prostor za dogovore o skupnih treningih - kje, kdaj, kako, ...
tu so vam na voljo tudi predlagani programi treninga

Moderatorji: ero, pegaz

Uporabniški avatar
 Bojan Ambrožič
#154688
Tema o vseh (ne) tekaških vzponih na Dobrčo.


Dobrča je meni daleč najbližja gora. Do njenega vznožja me loči le 7,5 km teka. Zato ni nič čudno, da je to vzpetina na katero sem se največkrat povzpel (vsaj 15 x).

Za 1. maja se Ljubenčani že stoletja tradicionalno povzpenjamo nanjo. Tudi jaz- le nekoliko hitreje. Letos sem zmogel razdaljo v uri in 39 minutah. Še zdaj mi večina ne verjame, da je to mogoče. Kljub mojim zagotovilom, da se da precej hitreje.

Jaz sem letos že trikrat povzpel nanjo s kolesom in opravil spust po vzhodnem grebenu. Danes pa sem še 3. letos tekel tu gor. Srečam 2much4me family. Oddih je dobro del. Saj sem od tistega postanka neprekinjeno tekel do vrha brez težav. Glede na porazno formo, sem se čudil da mi tako gre (brez postanka okrog 50 min). Spust pa je bil tudi med hitrejšimi (33 min), saj je obilica listja poskrbela za pravi tobogan do Brezij.

Je še kdo iz vas iz okolice Tržiča in trenira na Dobrči?
Uporabniški avatar
 vencelj
#154695
Na Dobrčo je bil svoje čase za 1. maj organiziran tek iz Mošenj. To je bila celo moja prva zaresna rekreativna tekma, bilo je leta 1995, s časom 1:14:16 sem bil 14 abs. in 5. v kategoriji. Tam sem potem tekel še v letih 96, 98 in 99.
Netekaško sva se pa na Dobrčo povzpela le enkrat z Romano, 31. marca 2002, z Brezij pri Tržiču. :D

LP, vencelj
Uporabniški avatar
 nejc.kuhar
#154752
Ja Dobrča iz Brezij je res super klanec za trening. Na njem se večrat preizkusita Klemen Triler in Matjaž Mikloša, pa tudi Marjan Zupančič je pred časom imel menda drugi dom tam gor :wink: No letos sem tudi jaz parkrat odtekel gor in do vrha porabil nekaj sekund čez 40 min. Najboljši časi prej omenjenih so pa krepko pod 40 min, menda celo 35min :wink:, kar je čisto dosegljivo.
Na srečo imam okrog doma precej takih klancev in se mi ni treba tako deleč vozit, čeprav mi je bila ta Dobrča všeč takoj.
Uporabniški avatar
 Bojan Ambrožič
#155535
V zadnjih treh dneh trije napadi na Dobrčo. Predvčerajšnjim sem se odpravil s kolesom, pa me je poškodba in slabo vreme prisilila, da sem obrnil že na Brezjah. Včeraj sem tekel z Brezij. Po kar spodobnem teku, sem obrnil žena klopci, zaradi naliva. Danes pa sem uspešno v nekaj manj kot 50 minutah pritekel na vrh. Sestop je bil tudi super. Potem pa sem obrnil in se povzpel kar čez drm in strm na Breško goro. Hočem reči:"Raje, kot smrt, imam življenje v hribih.
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#155561
Na sami Dobrči sem bil pa tolikokrat da je to res veliko število mislim pa da več kot 20krat če ne še celo 30krat.Samo letos katastrofa druge obveznosti.Proga je super laufarsko gorska.Jaz grem ponavadi iz Brezij.Tam kjer se cesta odcepi za Bistriško planino to je desno in levo ko se gre na Dobrčo po robu.
Ja nekateri imajo gor nore čase.
Se vidimo v bližnji prihodnosti kmalu.
ČAO!
 MARJANZUP
#156043
JA V NAJBOLJŠIH ČASIH JE ŠLO RES HITRO 32MIN 42SEK IZ SLATNE UPAM DA BOM TO ŠE KDAJ LAHKO PONOVIL PREDVSEM NA KAKI TEKMI.
Uporabniški avatar
 Bojan Ambrožič
#160735
Danes z Ljubnega peš na Dobrčo. Upal sem da bom prvi in, da se bom nagazil. Žal sem se odpravil od doma prepozno, ker sem moral še odkidat hišo. Človek, ki mi je pokvaril "veselje", je moral kreniti s Svete Neže vsaj 3 ure pred mano. Kasneje sem ga tudi srečal. Da bi se izognil hoji po sledeh sem usekal kar naravnost gor po pobočju proti grebenu Dobrče. Snega je relativno malo- okoli 20-30 cm. Na vrhu sem v uri 2 h in 50 min z Ljubna. Nazaj pa sem bil v uri in 35 minutah, ker sem se po gojzarjih zelo hitro posmučal proti domu. Lepo izkoriščen dan, ko ni za nikamor drugam, kot na take krtine. Sicer pa zimska pravljica, ki jo ima rad. :)
Uporabniški avatar
 Bojan Ambrožič
#160806
MARJANZUP napisal/-a:JA V NAJBOLJŠIH ČASIH JE ŠLO RES HITRO 32MIN 42SEK IZ SLATNE UPAM DA BOM TO ŠE KDAJ LAHKO PONOVIL PREDVSEM NA KAKI TEKMI.


To je neverjeten čas. :shock:
Uporabniški avatar
 Bojan Ambrožič
#164810
Danes sem bil še devetič ali desetič letos na Dobrči. Iz megle sem se izbezal tik nad klopco. Gor pa čudovito vreme - primerno za sončenje.

Sam tek je bil čista katastrofa. Inovke niso prijele čisto nič. Vsak korak je bilo treba skorajda ponoviti. Od klopce gor pa sploh. Bolj sem jo pritiskal, slabše je bilo. Tako da sem dosegel zelo skromen čas 55 min. Vseeno se mi zdi, da bi ob dobrih pogojih lahko tekel brez težav pod 50 min.
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#164820
Fant je treba sedaj bazo pripravljati, bazo pol pa po novem letu špric hitrost ha,ha.
Se vidimo na kakem gorskem vzponu! :wink:
ČAO!
Uporabniški avatar
 Bojan Ambrožič
#184882
Večerni tek na Dobrčo z Brezij.

Presenetljvo koliko rekreativcev na progi klub večerni uri. Pasalo pa je zelo! Sam plan treninga ni bil, da bi tekel nov osebni rekord. Vendar klima je bila tako prima, da sem tekel zelo soldino in vztrajno. Takrat ko planiram PB se ponavadi že na začetku zelo zaženem in me kmalu zabije. Danes pa lepo počasi in šele potem stopnjevanje. Vseeno se mi zdi da sem kar hiter, zato še malce pritisnem. Na Poldetovi klopci pa razočaranje: 1 min za PB-jem. Vsaj tako sem mislil. Vse skupej mi pobere voljo in zato ne napadem ravno v ključni strmini. Pri Lovski koči ne pospešim, kot navadno, saj mislim da je PB nedosegljiv. Pa raje uživam v zložnem teku čez cvetoč gorski travnik. Na vrh pritečem cele 2 min za PB-jem. Pogledam v arhiv štoparice ter ugotovim, da sem bil na klopci le 9 sekund za rekordom. Oh če bi le to takrat vedel, bi prav gotovo še pospešil. Tako pa sem si v zadnji polovici nadelal kar 2 min zaostanka.

Vidite, kaj dela (ne)motivacija!
Uporabniški avatar
 Bojan Ambrožič
#190048
Včeraj sem tekel na Dobrčo presenetljivo dobro. Za več kot minuto sem podrl osebni rekord, kljub tem da bil utrujen zaradi neprekinjene serije gorskih treningov na Storžič, Begunjščico in Golico z dodatnimi večernimi teki za hitrost.

Vse skupaj plačujem danes-prehlajen z vročino in nemočjo v mišicah.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA