prostor za debato o (ne le tekaški) športni opremi. obleka, obutev, pripomočki ... vprašanja, predlogi, nasveti, uporaba, ...

copate katere znamke uporabljate?

Adidas
103
12%
Asics
164
19%
Mizuno
218
25%
New Balance
30
4%
Nike
216
25%
Reebok
32
4%
drugo
92
11%
Uporabniški avatar
 Cveto
#243555
Lep pozdrav!


Pohvaliti moram BROOKS CASCADIA 5, saj so mi dolgo časa odlično služile, in so zelo trpežne.Marsikatero tekmo sem dal čez, pa tudi kakšen dolg trening, in marsikatero turo v visokogorju. Kupil pa sem jih dan pred tekmo 6ur kališča, pa nisem dobil nobenega žulja.
Vendar na Ultra trningih (nad 10h) pa so me začeli močno peči podplati in bili so popolnoma beli in nagubani. Torej če delate krajše treninge oz planinske-gorniške ture od 10h se jih absolutno splača kupit. glede na to koliko sem z njimi hodil po skalovju, pa se niso strgale, so zame ene najodpornejših čevljev.

Ko sem avgusta kupoval čevlje, v katerih bom lahko teniral več kot 10h, sem se po dolgem času odločil za ASICS GEL TRABUCO WR 12. Odlično se se odnesle. Prvi dan sem tekel 45minut. Nasledji dan 21km v dežju, blatu, vmes je bilo nekaj vzponov in spustov. naslednji dan pa še na 89km in preko 5500m višicev. Po 15 urah in vseh vremenskih razmerah me podplati niso nič pekli, pa tudi žulja ni bilo nobenega.
Tako, da za tako dolge tekme ali ture prisegam na ASICS.

Pozimi kjer so poti ohojene, ter deloma poledenelo pa uporabljam trenutno ICEBUG SISU OLX. Lahke, spodaj imajo kovinske špičke, ki pa za razliko od vseh ostalih modelov ICEBUG ne izpadajo ven. To pa zahvalo novega sistema. To so moje že 4 icebugice prejšnje modele sem uporabljal tudi za poletne ture, ko enkrat ni bilo več Špičk.
Spomladi 2010 so Švedi končno naredili letni model teh čevljev (brez špičk) Kipa naj bi prišle v Slo to pomlad. http://www.icebug.se/Product.aspx?m=386 Komaj čakam :)

Za treninge v snegu pa sem pred kratkim kupil SAUCONY RAZOR. Super čevlji, za tek po snegu ali po "plundri" in ne premočijo. Ta teden pa sem bil v teh čevljih tudi 2x zaporedoma na Kredarici in sem zelo zadovoljen z njimi. V prste me ni nič zeblo. notri pa sem imel mokro, saj je sneg šel malo notri od vrha. Zato v višjem snegu priporočam gamaše.

Lp Jure - Cveto
 janša
#243564
Jaz že skoraj dve desetletji prisegam na Asicsove copate, pred petimi pa sem poizkusil še z Mizunovim, tako da sedaj bolj ali manj ves čas kombiniram tovrstno obutev. Po katerih modelih posegam? Če izbiram Asicsove, so to v prvi vrsti DS Trainer, sedaj sem se še posaebej navdušil z zadnjo, 16 izvedbo, ki je še precej boljša kot predhodne. Te copate imam tako za tempo teke kot za intervale, 14. izvedbo pa sem uporabljal tudi na GM4O, kjer so se odlično obnesle, predvsem med spusti. Sicer ti modeli niso ravno med najboljšimi za tek navkeber/gorske teke, ker so v sprednjem delu nekoliko pretogi. Zato za to uporabljam Mizunove modele, med katerimi izstopajo modeli Elixir. Ta model uporabljam že od druge izvedbe, s katero sem uspel preteči celo 1800 km, pri čemer so še zelo dobro blažile, osebno pa me je najbolj navdušila III. generacija, s katero je bilo užitek teči tako intervale, kot dolge cestne teke, fartleke, gorske teke, krose itd. Letos sem preizkusil tudi model Precision 11, ki me je do sedaj po pretečenih skoraj 600 km naravnost navdušil, saj se odlično obnese tako na na asfaltu, makedamu, suhih gozdnih/skalnatih potek ter predvsem pri teku navkeber. Za tekme kombiniram z Mizunovimi modeli Ronin / Musha 2 ter Asicsovim modelom Tarther. Predvsem Ronin me je naravnost navdušil, kajti v prvi vrsti gre za cestni tek, sam pa sem z njim pretekel 2x Grintovec, tako vzpon kot spust, gorski tek na Ratitovec, Osolnik, copat pa je potem ostal nepoškodovan - še več - podplat je bil tak, kot na začetku.

Za krose / gozdne teke in gorske teke sem si naročil Sauconiyev model Xodus Prodgrip 2.0., za katerega menim, da bo odlično opravljal svojo funkcijo, še posebej zato, ker vidim, kako dobro to opravlja model Razor, ki si ga je omislil tovariški kolega Cveto. Do sedaj sem za tovrstno početje uporabljal La sportivino obutev, vendar sem bil z vsakim modelom precej razočaran: To so bili modeli Lynx, ki so bili resnici na ljubo bolj primerni za hojo kot tek, Crosslite (pri te sem uporabil celo tri modele, ki pa so imeli precej kratko življensko dobo - 2x 260-270 km ter enkrat celo 600 km - presenetljovo malo, še posebej če upoštevam dejstvo, da niso zadovljivo opravljali fukcijo, ki jim jo je dodelil proizvajalec). Zadovoljen sem bil zgolj z robustnim modelom Top Runner, ki ga je bilo dejansko težko uničiti.

Skratka, bolj ali manj se držim preverjenih znamk, torej Asicsa ter Mizuna. Njihove cestne modele bolj ali manj ves čas uporabljam tudi med teki po visokogorju, saj ima guma tako v mokri, kot v suhi skali dober oprijem, le po mokrih goznih poteh sem obul La sportivine copate.
 janša
#243927
Ds trainerja je mogoče poizkusiti, mislim da zgolj v Intersportovih poslovalnicah, pa še to kvečjemu v Hipermarketu šiška ter Supernovi Rudnik. Dvomim, da 16 že imajo. Navsezadnje bi jih lahko tržila tudi Matjaž in Urška v Koala športu na Bledu. Pokliči ju! Jaz sem jo naročil iz Anglije prek Start fitnessa - cena skoraj 50 % nižja...kar se tiče ustrezne velikosti: sam sicer uporabljem čevlje št. 45 (npr. Asics Kayano ali Mizuno Elixir / Precision), DS Trainer pa ima nekoliko manjše številke, tako da moram vzeti št. 46. Vendar je dobra plat ta, da se zo vrsti od serije do serije že vsa leta. Priporočam ti, da ob strani pogledaš koliko cm meri tvoje stopalo. V cm tudi japonci merijo velikost čevljev, tako da je poleg evropske in ameriške številke, pri Asicsovih copatih ponavadi pripisana tudi japonska. Za primer: št. 45 je ekvivalentna 29 cm; toliko je označen tudi Ds trainer št. 46. Sicer pa imajo preciznejšo tabelo s številkami priloženo v vsaki malce boljši spletni strani, začenši s Start fitnessom, Prodirectrunningom, še posebej glej: www.asicsrunningshoesonline.co.uk.
Supege so res O.K., upam da se boš kmalu tudi sam prepričal! LP.
 janša
#243936
nedvomno imate kakšen Intersport v Mariboru. Kopito in velikost čevlja sta nespremenjena gledena na posmezno št., tako da lahko - če jih boš našel, seveda - lanskoletno (15) ali pa celo predlanskoletno (14) serijo. Če jih ni v totem Mariboru, jih imajo nedvomno v Avstriji. Problem pač je, da smo precej majhen trg, povpraševalje po tem modelu je pri nas sorazmeroma majhno v primerjavi s tujino. Upam, da jih boš našel. Kar se udobja, kopita tiče, se mi zdi Kayano še najbolj podoben, serija 2100 je povsem drugačna, prav tako 1100. Skratka, upam, da jih boš našel v čim krajšem času. LP.
 janša
#243945
se strinjam. Paradoks je ta, da je trgovin dovolj, vendar je izbira enolična. Samo če vzamemo na primer tri največje prodajalce - T...., H.... in I.... - hitro pridemo do zaključka, da je izbira enolična, s standardnimi modeli, po katerih povprečen kupec iz leta v leto povprašuje. Če pa se kolčkej poglobiš v tekaške produkte, hitro ugotoviš, da je odličnih proizvajalcev tekaške obutve na trgu, predvsem ameriškem še ogromno. Kdo je že slišal za proizvajalca Zoot, Newton running, Pearl Izumi ali navsezadnje K-Swiss? To so zelo čislani čevlji onkraj Atlantskega oceana in imajo številne odjemalce. Potem se zamisliš še ob tem, da si zaradi majhnosti trga prikrajšan še za določene modele znotraj posamezne znamke. Da konkretiziram celo zadevo: vsaka multikorporacija ima svoje sedeže v posameznih celinah, nekatere tudi v posameznih večjih državah. Vzemimo za primer Asics: Na njihovi spletni strani lahko izbiraš med azijskim, evropskim in ameriškim trgom. Azijskega (japonskega) bolje da ne odpiraš, kajti ponudba je tako mikavna, da se mi kar sline cedijo. Pač imajo modele, ki jih ni mogoče dobiti niti na ameriškem niti na evropskem tržišče, razen tekmovalnega modela tarther (seveda je tudi nekaj globalnih modelov kot so serije 1100/2100/3000/Ds Trainer/Kayano). Če se osredotočim na evropsko tržišče, na njihovi spletni strani lahko izbiraš med državami, vendar Slovenije praktično ni, ker spadamo pod Avstrijskega dobavitelja, agent za slovenijo pa je neutruden Semico. Če izbereš tržišče severneje od naših sosedov, Nemčijo, vidiš, da je izbira nekaj razredov prestrejša in ponujajo kar nekaj modelov, za katere še nisi slišal, kaj šele da bi jih videl. Nato lahko odpreš ikono za Otok - Veliko Britanijo, kjer si spet presenečen nad dejstvom, da se ponudba speet razlikuje od nemške npr.
Enako je z Mizunovim izdelki.
Potem so tu še znatne razlike v ceni. Japonske so najdražje. Ampak je kupna moč tudi najvišja. O ameriških cenah nima smisla zgubljati besed...se ti samo smeji injoka hkrati...če pa govorimo o evropskih, je angleški trg Oaza. To besedo sem moral napisati z veliko, ker si to zasluži. Cene so v primerjavi z našimi smešne, pa saj to bolj ali manj vsi vemo, zaradi tega tudi vedno več tekačev kupuje preko angleških spletnih trgovin, ampak v oči bode dejstvo, da so tudi v Nemčiji nižje cene istih izdelkov (govorim o Asicsu), pa čeprav zgolj od 5 centov pa do 5 evrov.
Pa som tam. V naši mali, predragi provincionalni Sloveniji.
 janša
#243983
Super, zdaj je pač tvoja odločitev, ali jih boš sedaj kupil, ali si boš pač naročil nove, torej 16. prek Start fitnessa jih dobiš v tem trenutku za 86 eur; čakalna doba pa je cca. 7 dni.
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 39

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA