Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 StaraKost
#345696
Ej, a nisi vedel, da te čaka test?
Kaj si počel vmes?
Sedaj ko ti že teče voda v grlo, bi se ti začel pripravljati :mrgreen: .
Moje mnenje je, da spet ne boš naredil testa, ker v enem mesecu ne boš izboljšal tempa za 50 sekund/km.
 mdebelak
#345698
Moje mnenje je takšno, da rajši počakaj še dva tedna mogoče boš takrat tekel 15 min ne 14.
Pod 12 min ga neboš spravil v pol leta.
Ob predpostavki, da si 14 min tekel na polno
 Lopovck
#345700
StaraKost napisal/-a:Ej, a nisi vedel, da te čaka test?
Kaj si počel vmes?
Sedaj ko ti že teče voda v grlo, bi se ti začel pripravljati :mrgreen: .
Moje mnenje je, da spet ne boš naredil testa, ker v enem mesecu ne boš izboljšal tempa za 50 sekund/km.

Delam vsak dan, vcasih tudi sobote. Zbudim se ob 5h in me ni doma do 20h. Ne izcem izgovorov, a se po delu pocutim tako zmatranega in ko pomislim da bi moral zvecer it tect in se naslednji dan zbuditi ob 5h bi enostavno cez cas pocil.

Za vikend se obacno najde kaksna kosarka ali nogomet samo to ni to.

Rad bi bil fit in v formi samo moram najti nacin (ki ga do zdaj se nisem).
Uporabniški avatar
 vencelj
#345702
"Če nimamo trikrat tedensko po pol ure časa za vadbo, je z našim načinom življenja nekaj narobe."

http://www.tek.si/clanek.php?id=144

Ja, današnji način življenja...

Lopovck napisal/-a:Delam vsak dan, vcasih tudi sobote. Zbudim se ob 5h in me ni doma do 20h. Ne izcem izgovorov, a se po delu pocutim tako zmatranega in ko pomislim da bi moral zvecer it tect in se naslednji dan zbuditi ob 5h bi enostavno cez cas pocil.

Rad bi bil fit in v formi samo moram najti nacin (ki ga do zdaj se nisem).


Vem, kako je. Sem bil na istem, le da so bile sobote (v glavnem) frej. Le to je dobro, če je vsaj služba fizično razgibana, tako rekoč celodnevni fitnes, potem res ni treba dodajati rekreacije. Vendar to ni to, konec tedna sem bil zmatran, cunja in nepripravljen za kakšno tekmo, za tek je pa itaq treba delati kaj bolj specifičnega.
Sedaj je problem. Če bi poizkusil z zelo intenzivnim delom naslednjih par tednov in pavzo pred cooperjem, imaš več možnosti za poškodbo kot za uspeh... :roll:

LP, vencelj
 jozafat
#345703
Ali si kaj jutranji?
Dan se daljša in bi poizkusil (?) pred odhodom od doma.
Svetujem seznanjanje z novimi dognanji
piljenja povečanja hitrosti na podlagi osnovne pripravljenosti.
(večkratni kratki časovni intervali s pospeševanjem hitrosti od min-->max).
Moje osebne izkušnje so dobre.
Drugače išči naprej, da najdeš pravo pot, ki za vsakega obstaja!
 TONEK
#345706
Tistih par kilometrov lahko odtečem namesto tebe, če želiš - za dva pira. :twisted:
Uporabniški avatar
 RoKo
#345713
Spet so sprejemni za policijo. Če si enkrat sprejet je treba biti pripravljen vedno, ne le en dan v letu. Če ti ni uspelo lani, ti ne bo tudi letos. Za mladeniče ne bi smel biti problem 12 minut, če to zmorejo 50+letniki pred penzijo.
Uporabniški avatar
 ris9
#345717
Ti je že v drugem postu na prvi strani vse napisal kolega.

Najhitreje ti bo uspelo z intervali.. Seveda v tebi primernem tempu oziroma cilju na cooperju.

V enem mesecu se da marsikaj narediti. Sploh pri teh bolj počasnih hitrostih. Seveda ni ti pa potrebno pretiravati.

12 min na cooperju tudi ni neka kunšt za mladega zdravega človeka. Samo lotiti se je treba.

Če bi bil iz zgornje gorenjske bi se lahko tudi dobila pa bi ti na licu mesta svetoval in s tabo izvedel kakšnega od teh "treningov".

Dve sem že spravil skozi sito 12min oziroma normo za policijo.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA