najave in vabila na triatlonske prireditve, poročila s prireditev, koledarji

Moderatorji: stena, izzardly

#79550
Tudi prihodnje leto bo v Moosburgu ultra triatlon. Novosti sta tko na hitro dve: dodan je enojni in petkratni iron. Petkratni je samo za ekipe petih tekmovalcev, enojni, dvojni in trojni pa so po novem za posameznike, dvojice, štafete treh in ekipe petih(ne za enojne); ni več ekip desetih tekmovalcev. Več lahko najdete na organizatorjevi strani tule: http://www.ultra-triathlon-austria.at/index.php

Organizacija, vzdušje, proga, .. fenomenalno, tko da sva midva s svakom že skor trdno odločena, da greva prihodnje leto preizkusit še trojnega v paru. Najin cilj tokrat bo rezultat pod 33 ur. Kot trentno kaže bo prihodnje leto le malo večja gneča na štartu, saj naj bi bil le-ta za vse skupinski. Plava se v enem bajerju, kjer ravno stlačijo 540 metrski krog, kolo se vozi v zlo ravninskem 6km krogu, teče pa tudi ravninskih 2.1 km. Vzdušje v kampu je prijetno, letos smo imeli tudi zelo toplo vreme, prov lušn je bilo.

Še povezava na poročila o letošnji prireditvi: http://www.tekaskiforum.net/viewtopic.php?p=68358#68358
 žabc
#92330
Zdravo fanta!
Čez slabe 9 dni štartam dvojni Ironman v vama zelo znanem Moosburgu!
Nujno bi potreboval kakšno informacijo (čeprav sem si progo že ogledal) iz prve roke.
Zelo bi vama bil hvaležen, če bi mi posredovala številko, da vaju lahko pokličem. Moja številka je 040 480 843.

Hvala in lep športni špozdrav!

Žabc
Uporabniški avatar
 ales
#92377
Midva z Gorazdom letos žal ne greva, nekako mu letos ni zadosten motiv izboljševanje lanskoletnega dosežka, za trojnega je pa potrebno tudi v paru precej več treninga in priprav.

Ti pa kar pokliči mene na 041 618203.

Veliko uspeha na bližajoči tekmi!
Uporabniški avatar
 Manika
#93291
Evo, žabc ima do konca podviga samo še 2 kroga teka! Kaže, da bo končal kot 4. od 18., ki so tekmovali v dvojnem ironmanu.
Respect, Matej!

:cast: :cast::cast::cast::cast:
Uporabniški avatar
 MatjazV
#93298
Matej,

čestitke za osvojeno odlično četrto mesto!!

MatjazV
Uporabniški avatar
 Matej
#93300
Bravo Matej!!!

Pa si sploh predstavljate kolk je to dvojni ironman. In to v dobrih 25 urah. Noro.

A ga je sploh kakšen Slovenec že naredil? (solo, za Aleša itak vsi vemo)
Uporabniški avatar
 EčO
#93301
Bravo matej! :cast:
Uporabniški avatar
 Manika
#93302
Zmanjkalo mu je ene 10 minut do 3. mesta. Je rekel, da se vmes ni mogel pobrat, zadnjih par krogov mu je šlo pa super. In da mi zdaj lahko še kar tekel, tekel,... :wink:

Zdajle še pospravijo in pridejo domov. Jutri pa nazaj na razglasitev.
Nazadnje spremenil Manika, dne 08 Jun 2007, 10:41, skupaj popravljeno 1 krat.
 Marinka
#93305
Ne morem verjet, da lahko nekdo to zmore, sploh pa v tako noro dobrem času. Matej, :laola
 ton
#93306
BRAVO, Matej!
Uporabniški avatar
 dannae
#93321
Čestitke! Pa uspešno regeneracijo!
:cast:
 Marinka
#93324
Regeneracija? Se bojim, da ga bomo kamlu videli na kakšnem 'lažjem' treningu! :lol:
 žabc
#93356
Najprej bi se vam vsem skupaj lepo zahvalil za lepe besede!
Ker je navada, da se napiše, še posebej o nenavadnem tekmovanju, nekaj besed in osebnih vtisov, vam bom tudi jaz predstavil svojo zgodbo.
Za začetek naj ti povem Matej, da niti sam nisem vedel kaj je dvojni Ironman. In ne samo to, nisem vedel niti kaj je triatlon. Verjeli ali ne, sam se aktivno ukvarjam z triatlonom od decembra 2006 in do danes nisem nastopil še na nobeni tekmi. To je zgolj za uvod, da veste kaj vse se da narediti z močno voljo in trudom.
Ultra triathlon austria je tradicionalno tekmovanje v dvojnem, trojnem in petkratnem (štafeta) Ironmanu, ki poteka v vasici Moosburg (Celovec). Pri dvojčku je treba odplavati 14 krogov (bolje rečeno kvadratov) v bajerju podobnem Koseškemu. Nato se presedla na kolo ter se odpelje 60krat po 60km ter se konča z 40krat 2,1km (1km v eno in 1km v drugo smer).
Preden na kratko opišem moje videnje teha tekmovanja naj omenim, da sem manj kot 24 ur pred štartom ležal v bolnici z infuzijo, kateri sta sledili dve močni injekciji v predel vratu ("heksenšus"). Posledice so me seveda spremljale skozi celotno tekmo.
Plavanje je bilo zame zopet nekaj novega, saj še nikoli nisem plaval v taki vodi. Kljub začetni nervozim in številnim udarcem, sem se hitro znašel ter zaključil plavanje na prvem mestu z novim rekordom proge. Kmalu za menoj se mi je pridružil kasnejši zmagovalec Dorfmaister, ki mi je na kolesu pokazal, kdo kaj velja. Sam sem za 360km potreboval natanko 12ur ter tako s povprečjem 30km/h in pulzem okoli 135.
Kar mpetkrat sem bil do kože premočen ter pravtolikokrat se mi je obleka posušila na meni. To je pustilo posledice, zlasti na začetku pri teku, tako da nikakor nisem mogel steči. Bil sem v popolnoma drugem svetu, popolnoma izčrpan, sposoben zgolj za vigajočo hojo sem ter tja. Začel sem se spraševati kje so meje tistega kar še opravičuje cilj. V takem nehumanem stanju sem blodil cele 4 ure. trpljenje je bilo takšno, da se ne morejo primerjati vse Logarske in 24-urni teki. Seveda sem tukaj izgubil tudi najnižjo stopničko, če ne morda celo drugo mesto. Kar naenkrat pa se je malo pred šesto zjutraj, po 22 urah garanja, v meni nekaj premaknilo in dobil sem neko čarobno moč, ki me je začela nesti proti cilju. Bolj kot se je zmanjševalo število krogov do konca bolj sem ga gnal, tako da so zadnji kilometri (80-84km)že bil krepko pod 5:00. Zaključil sem seveda z tekom s slovensko zastavo, saj sem hotel pokazati česa je naš mali narod sposoben.
Naj povem, sa so vsi vmesni dvomi o smotrnosti tega početja že izginili, saj so jih pregnale misli na trojčka v naslednjem letu.

Toliko iz moje strani. Za zaključek naj povem zgolj to, da se takega podviga lahko loti vsak, ne glede na starost, spol, leta treniranja.
VSE JE V GLAVI!

L, Žabc
Uporabniški avatar
 alan
#93361
Kaj naj clovek na tole rece... ostal sem brez besed... pa pulz mi je narastel
cez 160 med branjem...

Vsaka cast!

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA