najave in vabila na triatlonske prireditve, poročila s prireditev, koledarji

Moderatorji: stena, izzardly

 Gionni
#231919
A je dovoljeno oz. a mislite, da bodo kaj komplicirali, če imaš na biciklu in teku slušalke (poslušaš muziko)?
Uporabniški avatar
 Biz
#231943
Gionni napisal/-a:A je dovoljeno oz. a mislite, da bodo kaj komplicirali, če imaš na biciklu in teku slušalke (poslušaš muziko)?


Odsvetujem, ker nisi na progi sam, tako nisi dovolj pozoren na ostale, kar je lahko moteče. Na tekmi se tako ali tako veliko dogaja in po mojem mnenju ni potrebno imeti še dodatne distrakcije. Še na kakšnem teku zna biti to moteče, kaj šele na kolesu.
Uporabniški avatar
 3man
#232018
ris9 napisal/-a:
Imam pa vseeno vprašanje - kako je z rezervnimi deli za kolo?? Sploh zračnica me zanima? Saj veste: nesreča nikoli ne počiva jaz pa sem nekako precej ziheraš??

Hvala že v naprej za odgovor.


Rezervne dele boš imel lepo v torbici pod sedežem. Priporočam 2 rezervni zračnici in uporabo ventila in CO2 ampule za polnjenje zračnic. Lahko pa tud na roke pumpaš, samo traja pač dlje.
Na triatlonih po pravilih ni dovoljena nobena zunanja pomoč. Torej moraš vse storiti sam in imeti vse kar potrebuješ s seboj. Izjema je seveda hrana in pijača, ki jo zagotavlja organizator ob progi. Če ti zmanjka zračnic ali pa jih sploh nimaš s seboj je zate konec triatlona.
Tudi to sem že sam izkusil :(
Uporabniški avatar
 ris9
#232113
Hvala za info. Še eno vprašanje: aero nastavki za LOVEMAN da ali ne?? Namreč zaenkrat sem kolesaril brez njih, sedaj pa razmišljam, če bi si ta dodatek vseeno privoščil. Koliko je pridobljenega z njimi npr?? Vaše mnenje me zanima.
 matijas
#232121
ris9 napisal/-a:Hvala za info. Še eno vprašanje: aero nastavki za LOVEMAN da ali ne?? Namreč zaenkrat sem kolesaril brez njih, sedaj pa razmišljam, če bi si ta dodatek vseeno privoščil. Koliko je pridobljenega z njimi npr?? Vaše mnenje me zanima.


Dejansko se pozna na hitrosti. A s tem dodatkom povsem spremeniš pozicijo na kolesu in lahko se zgodi, da te bo to samo oviralo. Zadeve se moraš navaditi, potem pa gre. Upoštevaj tudi to, da je pri nas izbira dokaj skromna, več dobiš v kaki tuji internetni trgovini. In še to: na krajših tekmah je dovoljena dolžina aerobarov le do zavornih ročk. Tudi to upoštevaj, ko boš izbiral.
Uporabniški avatar
 3man
#232145
ris9 napisal/-a:Hvala za info. Še eno vprašanje: aero nastavki za LOVEMAN da ali ne?? Namreč zaenkrat sem kolesaril brez njih, sedaj pa razmišljam, če bi si ta dodatek vseeno privoščil. Koliko je pridobljenega z njimi npr?? Vaše mnenje me zanima.


Za tako dolgo dirko na kateri ni dovoljeno zavetrje je potrebno imeti aerobare. Hitrost je mnogo višja, je pa res lahko problem, če nisi navajen pozicije. Tudi sedež moraš dati precej bolj naprej in ga morda celo magniti spredaj navzdol. Kar nekaj časa je potrebnega za pravo nastavitev. Verjetno bo potrebno tudi bilanco malo spustiti. Nabavi (ali izposodi) si aerobare čim prej in odpelji nekaj zadnjih treningov z njimi.

lp
#232709
Ker nas le nekaj dni loči od LOVEMAN-a na Bledu, kjer bo državno prvenstvo v tej razdalji, smo vam v TRIATLONSKEM KLUBU LJUBLJANA pripravili zanimiv članek na temo: »Kaj vse je potrebno vzeti na štart IRONMAN 70.3«, ki je nastal v sklopu TKL Izobraževanj že meseca maja pred IM70.3 v St. Poeltnu.
http://www.mitjamori.si/index.php/home/303-kaj-vse-je-potrebno-vzeti-na-ironman-703-poloviko
 Orca
#232733
ČASOVNIK PRIREDITVE


Petek / Friday - 10.9.2010

17:00 – 19:00 Dvig startnih številk / registration

19:00 Navodila organizatorja / race briefing

19:30 Testeninka / pasta party


Sobota / Saturday – 11.9.2010

5:45 – 6:45 Odprt menjalni prostor (oddaja kolesa) / bike check in

7:00 START

11:00 Prvi tekmovalci v cilju / top athletes finish

cca 11:45 Razglasitev prvih treh mošk in žensk / first three male and female award

11:30 Počitek / Recovery – testeninka / pasta party

15:00 Konec tekmovanja / race end

16:00 Razglasitev rezultatov / awards ceremony

OPOZORILO: dvig številk mora biti izveden v petek, v izjemnih primerih lahko tudi v soboto, vendar nujna najava do četrtka zvečer na mail: meta.kregar@guest.arnes.si !

Atention – you should registered and pick up your race number on Friday afternoon.


OKREPČEVALNICE / AID STATION:

KOLO / BIKE:

1. BOHINJSKA BISTRICA (34 km) (po izbiri / optional)
(bidoni, banane)

2. PRISTAVA (52 km)
(bidoni, banane)

3. BOHINJSKA BISTRICA (70 km)
(bidoni, banane)

TEK / RUN

1. ob PRIREDITVENEM PROSTORU (self service / special need)
( voda, powerbar, coca cola, sadje, čokolada, geli, energijske ploščice)

2. na DRUGI STRANI JEZERA - MLINO
( voda, powerbar, coca cola, sadje, čokolada, geli, energijske ploščice)

Oddaljenost med tekaškimi okrepčevalnici je 3 km / Aid station on the run – every 3 km
Nazadnje spremenil Orca, dne 08 Sep 2010, 22:16, skupaj popravljeno 1 krat.
 Orca
#232735
Ne... zjutraj pred štartom..

(self service / special need) = na teku bojo zato namenjene mize kjer si boste lahko odložili svoja okrebčila ali pa prejeli kaj od svojih navijačev...

Lp Miha / TK trisport Kamnik
 Gionni
#232777
A če nimaš svoja okrepčila, bodo v Boh. Bistrici vseeno na voljo bidoni in banane in pri teku ob prireditvenem prostoru oda, powerbar, coca cola, sadje, čokolada, geli, energijske ploščice?
 Orca
#232789
Vse okrebčevalnice oskrbujemo + kjer pa je določeno pa tudi self service ( tam pa oboje)

Lp
Uporabniški avatar
 pelvis
#232798
Orca napisal/-a: TEK / RUN

1. ob PRIREDITVENEM PROSTORU (self service / special need)
( voda, powerbar, coca cola, sadje, čokolada, geli, energijske ploščice)

2. na DRUGI STRANI JEZERA - MLINO
( voda, powerbar, coca cola, sadje, čokolada, geli, energijske ploščice)

Oddaljenost med tekaškimi okrepčevalnici je 3 km / Aid station on the run – every 3 km

Eno vprašanje za vsak slučaj - geli na okrepčevalnicah bodo, predivdevam, PowerBar ali ne?
Hvala.

lp
Elvis

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA