teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
#94001
Počasi se pripravljam na dolge počasne teke. Zaenkrat še samo v glavi:)

Zaenkrat me najbolj zanima vnos tekočine med tekom. Zunaj postaja vedno bolj vroče in potreba po tekočini se pojavlja tudi že pri 10 km tekih.Kako nadomeščate tekočino, to predvsem mislim pri treningih ne med tekmo.

Sem danes odšel teči v kolesarskem dresu, ker ima pač zadnje žepe. Sem v enega od njih dal flaško z vodo. Ojej saj tako ne moreš teč. Sem jo potem raje držal v roki, a tudi tako teč ni prijetno...
 klopotec
#94005
V hlačni žep gresta dve mali flaški po cca 1 dcl ali deci pa pol od nekega probiotika, menda je Dukat in ima pokrovček z navojem. S tem se da tečt. Na knežjem teku sem si iz previdnosti dal eno flaško v žep in to mi je bila vsa pijača za 12 km, ker so na postajah imeli samo kislo vodo.

Včasih gre z mano na kolesu žena sli sin in mi kaj pripeljeta.

Ko tečem po gozdnih cestah ob Muri, imam tako zanimivo progo s tremi različnimi krogi, v sakega pa grem iz istega mesta in se na isto mesto vrnem. Vsak je dolg med 20 in 30 minutami. Potem pa si vodo lepo skrijem v grmovje in po vsakem krogu popijem.

Zadnjič pa sem si dal tako torbico okoli pasu, saj veš kaj mislim. Not sem dal pol litrsko flaško, ki pa je med tekom potem skakala po torbici in ni šlo. Potem pa sem vzel tri male flaške iz prvega odstavka in jih v torbici zatlačil za našite paščke, ki so jih lepo fiksirali. Tako kot si kavboj patrone natlači na pas, hi hi. In imaš skoraj pol litra vode. V glavnem, stvari ne smejo opletati po torbici, ker potem vse skupaj skače gor in dol in ni prijetno.
Ja, vroče je pa res zmeraj bolj, ampak tudi v vročini je treba tečt. Jaz grem drugi teden na 27 km in že kujem plan logistike. Težka bo.
Uporabniški avatar
 Tatjana
#94010
Okrepčevalnica v grmu je najbolj praktična rešitev. Za jutranje teke med tednom imam jaz nastavljen kar celi paket polliterskih flašk, za dolge teke pa si občasno grem en dan prej nastavit ali pa planiram traso mimo trgovin/črpalk in si kupim pijačo. Ni pa slab tudi pas z majhnimi flaškami - za razliko od tistega za eno flašo, sploh ne moti pri teku.
Uporabniški avatar
 INOT
#94012
Tak je to vreme ja. Do sedaj si užival, počasi se pa začenjajo pravi kilometri 10,20,30,.... :lol:
Ok šalo na stran.
Sam običajno vzamem na daljši tek pas s torbico in pollitrsko plastenko. Traso skombiniram tako, da lahko kje vmes dotočim vodo ali jo kupim v trgovini. Za kakšne treninge kjer ni možno dobitio vmes tekočine pa uporabim tekaški nahrbtnik oz. camelbag.
Za tekače se dobijo tud posebni pasovi v katere gredo majhne plastenke.
Uporabljam pa pas od Mizuna, ki se ga da dobro zategniti, tako, da pas in plastenka med tekom ne skačeta.
Uporabniški avatar
 INOT
#94013
Tatjana napisal/-a:Okrepčevalnica v grmu je najbolj praktična rešitev. Za jutranje teke med tednom imam jaz nastavljen kar celi paket polliterskih flašk, za dolge teke pa si občasno grem en dan prej nastavit ali pa planiram traso mimo trgovin/črpalk in si kupim pijačo. Ni pa slab tudi pas z majhnimi flaškami - za razliko od tistega za eno flašo, sploh ne moti pri teku.


Kje imaš skrivališče? Če ga najdem ti bom vse popil, ko bom tekel mimo :-- :drink
Uporabniški avatar
 matej712
#94014
Pobrskaj po forumu, je že bila debata o torbicah za bidone!

Jaz uporabljam "univerzalno" torbico iz hoferja. Notri gre 0,5l bidon, v stranska žepa pa mobitel/2 energijski ploščici/ključi od avta.
 Winkl
#94016
jst uporabljam zelo enostaven manjši nahrbtink, pa še ta sploh ni kak poseben športni/tekaški ampak eden od tistih, ki jih nekatere firme talajo kot poslovna darila.
Hrbet je malo bolj moker in po določenem času dobi nahrbtnik specifičen vonj, ampak ga uporabljam izključno za tek...

Noter dam poleg vode še šop ključev (ki ga v pajkice ne morem stlačit), pa denarnico, včasih celo kak kos obleke, brisačo, še posebej takrat, ko rekreacija ni edini namen teka (ponavadi tečem v službo in iz službe)
NA začetku je malce nerodno, vendar se nahrbtnika kmalu navadiš..
Uporabniški avatar
 shash
#94017
1 varianta Do 8 km lahkotnega poskakovanja nic pijace - se doma napojim.
2 varianta Intervalni teki - mam s sabo za pasom pijaco pa kljuce lahko pospravim v žepke. Tista rešitev na hlačah mi ni najbolj všeč.
3 varianta Imam krožno pot dolgo ogrog 4 km in eno flašo za pasom. Če delam daljse teke in s tem več krogov ( 4 ali 5) to ni dovolj, pa druga ali tretja (flaška s pijačo namreč - ne kakšna žena) čaka v avtu in zamenjam.
4 varianta Na tekmah nas s pijačo zalagajo prijazni fantje in dekleta ob stojnicah z vodo, pa še navijajo za nas.

LP Sandi
Uporabniški avatar
 Vreme
#94018
Ja začenjajo se (ponovno) pravi kilometri, imam natančno določeno zadevo v mislih. Pa vam kdaj drugič o tem povem.

Najraje bi tekel brez vsega a vem,da to ne bo izvedljivo. Ideja z pasom se mi zdi kar odlična. samo pas pa more v resnici biti oprijet, da ne opletaš okoli in okli z bidoni. Tudi ideja z mini flaškami je izvedljiva. nahrbtnika pa raje ne bi imel, že tako ali tako se potim kot teče reka Mura... :D
Uporabniški avatar
 Tatjana
#94020
INOT napisal/-a:
Tatjana napisal/-a:Okrepčevalnica v grmu je najbolj praktična rešitev. Za jutranje teke med tednom imam jaz nastavljen kar celi paket polliterskih flašk, za dolge teke pa si občasno grem en dan prej nastavit ali pa planiram traso mimo trgovin/črpalk in si kupim pijačo. Ni pa slab tudi pas z majhnimi flaškami - za razliko od tistega za eno flašo, sploh ne moti pri teku.


Kje imaš skrivališče? Če ga najdem ti bom vse popil, ko bom tekel mimo :-- :drink

Ti povem samo, da ti tam nikoli ne tečeš mimo, si pa enkrat ;) :lol:
Uporabniški avatar
 shash
#94021
Vreme napisal/-a:Najraje bi tekel brez vsega a vem,da to ne bo izvedljivo.


Vreme, ce bos tekel daljše teke, se ne igrat z zdravjem. Jaz pijem vsakih dvajset minut med tekom, pa potem še doma. Zdaj poleti pa sploh.

LP
Uporabniški avatar
 Tatjana
#94022
INOT napisal/-a:Tak je to vreme ja. Do sedaj si užival, počasi se pa začenjajo pravi kilometri 10,20,30,.... :lol:
Ok šalo na stran.
Sam običajno vzamem na daljši tek pas s torbico in pollitrsko plastenko. Traso skombiniram tako, da lahko kje vmes dotočim vodo ali jo kupim v trgovini. Za kakšne treninge kjer ni možno dobitio vmes tekočine pa uporabim tekaški nahrbtnik oz. camelbag.
Za tekače se dobijo tud posebni pasovi v katere gredo majhne plastenke.
Uporabljam pa pas od Mizuna, ki se ga da dobro zategniti, tako, da pas in plastenka med tekom ne skačeta.


Na eno možnost sem pozabila - na tek povabiš Inota, ki potem v rukzaku ali na pasu tovori tvojo pijačo ;) :lol:
Uporabniški avatar
 Vreme
#94023
shash napisal/-a:
Vreme napisal/-a:Najraje bi tekel brez vsega a vem,da to ne bo izvedljivo.


Vreme, ce bos tekel daljše teke, se ne igrat z zdravjem. Jaz pijem vsakih dvajset minut med tekom, pa potem še doma. Zdaj poleti pa sploh.

LP


Shas ne skrbi, saj za to sem pa napisal, da to ni izvedljivo!!!
Uporabniški avatar
 damajanty
#94028
Tatjana napisal/-a:Okrepčevalnica v grmu je najbolj praktična rešitev. Za jutranje teke med tednom imam jaz nastavljen kar celi paket polliterskih flašk, za dolge teke pa si občasno grem en dan prej nastavit ali pa planiram traso mimo trgovin/črpalk in si kupim pijačo. Ni pa slab tudi pas z majhnimi flaškami - za razliko od tistega za eno flašo, sploh ne moti pri teku.


Ja, odlična rešitev. To sem jaz delala včasih za psa, ko sem ga vzela s sabo teč. Ker sva se na pol poti obrnila, je lahko pil za tja in za nazaj grede. Zase pa nisem puščala vode, ker nisem nikoli vedela, kateri dan bom šla tam mimo. Zanj sem vzela vodo iz potoka, k jo sme pit tut, če je postana. Načeloma do 15 km ne jemljem nič s sabo za pit.
Uporabniški avatar
 Manika
#94031
Tule smo se pogovarjali o pasu z majhnimi flaškami.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA