prostor za dogovore o skupnih treningih - kje, kdaj, kako, ...
tu so vam na voljo tudi predlagani programi treninga

Moderatorji: ero, pegaz

Uporabniški avatar
 vencelj
#89617
Danes sem na forumu zasledil lestvico opravljenih km na treningih, pa sem si rekel, v redu, napišem še jaz svojo. Pa sem se poglobil v svoje bukve, kjer že od leta 91 vpisujem vse svoje pohode, ture, treninge, omembe vredne sprehode, tekme...in ugotovil, da je skoraj nemogoče izračunati kilometražo za posamezno obdobje, razen seveda, če bi se lotil dolgotrajnega opravila- izmere vseh cest, kolovoznih poti, steza itd., torej vseh odsekov v bližnji in daljni okolici, ki jih v različnih kombinacijah vpletam v svoje kilometraže. Pa sem hitro opustil misel na to- kolikor jih je, jih pač je.
Je pa takale lestvica zanimiva in čista kontra nekaterim, ki na vsaki tekmi zatrjujejo, da nič ne trenirajo. Kakšni rezultati bi to bili, če bi enkrat za spremembo vendarle začeli?!
Nazadnje spremenil vencelj, dne 01 Feb 2008, 20:43, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 ZHAK
#89620
Ljudje radi tekmujemo. včasih z drugimi, včasih z uro, včasih sami s sabo. Sam za merjenje razdalje uporabljam Garmina, včasih sem pa prekolesaril nekaj tras po katerih tečem in sem dobil razdaljo. Mnenja o smiselnosti tega so pač različna, sam npr. nimam nobenih sistematičnih treningov, grem "laufat", pa malo strechinga, razdalja pa je odvisna od dneva in razpoloženja in znaša nekje od 4 pa do 16km.
#89678
vencelj napisal/-a:Je pa takale lestvica zanimiva in čista kontra nekaterim, ki na vsaki tekmi zatrjujejo, da nič ne trenirajo.

Tukaj se pa moram še sam oglasiti. :D
Tudi mene včasih zmoti, ko posameznik zatrjuje, da nič ne trenira, potem se pa kar kadi za njim. :!:
Me spominja na šolo, kjer so nekateri tudi zatrjevali da se nič ne učijo...

Imejte se,
Marjan
Uporabniški avatar
 Vreme
#89684
marčni zajec napisal/-a:pa saj tisti ki laže, najbolj sebi laže.


Točno tako, nima smisla izgubljati besed.!!!!
Uporabniški avatar
 javaman
#89685
Sam uporabljam Telefonski imenik Slovenije na PC-ju. Poj pa vlecem crte.
Uporabniški avatar
 DuleKTKV
#89693
Jaz si svojih km tudi ne beležim, ker tudi nimam vseh poti izmerjenih ali pa sem že pozabil koliko sem nameril. Večino tistih, po katerih največ tečem sem izmeril z avtom ali kolesom, seveda te pa mimogrede potegne kam drugam... in tako razdalja velja zelo približno. Ker smo o tem že debatirali vem, da si nekateri proge označujejo, kar se mi zdi pametno, če se že toliko potrudiš, da jo izmeriš, se jo splača tudi označiti, da ne pozabiš. Tistim, ki trenirajo in tečejo sistematično, po raznih programih itd., je tudi taka lestvica, po mojem, koristen pripomoček za primerjavo, poleg tekem seveda.

Če kdo laže in po "ribiško" opisuje pretečene km, laže samo sebi, je pa res, da so ocene o količini zelo subjektivne. Meni se npr. zdi, da tečem malo, ker vem, da bi lahko več, pa še drugi dejavniki so: starost, intenzivnost, tekaški staž, cilji so različni... Nekoč sem na planini srečal eno punco in jo vprašal, če veliko hodi v hribe, pa pravi: "neeeee, samo dvakrat do trikrat na teden!" :shock:
Uporabniški avatar
 vencelj
#89705
Saj zej je pa itak začetk mesca, bom svoje približke sprot spremlov, pa konc mesca nav več problema seštet.
 aleksander
#89788
Glede kilometrov in vsega naj še jaz nekaj dodam....Tudi jaz si nikoli ne beležim kilometrov treninga,niti ne uporabljam ure,razen zato,da vem kdaj moram na večerjo :wink: ,tudi na tekmah ponavadi pozabim vklopit ali izklopit štoparico,tako,da čas največkrat pogledam v rezultatih...
Zase ne morem trditi,da nič ne treniram,samo niso vse pretečeni kilometri,sem zmeraj prištevam tudi "kmečko rekreacijo" s tem ,da namesto,da se vsak meter peljem grem rajši peš in mislim,da to tudi šteje....Tudi splošna kondicija pri teku ni zanemarljiva,samo rezultati so pač takšni kot so.Za višja mesta je pač potreben drugačen način dela.Jaz pa še vedno hodim predvsem na tekme v REKREATIVNIH tekih... :wink: :wink:

LP Aleksander
Uporabniški avatar
 vencelj
#94540
Tale tema je pa spet postala aktualna. V juniju so se zgodile tri tekaške prireditve, ki bi se jih sicer zelo rad udeležil (tek po Rašici, tek na Šentviški hrib in poletni tek TF), vendar ni šlo, ker so med tednom. Grem preverit svoje trening km v juniju, iskanje neuspešno, rezultat =0 (zaenkrat). Vsak konec tedna ena tekma, skupaj tri v juniju, med tednom pa delo, samo delo. Zvečer doma "paše" samo še tuš, nekaj "pojest", pa spat. Vsak km bi bil le še dodatno izčrpavanje.
Svoje doda še vročina, rešitev bi bila jutranji tek. V maju sem 7-krat šel tečt pred 6 uro, vsakič po cca 4,5 gorskih km (gor-dol). Bržkone bom moral nadaljevati s tako taktiko :juhuhu: .
Dobro, da so vsaj tekme, drugače (razen v službi) sploh ne bi nič več migal :lol: .
Uporabniški avatar
 kustus
#94550
javaman napisal/-a:Sam uporabljam Telefonski imenik Slovenije na PC-ju. Poj pa vlecem crte.


LP

Jest uporabljam tudi telefonski imenik in približno vse zračunam. Pol pa tko aL TKO tečem več ali manj po istih poteh in uporabim samo copy paste.
Uporabniški avatar
 Nadj@
#94551
CIAO

Jest pa nimam teh problemov prepišem od kustosa in imam statistiko urejeno kot se šika.
Pa saj je vseeno ali je 500m manj ali več važno da vsak dan ura teka JE.
Uporabniški avatar
 vencelj
#94762
Pa se je le odprlo: v petek sem solo naredil 10 (spet gorskih, 500 nmv) km s Kresa (železniki) na Sv. Miklavža, strm spust v Selca in nazaj domov, danes pa v duetu z Janezom po nekdanji progi teka na Ratitovec iz Spodnjih Danj skozi Torko na Ratitovec in po isti poti nazaj (cca 14 km, 750 nmv.). :D
Uporabniški avatar
 vencelj
#95293
Tudi danes, čeprav je nedelja, sem opravil svoj prvi julijski udarni celodnevni trening- ponovitev tistega na praznični ponedeljek v malce težji izvedbi (ročno pospravljanje sena v klancu).
Uporabniški avatar
 vencelj
#100690
Ampak, tisti neverjetni kilometri na treningih, tekme- npr. Logarska v soboto, za "regeneracijo" pa ptujska 21.ka v nedeljo...- meji že na ZF.
Se vprašaš, kako jim to uspe. Kje najdejo čas, pa moč in voljo? Neverjetno!
LP, vencelj

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA