prostor za dogovore o skupnih treningih - kje, kdaj, kako, ...
tu so vam na voljo tudi predlagani programi treninga

Moderatorji: ero, pegaz

 davidkopic
#280252
Zanima me mnenje ultrašev kako se najboljše pripraviti za ultramaraton Celje-Logarska. Zanima me ali ultraši trenirate tudi intervale ali samo počasnejše teke? Kajti za ultro hitrosti ravno ne potrebujemo?
Uporabniški avatar
 jac
#280257
Za ultra razdalje je potrebno samo teči, teči in še enkrat samo teči... nabirati kilometre... :wink: :mrgreen:

Kar se tiče pa hitrosti... @zajc teče ultra razdalje tudi hitro... hihi :mrgreen:
Uporabniški avatar
 raf
#280265
če si pretekel vsaj ne maraton prej v sezoni, potem boš tudi ultro ce-log...kot je že predhodnik omenil je treba samo tečti in tečti na niskih obratih, ker moč ne glavna, ampak vzdržljivost in to dobiš, če boš delal dolge trening teke...seveda pa je že nagrada to, ko se prebijaš ob Savinji proti Logarski, ker tako pristen stik z naravo redkokje doživiš.....suport je tudi pomemben in je dobro, če imaš svojega, ker okrepčevalnice so bolj poredke.....
 maus
#290581
Živjo,

Hvala David za tole temo :)
Tudi sam razmišljam o logarski, in sicer 2013.
Na teh razdaljah sem novinec, sicer sem pretekel v letu dni 2 maratona, vem pa,
da se ultra razdalje tam šele začnejo :D
Če imate kaj nasvetov, povezav, tekme, prehrana, oprema, bom hvaležen.
lp
Kristijan
 davidkopic
#290592
Da malo pokomentiramo!
Letos sem se res odločil pretečt Logarsko. Moram reči, da posebnih dolžin treningov nisem izvajal, okrog 35 km max., sem pa enkrat tedensko izvajal daljše intervale v dolžin 1000-2000m.
Takšen način treninga mi je zadostoval, da sem Logarsko pretekel v času 6h48min :D
S prehrano pa nisem nič kompliciral...
Se vidimo drugo leto ponovno :laola

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA