Ljubljana, četrta nedelja v oktobru<br>področje za pogovore o vsem, kar se dotika največje slovenske tekaške rekreativne prireditve

Moderator: Snezinka

Uporabniški avatar
 5rca
#155015
marathon95 napisal/-a:
5rca napisal/-a:
marathon95 napisal/-a:Fala za glasno navijanje :cast1: I kapa je bila dosta :wink:


jaz te prepoznam tudi brez kape med bežanjem :wink:

To mi je kazna jer sam te prestigel prije koje leto :?: :idea:


pred štirimi leti ti je uspelo, ja :roll: ne bo ti več, verjemi :wink:
Uporabniški avatar
 marathon95
#155016
5rca napisal/-a: pred štirimi leti ti je uspelo, ja :roll: ne bo ti več, verjemi :wink:

Kak mi ide i ja mislim da je tak :wink:
Uporabniški avatar
 cizek
#155017
ZdravkoC napisal/-a:Čestitke vsem
Roman Kejžar in Daneja Grandovec sta pa zakon :cast: :clap: :laola



Jaz pa pravim, da ste prav vsi ZAKON :cast: :clap: :laola
Uporabniški avatar
 Dule
#155018
Čestitke vsem, ki vam je uspelo preteči željene razdalje, v željenem času, brez prevelikega matranja in s nasmehom na obrazu :)
Kot vsak je bil tudi moja 9. klasična 42-tka kar zahtevna a sem ga zgrizel do konca.. 8) Čas kot vedno v okviru mojih zmožnosti 4ur+ :lol:
Glede organizacije menim, da je bila prireditev kar na visokem nivoju edino kar me je letos zmotilo je bil sproščen promet (sicer res samo v eni smeri) na Vodnikovi cesti. Če organizator obljubi 5urno zaporo cest za nemoteno tekaško prireditev potem se je treba tega držati drugače pa naj v razpisu obljubijo drugače :? Se bojim da se zna zgodit naslednje leto, da bomo tekli med avtomobili že na Dunajski.. Me prav zanima kdo bi bil kriv v primeru da bi te zbil avtomobil :shock:
Hvala vsem, ki ste nas vzpodbujali, vzdolž cele proge se je našel kakšen naš poznan navijač(ica) 8)
Če bo po sreči se vidimo zopet naslednje leto na 14.LM

ČAU ČAU :wink:
 eya
#155021
Še moji vtisi...prvič pretekla polmaraton, v zame zelo dobrem času (neto 1:46), vzdušje je bilo fenomenalno in naslednji dan brez bolečin (če ignoriram kljuvanje stare poškodbe gležnja). Super je bilo, evforija na štartu, na progi in evforija spet v cilju...komaj čakam naslednji podoben podvig ;)
 spela*
#155022
Še moje malo bolj podrobno poročilo.

Da nisem izpolnila osebnega cilja, sem že povedala. Razy je kriv. :lol:
Hecam se, da me ne bi resno jemal. :wink:
Res sva pa startala skupaj. In Laufer, ki pa se je, še preden sva se z Razyjem tega zavedla, pognal naprej skupaj z eno deklico. Midva sva pa nekako v tisti množici sledila Inotu in se je celo uresničila Razyjeva napoved: "Na forum boš lahko napisala, da si že v prvem kilometru prehitela zajčka za 3:30." :lol:
Ta zajček je seveda kmalu pospešil. Razy pa tudi, in že v drugem kilometru sem ugotovila, da ne bi več izgubljala moči s takim pospeševanjem. Pa sem ga poslala naprej in ostala sama ... v množici tekačev. Čas mi je prijetno mineval v opazovanju navijačev in tetke, ki se je, kot sem opisala že v drugi temi, ravno takrat odločila prečkati Dunajsko. Mislim, da se je eden od tekačev za mano zaletel vanjo. Pravzaprav bi bilo čudno, če bi bil edini.

Na tretjem kilometru slišim za sabo znan glas. Se obrnem in vidim "svojega" neuradnega zajčka Bobra, ki je obljubil, da bo polmaraton pretekel v času 1:50. Ampak zaradi ogromnega žulja mu to žal ni uspelo, saj so ga bolečine prisilile, da je tek končal 7 minut hitreje. :lol:
Kmalu mi je tudi on pobegnil naprej, jaz pa sem v tem času dohitela in prehitela Era in njegovo skupinico. Naslednjič smo se videli nekje na 16. km, čeprav sem upala, da se bomo šele v cilju.

Blizu 10. kilometra me je ujel Maj, s katerim sva baje pomahala 5rci ob progi. Po kakšnem kilometru je tudi on odhitel naprej, jaz pa sem se takrat vprašala, zakaj neki se nisem prijavila le na 10,5-kilometrski tek, saj bi v tem primeru bila že v cilju. :roll:

Do Brda se nato ni zgodilo nič posebej zanimivega, nato pa za sabo zaslišim Luzrja, ki je začuda zamudil tako skupinsko fotografiranje kot start in me ujel in prehitel na domačem terenu. Dvakrat. Maščevanje sledi. :twisted:

Moj najtežji del (čeprav kakšne hude krize niti tam ni bilo) je bila Brdnikova cesta. Danes zvečer sem se spet peljala po njej in potrdila svojo domnevo, da so jo za nedeljski tek podaljšali.
:twisted: Vedela sem, da je na križišču te ceste in Večne poti okrepčevalnica, a poti do nje kar ni in ni bilo konec.

Potem je spet kar nekako šlo. Zadnjih 300 metrov je bilo sicer spet kritičnih, saj sem ugotovila, da si zaradi množice navijačev in lastnega ugleda ne morem privoščiti hoje in da bo treba teči vse do cilja. Ob spodbudi množice, med katero je izstopal Cormyjin glas, mi je to tudi uspelo.

Čeprav ni bilo pod dvema urama, sem zadovoljna. :D
Uporabniški avatar
 Laufer
#155054
spela* napisal/-a:Razy je kriv. :lol: ... in Laufer, in ostala sama ... v množici tekačev.
Čeprav ni bilo pod dvema urama, sem zadovoljna. :D


:shock: Saj sem vedel, vsi drugi smo krivi :cry: .

V Palmanovi te pripeljem do cilja pod 2h in bom vseskozi zraven :wink:
Uporabniški avatar
 raziskovalec
#155060
spela* napisal/-a:Da nisem izpolnila osebnega cilja, sem že povedala. Razy je kriv. :lol:


Vse priznam, sem "šprintal" za najinim zajčkom Inotom. Sicer pa kam pa pridemo, če bi spela* že svojo drugo 21-ko tekla pod dve uri. V Palmanovi bo pod 2 uri, tudi če tečeš kot v Ljubljani, ker je čisto ravna proga. Glede na Lauferjevo ponudbo pa sploh ne dvomim. Samo, da te ne bo vrglo iz tira, če bo mimo pritekla kakšna mladenka v majčki barve češnjevih cvetov, Laufer pa korigiral svoj tempo :wink: :lol: :lol:

spela* čestitam za PB. me veseli tvoje priznanje, da je tudi moja zasluga, da ga boš lahko še večkrat popravila.
Uporabniški avatar
 Loni
#155066
spela*, glede na to, da sem bila na zelo kratki varnostni razdalji za tabo, bi morala samo čez ramo pogledat. No, saj jaz tudi tebe nisem videla. Vidim, da se je že javil zajček za Palmanovo.

Drugače pa še nekaj mojih vtisov. So vidni kar na moji faci, uau, Marjanino drtje je zaleglo, še bolj pa vzpodbuda mojega sotekača v zadnjih dveh kilometrih.
Slika
 Racman
#155085
Pozdravljeni!

Tudi za mano je pretecen 1. Ljubljanski polmaraton. S casom 1:45 nisem zadovoljen, saj sem se nagibal proti 1:40. Tekel sem popolnoma lahkotno, le okrog 17 km me je malo pospikalo pod rebri in potem minilo(zaradi prevec popite pjace??). Povprecen pulz pa je bil okr. 168 (nekaj rezerve se imam - koliksne pulze ste pa imeli ostali??).
Zal mi je samo, da sem prevec varceval z mocmi. Sicer pa je to dobra motivacija za trening.
Vzdusje pa smo ustvarili fenomenalno.

Lp, R
Uporabniški avatar
 dannae
#155086
5rca napisal/-a:
Sončka napisal/-a:Hej Dannae, pa ti si žurala na progi. A je to sploh možno, mene je zeblo, pa sem bila v bundi. :D Čestitke za LM in za super fotke!

žurala je, slikala navijače, jim dajala puloverje pa čez 5 km jemala nazaj ... pa take reči ... z enim velikim nasmehom non stop na obrazu :lol:

Ja punci, dobro sta to opazili. No, saj me že dovolj dolgo poznata... Naj še jaz dodam par svojih vtisov. Verjetno bo marsikdo pomislil, pa kaj sploh rine ne tekmo, če se celo pot heca, klepeta, slika...
Priznam, najprej sem se spogledovala z rezultatom boljšim od lani, nekje za tri minute.. se pravi pod 1:50. V začetku septembra, ko sem ugotovila, da z gipsom na roki niti slučajno ne morem tečt :roll: - ja čeprav na roki... in da s treningom ne bo nič, sem si rekla ok, zadovoljna bom s pod 2 uri... 5 tednov tekaške pavze v septembru ne morem zanemarit.
Z mojim zajčkom sva se že avgusta dogovorila, da greva skupaj. A zaradi moje poškodbe, so se plani ves čas spreminjali. Hvala ti za potrpežljivost in sprejemanje vseh mojih kratkoročnih sprememb planov.
Zjutraj pred štartom sem se odločila, da vzamem s sabo fotko in da vtise s proge dokumentiram. Že na petem km sem zaostajala za planom. Kaj šele na desetem... Nekje med Podutikom in Brdom sva ujela Matjaža z balonom 4:15. S Fiko sva se spogledala in rekla sem mu, kako bova pa uspela pod 2? Njegov komentar je bil le: "Pusti zdaj to. Ni važno!" A v meni se je na tistem km-ju vseeno zbudil moj tekmovalni duh... Enostavni izračun 2:07 mi sploh ni dišal... Predala sem mu fotoaparat, si dala BillyIdola v ušesa in poskusila rešiti kar se rešiti da. Kot lani, me je nekje pri živalskem vrtu začel grabiti krč v predponi... Itak že vem, kaj moram naredit. Ravno takrat pade kot metek mimo mene JanaS in me spodbudi, a njenega tempa niti slučajno nisem mogla držat. Fika pravi naj ne pretiravam, v Rožni, ko je bilo spet polno navijačev si dam musko iz ušes in se predam prijetnim zvokom okolice.
5rca, nisem vedla da ste trojčice. Pa vse tri navijačice..:wink: Zadnjih par sto metrov je bilo čudovito. Navijači, klici iz množice... Sicer sem vedela, da dolgih 7 minut ne bom mogla nadoknadit v teh par km, sem jih pa vseeno 4. Tako sva pritekla v cilj z neto 2:03.
Že cel teden uživam v spominih na tekmo, na dogajanje in v vseh teh vtisih, ki sem jih doživela. To je bila moja 3. enindvajsetka in od vseh najbolj doživeta. Na prejšnjih dveh sem se matrala, večkrat pomislila na to, kaj mi je tega treba.
Ta je bila pa mimogrede in vrhunska. Fika hvala za potrpljenje in za trud vztrajat pri mojem počasnem zen tempu. Vem, da ti ni bilo enostavno... saj sva tekla skoraj 45minut več kot je tvoj PB..

Aja, tist plakat na Brdu "Dejmo mami", ki ga je nekdo omenil v enem od zgornjih postov, še sedaj stoji tam zapičen. Sem se včeraj ravno tam mimo peljala. A ne, koliko tekačic je ta napis nagovoril.. .. :wink:
Uporabniški avatar
 marčni zajec
#155088
zupaniči smo presegli vsa svoja pričakovanja:
vseh 42 km se nismo nikjer zgubili.
vse pohvale organizatorjem za dobro označeno progo.

(to, da smo vsi po vrsti dosegli svoj PB, ni omembe vredna malenkost v primerjavi s tem uspehom )
 klemens
#155135
Pričakovnja glede časa sem sam zase izpolnil (90 min), vendar sem taktično odtekel slabo, saj mi je tempo konstantno padal (namesto obratno). Pohvalil bi organizatorje in glasne navijače (posebej od Rožne proti cilju), ki so mi vlili še zadnjih nekaj atomov moči, da sem se privlekel do cilja. Lep tek in nepozabna izkušnja!
Uporabniški avatar
 mazi
#155138
Ojla,

Ko že omenjamo navijače bi moral pohvaliti še skupinico navijačev (vsakoletnih) na Riharjevi cesti v Dravljah (malo za pošto). Ti so bili glede na število neverjetno glasni, z raznimi zastavami in kar je najbolj pohvalno - vztarajali so tudi v drugem krogu!!! :cast: :clap:
Uporabniški avatar
 jegart
#155147
Tudi jaz sem bil zelo zadovoljen z mojim rezultatom na maratonu.Rezultat boljši kot lani. Organizacija je za mene bila dobra, glede na takšno število tekačev. Okrepčitev prek zadosti, zelo so se potrudili, da je vsak dobil dovolj tekočine in drugega..Tudi v vrečki si dobil na dan tekmovanja vse in to po številkah kot si hotel.
Hvala Robiju za spremstvo,saj sva tako z lahkoto premagovala preostale kilometre.

KAR ME NE UNIČI, ME OKREPI
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA