prostor za dogovore o skupnih treningih - kje, kdaj, kako, ...
tu so vam na voljo tudi predlagani programi treninga

Moderatorji: ero, pegaz

 bikila76
#100747
vencelj napisal/-a:Ampak, tisti neverjetni kilometri na treningih, tekme- npr. Logarska v soboto, za "regeneracijo" pa ptujska 21.ka v nedeljo...- meji že na ZF.
Se vprašaš, kako jim to uspe. Kje najdejo čas, pa moč in voljo? Neverjetno!
LP, vencelj


eni ves prosti čas pač porabijo na cesti.im to zadošča in rabijo še ostalih aktivnosti, pa še rezultati jih rajcajo, zato imajo torej še razlog da so tam.

samo, ali se splača: saj veš 20% truda za 80% rezultata.
Ostalih 20% rezultata pa še ostalih 80% truda
Uporabniški avatar
 Damijan
#100758
O rezultatih pa bi se dalo diskutirati, ja...
Mislim seveda na razmerje vložek/rezultat, formulo pa bi se dalo še
oplemenititi s kakšnim atributom, npr. zadovoljstvo po opravljenem
(treningu ali tekmi), pa morda še s kakšnim povsem subjektivnim merilom.
Uporabniški avatar
 vencelj
#117205
luzr v lestvici kilometraža- treningi sprašuje, če so komentarji nezaželeni. Jaz menim, da je v tisti temi prostor res le za gole številke, kar pa ne pomeni, da ni mogoče podati tudi kak komentar. V ta namen sem že 1. maja 2007 odprl posebno temo, katero sem z današnjo spremembo imena posplošil na vse lestvice: v to temo lahko izražate svoja mnenja in pripombe na razno razne lestvice, ki so se porajale na TF.
Drugo dilema, ki jo postavlja luzr je, ali bi drugače ovrednotili pohode oz. dostope nad 1000 m oz. 1500 m nadmorske višine od sprehodov do 1000m n.m.v.?!
Moje vprašanje na to dilemo: zakaj pa :?:
Samo en primer: če se povzpnem iz Škofje loke na Lubnik, to pomeni izhodišče na 350 m, cilj pa na 1025 m, znaša višinska razlika 675m; če se povzpnem iz Prtovča, katerega višina je 1011 m (podatki iz karte Škofjeloško in Cerkljansko hribovje), torej je izhodišče skoraj na višini cilja iz prvega primera, na Ratitovec (1667 m), s tem premagam višinsko razliko 656 m...
Ali je vzpon na više ležeči Ratitovec kaj več vreden, kot pa na niže ležeči Lubnik :?:
lp, vencelj
 luzr
#117219
:D He, he, Vencelj, izbral si natančno tisti hrib nad Železniki, ki sem ga imel v mislih. Temu se reče telepatija...
Meni se zdi bolj zahtevna tura (opravljena pozimi) kot desetkratni pohod, gor in dol, po ljubljanskem Rožniku.
Na Ratitovec se je možno prigoljufati iz Prtovča, se strinjam.
Lubnik in še kak primer je dober, se strinjam.
Šmarna gora tudi ponuja različne stopnje zahtevnosti...;)

Glede komentarjev h kilometrini je tako.
Zajc jih ni izrecno prepovedal.
Zmanjšujejo preglednost, a hkrati popestrijo temo.
Predlagam, naj nekdo z moderatorskimi pravicami prenese vse komentarje sem.
Sicer to lahko naredi vsak sam. Zajc naj, prosim, prilepi opozorilo na prvo stran!
Morda bo treba poslati vzpodbudo na ZS tistim, ki smo tam smetili...
Uporabniški avatar
 vencelj
#117225
Običajno izhodišče za Ratitovec je Prtovč. Dve poti sta markirani, leva na Poden in desna, Razor. Obe imata predvidene hoje uro in pol, je pa leva res malce daljša, pozimi pa bolj prijazna. Večji "problem" so tisti, ki rinejo vsak dan gor in se peljejo visoko, više, najviše... kolikor daleč se le da. Sam Prtovč pa ni goljufija, ampak klasično izhodišče že desetletja.
Čar je v različnih stopnjah zahtevnosti oz. v različnih dolžinah pristopa...Vsekakor je en pohod, na katerem posameznik v polnosti doživi vse čare tistega, kar pričakuje (ti čari so od posameznika do posameznika različni...), zelo veliko vreden v primerjavi z vsakodnevnim bezljanjem po isti, najkrajši možni poti na neki hrib samo zaradi avtograma v vpisni knjigi (take točke najdemo kjerkoli v SLO, je pa res, da marsikoga prav ta cilj vsak dan vsaj za tisto uro premakne s kavča), kdor pa zna iz vsakodnevne rutine izluščiti kaj lepega, se ozreti tudi okrog sebe, v naravo, videti in doživeti lepote, je pa itak bogatejši od večine...No, tudi, če nekomu največ pomeni vpis v knjigi, vsak dan naredi svojih :?: km, :?: višincev...prelije :?: znoja in nenazadnje :cast:
lp, vencelj
Uporabniški avatar
 vencelj
#117276
Ob mojih dokaj nizkih mesečnih kilometražah (v celem letu 2007 treningi + tekme slabih 1200 km) bi bilo zanimivo imeti stalno pri sebi števec, ki bi mi "štepal" kilometre v službi, pa števec za prehojene stopnice...To je tisto, na kar ponavadi pozabim, ko npr. po tednu tekaškega netreniranja zganjam slabo voljo zaradi "nedejavnosti". Podatki bi bili zanimivi. Včasih sem že štel stopnice posameznega dne, bom pa enkrat opravil tedensko štetje (stopnice, za km je praktično neizvedljivo). Bom objavil podatek.
lp, vencelj

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA