Moderator: ziga

Uporabniški avatar
 mirko1
#66249
Turistično društvo Ozeljan-Šmihel je v soboto organiziralo 2.majski vzpon v Ozeljanu. Gorsko kolesarska dirka oziroma tako imenovana "cross country" dirka se je odvijala na območju vasi Ozeljan in Šmihel-blizu nove gorice. Proga je bila krožna. V treh krogih je bilo potrebno opraviti z 22 km ter dobrih 1000 m višinske razlike.
Na dirki sem se prvič preiskusil in med vsemi (25) :oops: tekmovalci dosegel 13 mesto, v svoji kategoriji pa sem zmagal. :D
poudariti pa moram, da sem vrtel pedala za klub TF. :D
moram priznati, da ima tudi ta disciplina svoj čar. andrenalin je tekel v potokih. takih spustov res nisem bil vajen. tudi kolo-merida miami matis, z švoh vilicami ni primerno za tak teren. na nekaterih odcekih poti pa se je splačalo skočiti s kolesa in ga porivati v strmi klanec. tukaj pa mi je prišla prav praksa iz gorskih tekov. :wink:
na koncu sem ugotovil, da se imajo tudi kolesarji tako lepo na svojih tekmovanjih kot recimo mi tekači. :D
malo se mi zdi sumljiv edino inot, ki pravi, da ne bo več tekal, le še kolesaril. 8)
lp,mirko
Uporabniški avatar
 INOT
#66252
mirko1 napisal/-a:
malo se mi zdi sumljiv edino inot, ki pravi, da ne bo več tekal, le še kolesaril. 8)
lp,mirko



Še kako bi jaz rad tekel pa ne gre več.Bolečine so še stalno prisotne.Pol pač vrtim pedala :D
#66295
mirko1 napisal/-a:Turistièno društvo Ozeljan-Šmihel je v soboto organiziralo 2.majski vzpon v Ozeljanu. Gorsko kolesarska dirka oziroma tako imenovana "cross country" dirka se je odvijala na obmoèju vasi Ozeljan in Šmihel-blizu nove gorice. Proga je bila krožna. V treh krogih je bilo potrebno opraviti z 22 km ter dobrih 1000 m višinske razlike.
Na dirki sem se prviè preiskusil in med vsemi (25) :oops: tekmovalci dosegel 13 mesto, v svoji kategoriji pa sem zmagal. :D
poudariti pa moram, da sem vrtel pedala za klub TF. :D
moram priznati, da ima tudi ta disciplina svoj èar. andrenalin je tekel v potokih. takih spustov res nisem bil vajen. tudi kolo-merida miami matis, z švoh vilicami ni primerno za tak teren. na nekaterih odcekih poti pa se je splaèalo skoèiti s kolesa in ga porivati v strmi klanec. tukaj pa mi je prišla prav praksa iz gorskih tekov. :wink:
na koncu sem ugotovil, da se imajo tudi kolesarji tako lepo na svojih tekmovanjih kot recimo mi tekaèi. :D
malo se mi zdi sumljiv edino inot, ki pravi, da ne bo veè tekal, le še kolesaril. 8)
lp,mirko



Mirko1 vesel sem sorodnega po dusi kar se tice odnosa do gorskega kulturnega kolesarjenja...

Mimogrede nekje sem opazil da prides na Gorski tek cez Pohorje...
A ves da eden teden za tem tudi precenje z gorskimi koleci od Maribora do Kremzarce?
Si za akcijo...Upam da bo zadeva speljana po gozdnih cestah in ne tam kjer imajo srne in gamsi svoj dom...zato pa razmisljam da grem pogledati kako bi to zgledalo in seveda ta prehod v regeneraciji iz mratonskega-gorskega-teka na mocno gorsko kolesarsko turo me full zanima. Kaj mislis? Hmmm sicer nevarno za maraton 4-obcin ampak?
Uporabniški avatar
 mirko1
#66324
hvala za povabilo, vendar pri mojih letih ne bi šlo skozi z toliko akcije v 14 dneh.če bo uspelo se bi rad udeležil še teka 4 občin. pa kdaj drugič.
lp,mirko

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA