Glede štartnin se strinjam, da so nekatere (pre)visoke in tudi sam osebno ne hodim več v Radence ali Sežano. Nekaj misli/trditev za razmišlanje:

spodoben tek se da organizirati s štartnino 1000 - 1500 SIT.

velike prireditve gotovo terjajo mnogo sredstev, ki bi jih morali pridobiti s sponzorstvom večjih firm.

sponzorji rekreativnih prireditev bi morali za spozorstvo dobiti ugodno davčno olajšavo, da bi jim bilo sponzorstvo sploh zanimivo. Država tega očitno ne vzpodbuja dovolj.

največja nadloga je zakon, ki v nasprotju z Italijo npr. ne dopšča okrnjenega prometa na trasi teka med samo prireditvijo. Ceste morajo biti pri nas popolnoma zaprte za ves promet. To je dobro za varnost, a že obvezni elaborat o zapori cest in obvozih stane ogromno. Promet lahko ureja le policija, torej je treba plačati še te ljudi.

ponekod raste štartnina tudi zaradi bogatega denarnega sklada za najboljše, čeprav gre za čisto "vaško" dirko. Mislim, da so višine denarnih nagrad na "levih" dirkah že prebile mero dobrega okusa. Pa vendar naj ostanejo nagrade take kot so, če to ne gre na račun vseh sodelujočih.

profesionalizacija organiziranja tekov terja ogromne stroške, prinese sicer kvaliteto, a viša tudi štartnine. Vsa pohvala gre zagnanim organizatorjem številnih tekem, ki vložijo mnogo zastonjskega truda in še uspejo pripraviti odlično dirko.

teki, ki so jih organizirali Novice Extreme, so bili s (pre)visoko štartnino. Res brez njih ne bi bilo zanimivih tekov kot je "kranjskogorska desetka" ali "tek na Vršič". Kjub vsemu pa je desetka v Kranjski Gori v smislu zapletenosti cestnih zapor vsaj pol manj zahtevna od Vršiča. To se na štartnini žal ni toliko poznalo..