Moderator: ziga

Uporabniški avatar
 Bojan Ambrožič
#126791
Danes sva šla s prijateljem na Jamnik. Spust sva opravila z lovske koče Petelinovec proti Brezovici.

Vmes sva se tudi malce posnela: :) http://www.dailymotion.com/Bohinc/video ... nika_sport

Porodila se mi je zamisel da bi kamero montiral na čelado. Kamera ima običajne navoj za fotografsko stojalo - piggy back. Razmišljam da bi v čelado nekako zavrtal luknjo in namestil ta vijak in podložko, da bi lahko kamero varno fiksiral na čelado.

Ima kdo izkušnje s čim podobnim?
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#126814
Jaz osebno nimam se mi je pa porodila ideja za podobno zadevščino, da bi posnel recimo spust s smučkami iz Begunjščice po šentjažovem plazu tudi poleti je idealna norčija.Sem že probal in pol bi blo fajn za pogledat ko prideš domov.Če boš prišel na kako tako idejo mi sporoči jo bomo kje realizirali :lol: !
ČAO!
Uporabniški avatar
 Bojan Ambrožič
#126853
A po Šentanskem plazu - melišču si smučal?

Jaz imam namen smučati melišča pod Zajmenovimi pečmi (pod Velikim vrhom Košute). Imam ene popolnoma uničene smuče - tako da jih ni škoda.

S prijateljem bova probala naredit nosilec za kamero na čelado, potem grem snemat spuste. Teh imam za ponovit kar nekaj.
Uporabniški avatar
 športnik
#126860
tomaz.zupancic napisal/-a:da bi posnel recimo spust s smučkami iz Begunjščice po šentjažovem plazu tudi poleti je idealna norčija.

Kaj ne bi šel po Šentancu raje po snegu smučat, ko ga je trenutno zelo veliko?? :lol:
Uporabniški avatar
 športnik
#126902
Nimam nobene fotke, da bi ti točno pokazal. Sicer pa najbolj, da se z Ljubelja podaš preko Šentanca na Begunjščico sam, se pravi, greš po poti, kjer se tre največ pešakov in smučarjev... Nimaš kaj zgrešit! :)
Uporabniški avatar
 Bojan Ambrožič
#126916
No pa sem ravno razmišljal kam naj grem ta vikend v hribe, ko bo spet OK vreme.

Vidim, da mora biti vstop na Šetnanski plaz na sedlu med Velikim vrhom Begunjščice in Begunjsko Vrtačo?

Ta plaz je ta čisto ta levi ne?
Slika

Sedlo med Velikim vrhom in Begunjsko Vrtačo:
Slika



Ena varianta zgleda tudi tale:
Slika
Uporabniški avatar
 športnik
#126930
Upam, da ne zameriš, ker sem si sposodil tvojo fotko. :)

Slika

rdeča; Šentanski plaz
rumena; Smokuški plaz

To sta dva edina, lažja pristopa na Begunjščico s severa (pozimi), vsi ostali so bolj alpinistične narave.
Uporabniški avatar
 Bojan Ambrožič
#126934
Hvala! :)

Potem bi se dalo po enem gor in po drugem dol. Potem pa mi ni treba hodit na Prevalo pa skoz Bornove tunele.

In so trenutno razmere, da sta obadva plazova normalno prehodna?
Uporabniški avatar
 športnik
#126941
Jasno, z ustrezno zimsko opremo in znanjem... :wink:
Uporabniški avatar
 športnik
#126944
Priporočam še smuče... :lol:

Sicer pa, oprema bo u redu!
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#126958
Jaz sem šel preko prevale čez kalvarijo na Begunjščico do samega znamenja potem nazaj kakih 5 minut hoje :wink: .Nato zaviješ lepo levo in se čudovito zapelješ navzdol do Zelenice tako pozimi kot poleti :lol: .Pozimi še nisem šel rad bi pa to doživel čimprej in to seveda posnel ala Bojan Ambrožič varianta.Potem pa doma obujal spomine in se na ta račun smejal kake norčije so se dogajale.
No ko smo lih pri tem.Ko sem šel na Mont Blanc sem srečal eno skupino alpinistov ko sem videl pri enem da je imel na čeladi namontirano kamero in se mi je takoj porodila ideja da bi iz večih zornih kotov lahko vse posnel.Ampak vse pride ob svojem času.
No danes sem pa zvedel žalostno novico da so na Gran Paradiso - tu izgubili življenje 4 alpinisti eden je preživel žalostno toda resnično.Pa tako simpel se mi je zdel ta Gran Paradiso.No moram pa rečti da ko smo šli nazaj da če si zašel preveč v desno smer si kmalu naletel na velike razpoke.Torej previdnost nikoli ni odveč.
Skratka veliko užitkov kjerkoli ste!
ČAO!

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA