotom zmenila, da prideva. Boš ti tudi tam, Lojze?
Ampak tole je druga rubrika, za en teden pozneje. Se bom prestavil na pravo mesto, če ne frčim v peskovnik! :evil:
 t
#9021
lojzeP napisal/-a:Copate naj bodo s grobejšim podplatom ( ne klasične cestne - dirkaške ) - znamko ti prepuščam na izbiro - včeraj nas je večina tekla v NB 1022 ( živjo Maja in Igor ). :cenz:

P.S. Le glej, da prideš. Lani je bila tekaška zasedba precej siromašna ( večino se jih je odločila za duatlon ), tako, da ti v primeru ne velikega napora napovem obesek


Pridem, pridem. S supergami je pa tako, da imam samo ene mizunke, ki pa mi sicer kar dobro služijo na asfaltu ali pa na Rožniku. Torej, nimam kaj izbirat.
Uporabniški avatar
 ero
#9024
t napisal/-a:Ker proge okoli Brda ne poznam, mi prosim povejte, ali je lep makadam za tečt ali je bolj gruščnata podlaga?


kot sta ti povedala že Miro in Lojze - makadam je idealen. če pa so letos bolje opravili delo z dosipanjem peska, pa sploh.

oglej si še profil proge, ki je bil posnet na lanskem Županovem teku. celo nekaj klančka je, čeprav ga med tekom sploh ne opaziš...
Uporabniški avatar
 lojzeP
#9026
Hoj, T !!

Mizunke so kot naročene za Brdo. Lani sem celo sezone tekel z Wave Runer, in lahko rečem, de so kot naročene za take makadame.

Dobrodošla na Gorenjskem !!! :D :D :D

2x LP

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA