vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

#186155
Pozdravljeni,

sem novi tukaj :laola

4.3 letos sem imel rekonstrukcijo križnih vezi in meniskusa v SB Jesenice. Po 4 dneh hospitalizacije sem bil poslan domov itd....pričel z vajami fizioterapije v kranjskem ZD cca 3-4 tedne, nato po pregledu dr. ortopeda poslan na rehabilitacijo v Čateške Toplice. Tam smo bili družba kolenčkarjev, in smo se dobro štekali.....vsi so imeli boljše koleno :(
Sedaj po dobrih 3 mesecih moram reči, da sem izredno slabe volje saj imam še vedno otečeno koleno, od operacije do danes imel že kar 5 punkcij.
Hodim pogojno normalno (kolikor se lahko to šteje), po stopnicah dol ne upam/morem še normalno ampak sestopam postopoma, gor hodim ok. Ko grem na sprehod, naredim 100-200m in sem ves "čuden", utrujen pomoje.
Krčim nekje 100% (fleksija), iztegnitev (ekstenzija) naj bi bila popolna, kolesarim nekako dobro. Naslednji pregled imam 7.7., nekako se bojim, da se je kaj zalomilo pri operaciji ali da nekaj ni šlo po planu. Vsi kolenčkarji medtem že normalno delajo, nimajo oteklin ipd.

Slabe, pesimistične volje sem, saj ne gre nič po planu :? Kako naj se potolažim? :roll:
#202626
Verjetno je sedaj s tvojim kolenom že vse o.k.. Je pa tako ,da rehabilitacija po operaciji traja različno dolgo- tudi meni so rekli na kontoli, da je vse super jaz pa noge nisem mogla do konca krčit in me je bolelo ko sem hodila dol po stopnicah... to le bilo pol leta po operaciji, kirurg pa mi reče da se lahko že s športom ukvarjam... žal je trajalo malo dlje a sedaj je super :)
#202902
no moram priznati, da sem tudi jaz obupava prevsem če sem se primerjala z drugimi- ne delaj tega vsako telo je drugačno..je pa res, da sem imela grozno težavo z brazgotino po operaciji zaradi katere kolena nisem mogla krčiti pa je normalna rehabilitacija ne bi odpravila- zato sem šla privat k fizioterapevtu Fuchs Tomažu, ki me je do konca porihtal. Svetujem ti obisk pri njem, se res spozna in ti bo priporočil kako in kaj. Morda ni najceneje a zdravje je le na prvem mestu kajne ?
#205222
Fuchs Tomaž je tudi mojega spravil na noge. Imel je strgano tetivo v gležnju in zdravniki so bili zelo pesimistični ... skratka zdaj je ok. Bolečine ima pa še vedno, pa je tega že 10 let in vedno jih bo imel. Živiš s tem.

Sama sem imela tudi rekonstrukcijo sprednje križnje vezi. Tudi pri meni se je odvijalo vse počasneje in bolelo me je še šestih mesecih po op..
Decembra bo dve leti od operacije in počutim se odlično. Veliko tečem in nimam nobenih težav s koleno.

Kmetek optimistično naprej, še vedno imaš obe nogi in lahko hodiš. Čas bo svoje naredil.

posting.php?mode=reply&f=37&t=11853#

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA