Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 Etny
#118010
živjo!
jaz sem še ena od začetnic teka. jeseni sem precej pogoste tekala, vendar ne kakšnih hudil razdalj (5-8km), čez zimo pa sem se zanemarila in se tudi zredila, zato mi je forma precej padla. pred kakšnim mesecem pa sem se ponovno odločila, da se uzamem v roke in kej nardim zase.
kake tri tedne nazaj sem se prijavila za Mali kraški maraton v sežani, kjer imam cilj pretečt 8km kar se bo dalo brez napora.
prijava na ta tek mi daje še dodatno motivacijo.
morda pa se vidimo tudi na kakšnem teku, ki sta ga omenili zgoraj.
torej...motivacijo v glavo, superge na noge in gremo tekat in se luštno met!
Lp,
Etny
Uporabniški avatar
 daks
#118014
naki napisal/-a:..., mogoče je to še dodatna motivacija, da imava konkurenco.


Konkurenca je najboljsa motivacija. Super deluje. :wink:
 spela*
#118052
mojculja napisal/-a:
spela* napisal/-a: Tega sicer nisem vedela, ampak vseeno je moj cilj 10. :wink:


Bravo Špela :clap: , tako se govori. Sej sploh nisem mislila kej odvračat :nono: , le svojo izkušnjo in informacijo sem hotela podat. Res je, kar si napisala že prej, do Radencev je še dovolj časa. Torej, desetka bo padla :juhuhu: .


Saj, hvala za informacijo. :wink: Če slučajno pride kaj vmes, pač vem, da obstaja tudi ta tek, štartam pa na 10. :wink:
Uporabniški avatar
 mediterano
#118081
spela* napisal/-a:
mojculja napisal/-a:
spela* napisal/-a: Tega sicer nisem vedela, ampak vseeno je moj cilj 10. :wink:


Bravo Špela :clap: , tako se govori. Sej sploh nisem mislila kej odvračat :nono: , le svojo izkušnjo in informacijo sem hotela podat. Res je, kar si napisala že prej, do Radencev je še dovolj časa. Torej, desetka bo padla :juhuhu: .


Saj, hvala za informacijo. :wink: Če slučajno pride kaj vmes, pač vem, da obstaja tudi ta tek, štartam pa na 10. :wink:


Pride lahko vedno kaj, na to včasih težko vplivaš. višja sila je pač višja sila. Zato pa ni dobro pretiravati, do Radencev je še dovolj časa in ni treba hiteti. :wink:
 spela*
#118083
mediterano napisal/-a:
Pride lahko vedno kaj, na to včasih težko vplivaš. višja sila je pač višja sila. Zato pa ni dobro pretiravati, do Radencev je še dovolj časa in ni treba hiteti. :wink:


Yes, sir! 8)
Uporabniški avatar
 mediterano
#118084
spela* napisal/-a:
mediterano napisal/-a:
Pride lahko vedno kaj, na to včasih težko vplivaš. višja sila je pač višja sila. Zato pa ni dobro pretiravati, do Radencev je še dovolj časa in ni treba hiteti. :wink:


Yes, sir! 8)


Kakorkoli, upam da si tudi tukaj naletela na malo vzpodbude. :wink:
Uporabniški avatar
 Damijan
#118095
Pravzaprav je odgovor na osnovno vprašanje te teme tule:
http://www.tekaskiforum.net/viewtopic.p ... &start=120


Tae, proklamiran kratkaš \":lol:\", pa napisal/-a:To je drugače moja najbolj priljubljena razdalja. Ja meni je tudi uspelo iti pod 40 minut, vendar moram priznati, da sem moral že za to, kar trenirati. Sicer ne spada ravno v to temo, a ne vem kje bi drugače omenil. Zdi pa se mi, da so za rekreativce prvotne meje, če jim lahko tako rečemo:

- 10-ka pod 40 minut
- polmaraton pod uro in pol
- pravi maraton pod 3h


Menim, da je polovička pod 1,5h od zgornjih alinej še "najlaže", na drugo mesto bi rangiral 10km<40min, maraton pod 3h pa je za nekaj klinov težji,
preprosto zato, ker se mora več stvari poklopit: poleg dobre pripravljenosti še zvrhana mera sreče:
- z vremenom (zadnja leta je vedno prevroče, al pa piha veter)
- z zdravjem (tako v pripravljalnem obdobju, pa tisto en teden pred nastopom, ter konec koncev "dnevno" stanje - prebava je že marsikoga izdala)

Bi pa zgornji lestvici dodal še točko 4:
- ta dolge Trojke, < 2h - ker morajo biti trije odlično pripravljeni, bolj kot ne izpolniti vse "maratonske" pogoje.
Uporabniški avatar
 tae
#118097
Damijan napisal/-a:
Menim, da je polovička pod 1,5h od zgornjih alinej še "najlaže", na drugo mesto bi rangiral 10km<40min,


Zanimivo Damijan, da se ti zdi 21ka s takim časom lažja od 10ke. Kakšen dodatni komentar ali le lastne izkušnje.
Uporabniški avatar
 Damijan
#118100
Teoretično: 4:15 je lažje tečt 90 minut kot pa 4:00 40 minut.
Praktično: na zadnjem ljubljancu pojma nisem imel, kje sem s formo, pa sem (skoraj) z lahkoto dosegel 1,30. Res pa je tudi , da se desetk ne lotevam...
Uporabniški avatar
 vencelj
#118103
Z Damjanom se strinjam: v zapiskih sem našel podatek, da sem svojo prvo polovičko, če je bila proga točno odmerjena, tekel 1.28.16. Sedaj mislim, da bi jo moral preteči v tempu 4 min/km (1. 24.24), pa mi do 3 ur za maraton še kar nekaj manjka...O 10- kah pa ne bi, ker je na tekmah, ki se jih udeležujem:1) vprašljiva izmera in 2) konfiguracija.
lp, vencelj
 ŽULJ
#118109
Vzporednica po polarjevem tekaškem indexu za vrednost 62:

Cooper (12 minut): 3300 m
5 km: 00:19:30
10 km: 00:40:30
21,098 km: 1:29:00
42,195 km: 3:10:00

Moj čas:
10 km: ~ 45 minut
Uporabniški avatar
 tae
#118114
Saj približno sem zadel te številke.

Kaj pomeni vrednost 62 po polarjevem tekaškem indexu ?
 ŽULJ
#118146
kopi - pejst:

Running Index
Based on heart rate and speed data measurement during the run.

Running Index is based on heart rate and speed data measured during the running exercise. It gives daily information about the runner’s performance level, both aerobic fitness and running economy. Improvement in running efficiency indicates improved economy of running performance.
Uporabniški avatar
 tae
#118151
Žulj, hvala ti za trud, vendar si mi sedaj povedal le kaj naj bi pomenil tekaški indeks.

Kaj pa številka 62 ?

Morda obstaja kakšna tabela z različnimi izračunanimi temi indeksi in pripadajoče hitrosti ter ciljne razdalje. Ali pa morda formula, kako se pride do številke 62 in kaj le ta pomeni.

Sorry, če sprašujem neumnosti, ampak nimam Polarja, niti ne poznam nobenih njihovih programčkov.
Uporabniški avatar
 Obivankenobi
#118153
Tae, jaz ti lahko skopiram ter pošljem ali ti jo osebno izročim to tabelo, ki za moje pojme nima kakšne uporabne vrednosti :roll: :twisted:

Lp!

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA