iščete rabljeno športno opremo ali pripomočke? povejte tule ...

Moderator: ero

Uporabniški avatar
 BoštjanG
#62037
Ker je forum shajališče tudi mnogih, k zdravi prehrani zavezanih ljudi :drink :lol: , bi si morda ravno tod lahko uspel izprositi KOMBUČO (ali KOMBUŠO). Bi mi bil kdo pripravljen odstopiti, ali vsaj prodati njen podmladek?

V poduk tistim, ki pa ob kombuči pomislijo na proizvajalca samoočiščevalnih tekaških nogavic :bum: , pa tale povezava http://www.kombu.de/slovenia.htm .
Nazadnje spremenil BoštjanG, dne 13 Mar 2006, 02:56, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#62038
BoštjanG napisal/-a:Ker je forum shajališèe tudi mnogih k zdravi prehrani zavezanih ljudi :drink :lol: , bi si morda ravno tod lahko uspel izprositi KOMBUÈO (ali KOMBUŠO). Bi mi bil kdo pripravljen odstopiti, ali vsaj prodati njen podmladek?

V poduk tistim, ki pa ob kombuèi pomislijo na proizvajalca samooèišèevalnih tekaških nogavic :bum: , pa tale povezava http://www.kombu.de/slovenia.htm .


Ja raste mi , ko bo dovolj velika lahko dobis pri meni...
Ampak do naslednjega treninga ko prides v naso okolico bo sigurno zato...
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#62052
Za tole KOMBUČO sem pa tudi jaz interesent ker jo iščem že nekaj časa!
Samo če je človeku prijazna :lol: :wink: .
ČAO!
Uporabniški avatar
 mil@n
#62055
Če bi tale kombuča kej štopala po Ljubljani ali okolici bi jo pa tudi jest pobral ( za zmerno ceno seveda ). Nudim ji odlične pogoje bivanja ter polni penzion z prvovrstno prehrano. Skratka ALL INCLUSIVE
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#62056
BoštjanG napisal/-a:Ker je forum shajališèe tudi mnogih, k zdravi prehrani zavezanih ljudi :drink :lol: , bi si morda ravno tod lahko uspel izprositi KOMBUÈO (ali KOMBUŠO). Bi mi bil kdo pripravljen odstopiti, ali vsaj prodati njen podmladek?

V poduk tistim, ki pa ob kombuèi pomislijo na proizvajalca samooèišèevalnih tekaških nogavic :bum: , pa tale povezava http://www.kombu.de/slovenia.htm .


Aja mislim da bo po enih se treh ciklih dovolj mocna da ti jo odstopim
to je torej po ene 3 tednih.

Do Takrat pa ce se hoces malo uvesti pa ti lahko takoj odstopim vodno kefrijeve kristalcke...
Uporabniški avatar
 mare
#62067
tek_v_snegu napisal/-a:
BoštjanG napisal/-a:Ker je forum shajališče tudi mnogih, k zdravi prehrani zavezanih ljudi :drink :lol: , bi si morda ravno tod lahko uspel izprositi KOMBUČO (ali KOMBUŠO). Bi mi bil kdo pripravljen odstopiti, ali vsaj prodati njen podmladek?

V poduk tistim, ki pa ob kombuči pomislijo na proizvajalca samoočiščevalnih tekaških nogavic :bum: , pa tale povezava http://www.kombu.de/slovenia.htm .


Aja mislim da bo po enih se treh ciklih dovolj mocna da ti jo odstopim
to je torej po ene 3 tednih.

Do Takrat pa ce se hoces malo uvesti pa ti lahko takoj odstopim vodno kefrijeve kristalcke...

Kakšne pa so kaj izkušnje po pitju tega čaja. In kakšen je okus?
 Marko M
#62076
dobiš matico tudi pri meni (brezplačno jasno), tako da ni problema.okus je podobem moštu..superca... obožujem jo.
lp marko
Uporabniški avatar
 žine
#62079
Hoj, lahko se jo dobi tudi pri meni. Prav tako kefirjevo kulturo...
lpŽ
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#62085
Marko M napisal/-a:dobiš matico tudi pri meni (brezplačno jasno), tako da ni problema.okus je podobem moštu..superca... obožujem jo.
lp marko


Če je to kot mošt, ki vino bo postalo :lol: :wink: pol pa spljoh ni probljem :lol: :wink: !
Že komaj čakam, da mi zrastejo novi bronhiji :lol: :lol: !
In mošt je vino postalo se bo pelo ha,ha.
Ma se hecam samo da je gut filing!
ČAO!
Uporabniški avatar
 BoštjanG
#63096
Zahvala vsem, ki ste mi jo bili pripravljeni odstopiti.

Se je pa moje navdušenje nad kombučo odtistihmal precej poleglo, saj ima tako pripravljen napitek kar občutno vsebnost alkohola (do 1.5%). :drink Ob treh priporočenih dnevno odmerjenih kozarcih je popitega kar nekaj alkohola. In če še naprej slediš priporočilom ter vztrajaš pri tej zdravi(?) navadi vsak dan,... :?

No, sem pač staromoden in ne pijem alkohola :oops:. Me pa zanima kako ostali, ki pijete kombučo občutite (če sploh) ta problem. Mene bi najbrž že kaplja alkohola vrgla iz orbite. In potem bi postal najglasnejši člen na Analizah, ščipal bi forumovke in neubrano prepeval stare partizanske pesmi. :D Khm, menda bo res bolje, da se odrečem kombuči.
Uporabniški avatar
 pegaz
#63106
BoštjanG napisal/-a:Mene bi najbrž že kaplja alkohola vrgla iz orbite. In potem bi postal najglasnejši člen na Analizah, ščipal bi forumovke in neubrano prepeval stare partizanske pesmi. :D Khm, menda bo res bolje, da se odrečem kombuči.

BoštjanG,

Take najbolj pogrešamo na analizah. V čem je že problem...?

Je pa tu še ena rešitev - da piješ Bambučo. ;) :P
(Pazi se klofut PRESS)

LL, Pegaz :)
Uporabniški avatar
 Finžgar
#70578
BoštjanG napisal/-a:Zahvala vsem, ki ste mi jo bili pripravljeni odstopiti.

Se je pa moje navdušenje nad kombučo odtistihmal precej poleglo, saj ima tako pripravljen napitek kar občutno vsebnost alkohola (do 1.5%). :drink Ob treh priporočenih dnevno odmerjenih kozarcih je popitega kar nekaj alkohola. In če še naprej slediš priporočilom ter vztrajaš pri tej zdravi(?) navadi vsak dan,... :?

No, sem pač staromoden in ne pijem alkohola :oops:. Me pa zanima kako ostali, ki pijete kombučo občutite (če sploh) ta problem. Mene bi najbrž že kaplja alkohola vrgla iz orbite. In potem bi postal najglasnejši člen na Analizah, ščipal bi forumovke in neubrano prepeval stare partizanske pesmi. :D Khm, menda bo res bolje, da se odrečem kombuči.


Ne vem sicer kaj je najbolj pravilno, ampak pri nas pijejo kombučo z zelenim čajem, tko da ni nobenga alkohola not. :)
Uporabniški avatar
 RoKo
#116201
Recept za pripravo v Odprti kuhinji, današnja priloga "Nedela".
 šibica
#116214
Živjo! Sedaj pa tudi mene zanima kaj je s tem alkoholom, ker tudi v reviji Kuhna piše, da vsebuje alkohol.
LP
 baron
#170843
Članek o kombuči, navedeno tudi kako je z alkoholom

http://www.viva.si/clanek.asp?arhiv=1&id=1699

navajam:

"V približno desetih dneh mikroorganizmi predelajo sladkor in sestavine pravega čaja prek alkohola v glukonsko, glukuronsko, ocetno in druge kisline ter številne druge sestavine, ki v telesu delujejo predvsem razstrupljevalno. Vsebuje tudi kofein iz čaja, ki med fermentacijo ostane pretežno nespremenjen. Prezgodaj pretočena kombuča vsebuje približno odstotek alkohola, sicer pa manj, vendar v vsakem primeru do nekaj desetink odstotka."

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA