najave in vabila na triatlonske prireditve, poročila s prireditev, koledarji

Moderatorji: stena, izzardly

#83161
Iščem zadnje dni en primeren polovični triatlon, pa mi noben od predstavljenih ne ustreza povsem:
- na Reki je kolo kar na nezaprti magistralki
- v Grazu sploh ni prava polovička
- v St Poltnu je bolj za profije, pa še klanci so taki, da se ti zrola..

Se mi je zdelo, da me nekje čaka tist ta pravi. In ga najdem: Raiffeisen Linz triathlon. 27.maja (OK, edina pomankljivost je to, da je v običajnem terminu duatlona na Brdu), 1.9km plavanja, 90 kolesa in 21.1 teka. Se pravi, čista polovička. Kolkr jaz razumem nemščino in znam brati karte je tudi kolo ravninsko. Štart, plavanje in cilj v enem parku z jezerom, tek in kolo ob Donavi. V parku je tudi kamp(žal le šotori).

Še cena je neverjetno primerna:55€

Bi blo fino če še koga navdušim(istočasno tudi šprint triatlon 0,75-24-5)...



p.s. še mal povezav

karte Linza: http://gemeinden.gisdat.at/linz4020/addressfinder/
Turistični vodič po Linzu: http://www.linz.at/Tourismus/tourismus.asp
Koledar avstrijskih triatlonov: http://www.vereinsmeier.at/real/30902/d ... r_2007.pdf

p.p.s Sem šele kasneje opazil napako v moji najavi-štart je v nedeljo, 27.5.2007
Nazadnje spremenil ales, dne 11 Feb 2007, 15:57, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 MatjazV
#83162
Aleš,

predlagam, da se nam pridružiš v Grazu, že zaradi dobre družbe. Ja kolo pa res ni samo na ravninski progi, pa kaj čmo.

MatjazV
Uporabniški avatar
 miro
#83164
Aleš jaz bi tudi šel- bi šla skupaj na pot?
Miro
Uporabniški avatar
 ales
#83166
O, Miro prav vesel bi bil, če bi se tudi ti odločil da greš v Linz. Sem našel tudi en zlo primeren hotel v bližini(10 min stran) http://www.sommerhaus-hotel.at/en/index.php ,za zmernih 35€ z zajtrkom. Po moje je bolje če se noč prej tko spodobno naspiš, čeprav tudi una varianta v kampu ni tko slaba ...

Graz sem pa že odpisal-mal zaradi klancev, še bolj pa zaradi "nestandardne" dolžine.

Mene je že čist zagrabilo-danes sem namesto tempo teka šel za uro in pol na kolo in potem takoj še dobro uro teka. Plavanje je žal zaradi polnega bazena prestavljeno na jutri. Takoj po Malti pa začnem zares..
Uporabniški avatar
 miro
#83167
Aleš , mislim , da se bova lahko dogovorila.
Lp
Uporabniški avatar
 Matevz
#83184
Tole je pa kul. Mogoče bom pa namesto 2x šel na 1/2x :) Bo bolje za ARS.

@Ales: za plavanje pa v Radovljico pridi. Jaz imam free karte, ti pa mene na kopanje spraviš. Deal?
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#83186
Ja Matevž dons si pa šopal iz Bleda proti Lescam mimo bencinske črpalke :lol: .Sem ti potrobil pa si letu tako :wink: .A se bom enkrat ponovno pridružil teku okoli Blejskega jezera.Sva šla danes z Milanom Kotnikom peš okoli jezera pa je blo nekaj malega tekačev.
Se čujemo!
ČAO!
Uporabniški avatar
 matej712
#83490
Dve vprašanji
:arrow: kolk je v Gradcu voda topla (ali potrebuješ neopren?) in
:arrow: ali čudno izpadeš, če kolesariš na trekingu (ne specjalki)?

Hvala! :wink:
Uporabniški avatar
 lojzeP
#83525
matej712 napisal/-a:Dve vprašanji
:arrow: kolk je v Gradcu voda topla (ali potrebuješ neopren?) in
:arrow: ali čudno izpadeš, če kolesariš na trekingu (ne specjalki)?

Hvala! :wink:


evo matej tkole po gorensko. :D
na triatlonih izpadeš ( in si še vedno uvrščen :wink: ) čudne le v primeru, če se dirke ne udeležiš :shock: - vse ostalo je relativno. pravila o načinu plavanju kravla in količini napumpanega zraka v gumah koles ni. avstrija je v tem primeru precej pred nami, ker se gredo gor stvar bolj rekreativno. vidiš modele s karboni, ki jih prehitiš peš, pol pa pade mimo tebe kak možakar z rogovim seniorjem arhivske vrednosti, za katerim se kar kadi :shock:
neopreni so pa zelo zaželjeni, sploh, če se plava v naravnih jezerih pod vršaci tipa triglav in podobni, pa čeprav so tekme skoraj poleti. lansko leto je imelo vrbsko jezezo sredi junija ( olimpik celovec ) spoštljivih 16°C, tako, da skoraj ni bilo junakov, ki bi se jim hotelo športati brez obleke.
torej matej - čaka se tvoja prijava :wink: moja pa tudi :?
Uporabniški avatar
 matej712
#83613
kje nabavit neopren, kakšnega - cel, 3/4, z rokavi, brez :?: :?: :?: kakšne debeline :?: :?:
Uporabniški avatar
 obi
#84136
matej712 napisal/-a:kje nabavit neopren, kakšnega - cel, 3/4, z rokavi, brez :?: :?: :?: kakšne debeline :?: :?:


Za zdaj je bilo najceneje nabaviti neopren pri Triatlonski zvezi. Vsake toliko zberejo naročila in nabavijo Ironman (Blueseven) neoprene.
Na tvoje vprašanje kakšen neopren nabavit, boš odgovor dobil, če pogledaš kakšno sliko iz kakšnega triatlona. Moje mnenje je celega in to plavalnega.
 jagoda
#84913
Prekleta usoda. Zdaj pa nimam več motiva za treniranje. V mesecu maju ali juniju sem imel namen premagati polironman, pa ne najdem termina.
Graz 19.5. in Rijeka 20.5. sem v črni gori, St. Polten 2.6. sem na bodenskem jezeru, Linz 27.5. sem tud v črni gori.
A poznate kak halbironman 12 ali 13. maja v bližini Slovenije. Vse druge termine imam verjetno zasedene.
pa ravno sem si hotel kupit nove tekaške copate.
Uporabniški avatar
 obi
#84922
jagoda napisal/-a:A poznate kak halbironman 12 ali 13. maja v bližini Slovenije. .


pri naših sosedih je edino v Italiji.

Tukaj je eden, vendar ni ravno blizu http://www.torino3.it/Candia.htm
 jagoda
#84934
Prvo polovico leta bom očitno posvetil kolesu (moja prva ljubezen), potem pa dodal še tek in kopanje pa se vidmo na Mletu.
A kdo ve termin za Ironman naMadžarskem in v Podersdorfu.
Uporabniški avatar
 Matevz
#84941
jagoda napisal/-a:A kdo ve termin za Ironman naMadžarskem in v Podersdorfu.

Obadva ponavadi zadnji vikend avgusta. Včasih se lahko zamakneta check ironman.hu in pogooglaj za "international austria triathlon podersdorf"

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA