prostor za dogovore o skupnih treningih - kje, kdaj, kako, ...
tu so vam na voljo tudi predlagani programi treninga

Moderatorji: ero, pegaz

Uporabniški avatar
 MihaPR
#191087
teoo napisal/-a:Miha, samotni maln? težko je od kraševca pričakovati, da bo gorenjsko poznal :mrgreen:

Darja, a je kaka povezava med Podgorjem in Tunjicami?



Samotni maln, hja, od oševka levo notr :) Tam kjer gre Mekinjski kros. BOm zvečer kakšen link pripopal.

Povezava med Podgorjem in Tunjcami obstaja, tudi zvečer dobiš link, prideš ven pri "Energetskem parku" oz. cerkvi v Tunjcah.

lp,Miha
Uporabniški avatar
 Darja
#191089
teoo napisal/-a:Darja, a je kaka povezava med Podgorjem in Tunjicami?

Bolj na začetku vasi Podgorje je desno odcep, slediti moraš tabli, ki označuje športni park. Potem samo šibaš po makadamski cesti (z nekaj vzponi, luškano razgibana :D ) in prideš ven tam, kjer ti je že Miha napisal. Nadaljuješ lahko po cesti skozi Tunjice v Kamnik, ali pa pri gostilni Za Tunjico (ali nekaj podobnega) zaviješ desno in se (ku-ku) prikažeš ven na Zapricah - trim steza.
 Imperfect
#191195
Tole zadnjo opisano pot sem odkril kaka dva meseca nazaj in je res super. Sam jo uporabljam, da pridem na gozdno makadamsko pot: Tunce- gora pri komendi. Pridem ven pri piceriji Gorjan, zavijem na križ in čez duplico v kamnik.
80% te poti je idealne ravno za poletne dni.. je pomojem temperatura ene 5° nižja kot drugje :)
Uporabniški avatar
 MihaPR
#191201
Danes sem odpeketal v peklenski vročini ob 2 popoldan krog čez Podgorje, Križ, Mlako in v Tunce. 17 km, do zadnjih 4 km je precej sence :)
Uporabniški avatar
 MihaPR
#191588
:) Tist klanc gor čez Sidraž je hud, menda pa obstaja ena necestna pot (celo menda označena) vendar še nisem tako daleč z raziskovanjem.
Uporabniški avatar
 Darja
#191592
MihaPR napisal/-a::) Tist klanc gor čez Sidraž je hud, menda pa obstaja ena necestna pot (celo menda označena) vendar še nisem tako daleč z raziskovanjem.

Vem, vem, zato sem ti pa samo pol ocene odbila :D . Bi si pa upala trditi, da je tudi necestna pot na Šenturško goro pošteno strma. Vsekakor pa bolj prijetna.
Uporabniški avatar
 BO-JAN
#191629
MihaPR temu se pa teče temeljito delo. BRAVO

Sedaj pa kar se tiče necestnega klanca na Sidraž, meni je poznan večkrat prevozil s kolesom gor in dol, navigacija pa je sledeča: namesto da zaviješ na Tunjiško mlako, se odločiš in greš v Tunjice mimo šole, ter se držiš desno proti naselju VRHOVJE, kmalu se začne makedam, podaš se mimo nekaj hiš v vedno bolj strm klanec preden pa dosežeš vrh, kože zagledaš hišo v Vrhovjah se podaš DESNO v še bolj strm klanec ki te vodi do prvih hiš na Sidražu. V kakšnem stanju je ta gozdna pot sedaj ne vem, pred leti (2-3) je bila lepo vzdževana.

Darja druga pot za na Šentursko goro pa je od balinišča ali planinskega doma v Komendi 8Gmajnica) če se ne motim imajo celo kilometerske oznake do Šenturške in nazaj, speljana pa je po markirani poti, v celoti je še nisem raziskal ste mi pa dali povod da to enkrat opravim

Miha zares krasno delo, se kar mal bojim da bo gužva ratala po teh naših koncih

LP Bojan
Uporabniški avatar
 MihaPR
#191661
Evo, Bojan, včeraj sem na zemljevidu naštudiral ravno to pot. Sicer sem prišel samo do pol poti, do vasi Vrhovje, ker sem imel malo krajši tek predviden za včeraj.
Se pa vrnem na celoten krog, kmalu :)
Uporabniški avatar
 BO-JAN
#191662
Super! Tudi sam sem kasneje gledal Google Earth kjer se lepo vidi potek poti.

LP in dober tek Bojan
 hitrijoža
#192011
Miha PR, vsa čast - hvala za nekatere podatke, ki mi bodo prav prišli. Fenomenalna statistika - super proge, malo hude zame, vendar me zanima, zakaj si se iz Rov obrnil proti Homcu, bolj elegantno bi bilo proti Rudniku in zaokrožiti v Kamniku. Mimogrede: Palovče so vzhodno, ne zahodno od Kamnika.
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA