teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
Uporabniški avatar
 ROSI64
#212463
tek_v_snegu napisal/-a:Ce gres na presno prehranjevanje samo zato da se bos bolje pocutil potem to ni to.

Haallooooo :shock: , a je potem to to, da sem na hrani sodobnega sveta in se slabo počutim :?: :?: :bum:
 klopotec
#212464
Semjul sprašuješ, zakaj presnojedci ne jedo surovega mesa. Saj ga, mnnogi ga jedo. Pršut, biftek, dimljeno meso. Vse to je surovo.

Sam sem v decembru dimil meso enega domačega purana. Za starše in brata. Vsi so bili navdušeni nad okusom. Tudi sam sem ga poskusil in je tako tako. Pač sem se v tem času odvadil okusa mesa.

Tvoja sorodnika sta res dožovela častitljivo starost. Lepo. Moja babica je umrla lani v 101 letu starosti. Torej imava oba dobre gene in bova še dolgo kolovratila po Pohorskih gozdovih.

Moram te pa malo okarat. Na podlagi napisanega Tulčko obsojat da je vernik nekega prehranjevanja in da ne da miru drugače jedočim je pa neprimerno. Bolj se mi zdi da se ti trudiš presnojedcem dopovedati kako ga serjejo. Tako kot pravi Tulček, vsak naj je kot mu paše.
Uporabniški avatar
 semjul
#212480
:D

klopotec napisal/-a:
Moram te pa malo okarat. Na podlagi napisanega Tulčko obsojat da je vernik nekega prehranjevanja in da ne da miru drugače jedočim je pa neprimerno. Bolj se mi zdi da se ti trudiš presnojedcem dopovedati kako ga serjejo. Tako kot pravi Tulček, vsak naj je kot mu paše.


No klopotec, lepo po vrsti. Okaraš me sicer lahko, vendar ne bo zaleglo :-- .
Ne gre za drugače jedoče, ampak drugače razmišljajoče.To je bistvo.
Nikakor ne moreš razbrati iz mojih postov o presnojedcih mišljenja, ki bi podprlo tvojo trditev. Nisem nestrpen, in vsakemu privoščim svojo pašo, o tem sva midva že v eni temi.
Vedeti moraš, da sem že nakaj časa na tej prelepi zemljici in zame žal ni dovolj, če nekdo napiše kako super se počuti, ker je jedel korenje. Tudi sam se super počutim, ko pojem golaž.
Mene zanimajo učinki na telo in psiho po zaužitju, ki niso subjektivne narave nekaj posameznikov, ampak imajo objektivno osnovo. Če se nekdo slabo počuti ker je konja, drugi ker je psa in tretji ker je bambusove vršičke, bi ga na določenih območjih našega planeta gledali začudeno.
In ker si želim objektivne debate, vrtam in bezam, da bi izvrtal tisto, kar bi mi dalo vpogled v novo razsežnost.

Tema me bolj spominja na tisto kozmetično trditev, da je izdelek pomagal 80% testiranih žensk, vendar se moraš pošteno potruditi, da v drobnem tisku prebereš, da je bilo število testiranih le 12.

Snežni se je stvari lotil s pravega pristopa. Hranjenje, pa naj si bo kakršnokoli že mora biti povezano z običajem in načinom življenja tudi z religijo. Nikakor pa ni dobro, če smo prepričani, da je edino prav. Ko je prvi revež trdil, da se zemlja vrti okrog sonca, so ga skurili.
Sam se svojemu načinu prehranjevanja ne oddaljujem, ker me povezuje z okoljem v katerem bivam in načinom mojega življenja, predvsem pa mi alternative ne nudijo nobenih prednosti,ne časovno, ne miselno, ne kulturno, ne finančno.Počutim se dobro, in telesna pripravljenost je nad povprečjem mojih vrstnikov, v mojem okolju.
Če pa bodo "drugače" jedci kdaj sposobni predstaviti prednosti in pridobitve z drugačnim hranjenjem, sem takoj za, vendar ne zato ker Tulček ali klopotec ali ...... tako misli, ampak ker bom na podlagi objektivnih argumentov mislil tako sam.

Je pa res, da je debata sedaj ušla iz vajeti, in nima veliko veze z presno prehrano,bolj je postala tema načina prehranjevanja in razmišljanja, kar je škoda, in se avtorici teme opravičujem in obljubljam da ne bom več smetil.
 klopotec
#212482
semjul napisal/-a::D

klopotec napisal/-a:
Moram te pa malo okarat. Na podlagi napisanega Tulčko obsojat da je vernik nekega prehranjevanja in da ne da miru drugače jedočim je pa neprimerno. Bolj se mi zdi da se ti trudiš presnojedcem dopovedati kako ga serjejo. Tako kot pravi Tulček, vsak naj je kot mu paše.

Nikakor ne moreš razbrati iz mojih postov o presnojedcih mišljenja, ki bi podprlo tvojo trditev. Nisem nestrpen, in vsakemu privoščim svojo pašo, o tem sva midva že v eni temi.
Vedeti moraš, da sem že nakaj časa na tej prelepi zemljici in zame žal ni dovolj,
No klopotec, lepo po vrsti. Okaraš me sicer lahko, vendar ne bo zaleglo :-- .
Ne gre za drugače jedoče, ampak drugače razmišljajoče.To je bistvo.
če nekdo napiše kako super se počuti, ker je jedel korenje. Tudi sam se super počutim, ko pojem golaž.
Mene zanimajo učinki na telo in psiho po zaužitju, ki niso subjektivne narave nekaj posameznikov, ampak imajo objektivno osnovo. Če se nekdo slabo počuti ker je konja, drugi ker je psa in tretji ker je bambusove vršičke, bi ga na določenih območjih našega planeta gledali začudeno.
In ker si želim objektivne debate, vrtam in bezam, da bi izvrtal tisto, kar bi mi dalo vpogled v novo razsežnost.

Tema me bolj spominja na tisto kozmetično trditev, da je izdelek pomagal 80% testiranih žensk, vendar se moraš pošteno potruditi, da v drobnem tisku prebereš, da je bilo število testiranih le 12.

Snežni se je stvari lotil s pravega pristopa. Hranjenje, pa naj si bo kakršnokoli že mora biti povezano z običajem in načinom življenja tudi z religijo. Nikakor pa ni dobro, če smo prepričani, da je edino prav. Ko je prvi revež trdil, da se zemlja vrti okrog sonca, so ga skurili.
Sam se svojemu načinu prehranjevanja ne oddaljujem, ker me povezuje z okoljem v katerem bivam in načinom mojega življenja, predvsem pa mi alternative ne nudijo nobenih prednosti,ne časovno, ne miselno, ne kulturno, ne finančno.Počutim se dobro, in telesna pripravljenost je nad povprečjem mojih vrstnikov, v mojem okolju.
Če pa bodo "drugače" jedci kdaj sposobni predstaviti prednosti in pridobitve z drugačnim hranjenjem, sem takoj za, vendar ne zato ker Tulček ali klopotec ali ...... tako misli, ampak ker bom na podlagi objektivnih argumentov mislil tako sam.

Je pa res, da je debata sedaj ušla iz vajeti, in nima veliko veze z presno prehrano,bolj je postala tema načina prehranjevanja in razmišljanja, kar je škoda, in se avtorici teme opravičujem in obljubljam da ne bom več smetil.


No pa grema lepo po vrsti. Še enkrat preberi kar si me citiral, potem pa preberi, kaj si odgovoril. Eno z drugim nima nobene zveze. O stvareh, ki si jih napisal bi se jaz sicer pogovarjal ampak ne tu, ker iz izkušenj vem, da to ne bi bilo za noben hasek.

Torej karal sem te zato, ker se nisi lepo obnašal do dame, he,he. Da bi pa jaz tebe prepričeval kako naj se prehranjuješ pa mi ne pade na pamet. Še enkrat. Vsak naj se prehranjuje tako kot mu to paše. In ne vem zakaj se pol peteliniš, da naj ti presnojedci, ali presnoljubci dokažejo da je to boljše. Pa kje si videl takšno trditev.
In še enkrat poglej kako se je ta nit začela. Tulček te nič ni vprašala za tvoje mnenje ampak je pozvala presnoljubce da se razpišejo o svojih izkušnjah, ker je njej to pač všeč.
Na koncu pa se ti najbolj peteliniš in se trudi povedati, kako je tvoj način prehranjevanja najbolj pravilen. Morda celo je, kaj pa jaz vem. Ampak mene to sploh ne zanima.

Se mi zdi da se vrtiš v nekem svojem filmu in odgovarjaš tudi na vprašanja, ki ti sploh niso bila postavljena. Mogoče si želiš da bi ti bila postavljena, ampak zaenkrat ti niso bila. Vsaj z moje strani ne in ti tudi ne bodo.

Lepo se mej Semjul, ne glede na to kaj bo na krožniku. Kuhano ali presno.

Tulček, tebi pa na ZS pošljem en recept za presne krekerje. So fajn tudi za na kakšno daljšo turo.
Uporabniški avatar
 zigzag
#212493
tulček napisal/-a:Mislim, da je čas za eno presno temo. :mrgreen:
Sem velika ljubiteljica presne in organsko pridelane hrane. Zaenkrat je presni delež moje prehrane tam nekje 70%-80%.
Zanimajo me vaše izkušnje...sem namreč opazila, da je med nami kar nekaj presnojedcev. :clap:
Dajmo se malo razpisat na to temo. :D


Svoje izkušnje s presno prehrano sem bolj podrobno že opisal na forumu Presni svet.net in kogar zanima, si bo o tem lahko prebral tam (ker vem, da vas veliko iz te teme bere tudi tam). Na kratko lahko povzamem le to, da se mi zdi presno prehranjevanje optimalno za zmerno aktivnega človeka. Tudi sam sem bil nekaj mesecev na 100 % presni hrani in svežih sadnih in zelenjavnih sokovih, takoj, ko pa sem se začel bolj resno ukvarjati s športom, mi je nekako začelo primanjkovati moči za dolgotrajne napore (priznam, da v prehrano še nisem uspel vključiti zmešančkov :wink: Vitamix je v planu nakupov za letošnje leto). Tako sem zdaj malo on, malo off oz. v povprečju tam nekje na 60-70%...

Glede na to, da smo tukaj zbrani predvsem športniki, tekači, se mi zdita zelo zanimivi ti dve povezavi:

http://runningraw.com/index.html
http://www.brendanbrazier.com/index.html

Še posebej občudujem Brendana. 30-35 ur treninga na teden (plavanje, kolesarjenje, tek) kar nekaj let zapored, na presni prehrani, se mi zdi nepredstavljivo in zame zaenkrat povsem nedosegljiv ideal, pa treniram le 10-20 ur na teden...
Uporabniški avatar
 ROSI64
#212496
Še dobro, da nas kdo ne prepričuje, da tečt ni zdravo. :argue:

Pa čeprav se v teku mučite, pa vseeno tečete. :--

Tulček tebi pa vse čestitke, :clap: da si zbrala pogum in odprla to temo. Nas je kar nekaj, ki nas to zanima in to z veseljem uživamo. :D
Uporabniški avatar
 stena
#212499
Presnojedcem čestitam. Danes za kosilo sem se odločil imeti veeeelikooo solate, ki jo pravkar hlastam ampak se mi že sedaj "lušta" enega ornk zrezka tako da res moj poklon, da se uspešno upirate. Jaz bi verjetno umrl brez mesa, čokolade in podobnega.
Uporabniški avatar
 tulček
#212505
Evo mene presni, delno presni in nepresni prjatlčki. Sem že komaj čakala, da bom lahko prebrala kaj koristnega. Malo sem se mogla distancirat in disciplinirat in tudi kaj naredit. Slika

@klopotec ZS-ja pa nisem dobila, ampak po moje bi se recepta za krekerje razveselili tudi drugi. :D
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 17

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA