Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

#19149
Alora, kako da še ni nobenega poročila?! Preveč teranovega likerja?

Prizorišče: Lipov list, Sežana

Vreme: jasno, brez oblačka, brezvetrje, na štartu 26, na cilju 28 stopinj

Proga: Razgibana, na začetku rahel spust po slabih dveh kilometrih strm vzpon dolžine 1 km, potem spust nazaj. Podlaga makadam, 100 m asfalta čez mostiček na avtocesto (navijači pri 130 km/h trobili :D ), gozdne potke. 7,2 km, delno krožna.

Udeležencev: vseh okrog 140,
- forumovci tekači Pia, Ero, barb, Bine, silvom, aleksander&jelka&njuna hitra lušna tamala :wink: , matjazv, peršak? (emil), janika, stasa, ines, darja, bralec TF Robert (dej, no, še kej povej :wink: )
- forumovci navijači: LojzeP, Tini, Aleš, marathon. (dopišite se, če sem koga spustila)

Pogostitev: pašta njami njami, jogurt, pivo po 0,0 sit, sok, voda, pomarančke, banane, piškotki, sladko, posebej za TF še darjin in inesin (se tako sklanja?) teranov likerček. 2 postojanki z vodo med tekom.

Posebnosti: vsak tekmovalec dobil srečko, glavna nagrada STOL. Poleg tega je bila zame še posebnost tudi ugotovitev, da cilj ni nekje na vrhu hriba, pač pa tam, kjer je štart. :)

Dosežki: bronasti Pia, MatjazV, srebrna Barb...



Ja, še en lep tek, malce naporen za po napol prespani noči na tleh tinijevega piranskega stanovanja in po slavju zaključka E6 :roll: , ampak kaj bi to ob takih gostiteljih, spet novih TF poznanstev...

Zraven sem bila le prvi del teka, podelitev medalj in analizo sem zaradi drugih obveznost izpustila. Mislim, da je bilo fino, glede na to, da nihče ni sposoben napisati poročila, pa še polna luna je bila ;)

Skratka, kraševci, spet ste se odrezali s požrtvovalnostjo pri organizaciji in skrbi za že zelo razvajene tekače!!! Hvala!
Uporabniški avatar
 ero
#19155
hoj in kaj naj še dodam k Stašinemu izčrpnemu poročilu? le to, da ste Sežanci res face in super in najboljši! vaši teki so definitivno najboljši, zaradi tekov in vašega odnosa do tekačev, seveda :D

tek sam je bil super a sem se spet vpraševal, kje, hudiča, najdejo vse te hribe. zakaj? poglejte profil:

Slika

mislim, da smo proti vrhu vzpona (skoraj) vsi hodili. je bila pa vsaj pot v senčki :)

mi je kar žal, da je sežanskih tekov za letos konec :(
Uporabniški avatar
 lojzeP
#19156
Pohvalno Staša, da nekdo "povleče", da potelj "tinta bolje steče". :D

Ker sem tokrat nastopal le v vlogi navijača, in :juhuhu: priložnostnega " paparacota" , se mi je kar malce stožilo, ko sem gledal tiste premočene in utrujene navdušence, ki sem jih moral potlej še ovekovečiti na "digitalca" ( Matjaž - a sem sprejet med "škljocmojstre :?: ).

Seveda je bil glavni razlog obiska vetrovnega mesta dobra znanstva s Primorci, ki so mimogrede znani kot odlični organizatorji, čisto malo, no ja, pa tudi gratis pivo, potlej je pa še nekaj pašte ostajalo ... ( Gorenjska PRESS ). 8)
Zelo argumentiran obisk :oops: :roll:

Čudovito vreme je le še polepšalo dogodek, kjer s(m)o tudi TF - druščina pustili dober vtis ( 3 kolajne ) , pa tudi gostinci se menda niso kaj dosti pritoževali čez nas.

Prijetno druženje smo zaključili v Štorjah, kjer smo na znani lokaciji doživeli prijeten balzam naših želodčkov ( njoki PRESS ). :wink:

Hvala vsem za prijetne trenutke preživete v vaši družbi :piti:


2x LP
Uporabniški avatar
 Barb
#19163
Ja kaj naj rečem.
Svoj ponovni tekmovalni začetek sem začela tako,kot sem ga končala. Z medaljo.
Staša napisal/-a:Dosežki: bronasti Pia, MatjazV, srebrna Barb...

Sicer ne srebrno,kot je napisala Staša(prehitro si ušla in preveč zaupala LojzuP :wink: ).Je pa bronasta. :D
Res, da je prijeten občutek prejeti medaljo,še posebej po tako dolgem času(zadnja tekma je bila 4.7. na Lončariji).Vendar,pa je veliko več vreden občutek, ki ga začutiš, ko na koncu, malo premočen in prijetno utrujen ter zadovoljen pritečeš skozi ciljno črto. Še posebej,ker te tam pričakajo znani obrazi članov TF, ki so bili še posebej veseli moje vrnitve na tekaška pota.

Priznam malo sem bila na samem začetku živčna. Vendar sem se uspešno zamotila, saj sva s Stašo hiteli, da jo še pravi čas spraviva na štart.
Začela sem povsem počasi in previdno. "Kar naj tečejo! Jaz že ne bom na silo. Kajti jaz sem bila poškodovana,oni pa ne!", sem si prigovarjala. Zaradi tega sem tekla povsem v ozadju. Klasika-večina pa se jih je na začetku zagnala,kot da bi gorelo za nami. Že res, da je, samo to je bila nebesna vročina.
Vendar se je začetniška korajža mnogih pokazala že kmalu po štartu, kajti že po dobre 2,5 km(ravno,ko nastopi kriza tistim, ki začnejo prehitro :!: ) se je začela proga vzpenjati. Takoj sem se spomnila navodil organizatorjev, ki so med drugim zapisali, da je tek zahteven :roll: :!: .
Tukaj pa sem začela prehitevati vse živo. Tekači so večino hoditi.
Ero napisal/-a:mislim, da smo proti vrhu vzpona (skoraj) vsi hodili. je bila pa vsaj pot v senčki

Ja Ero, jaz sem že bila ena izmed tistih "skoraj". Vso pot sem z lahko tekla v hrib. Zaradi mene, bi lahko včeraj bilo še kar nekaj tega hriba.(sem začela že razmišljat, da bi šla na SAM :ignore: :wink: ). Vendar pa je seveda bilo potrebno priti še nazaj. In ravno na tem delu navzdol, sem morala jaz, zaradi poškodbe še posebej paziti, da nisem delala predolge korake(Kingstoni-Pazi na korake :!: :!: )

In kot sem že omenila,lepo je bilo priteči v cilj z občutkom velike zmage. Moje zmage.

Pohvalila bi organizatorje.
Že na sami poti sem bila zadovoljna, ko sem pri okrepčevalnici na daleč zaklicala:"Stekleničko"(lažje mi je pač piti iz steklenice). Dekle mi jo je brez problemov pomolila v roke.(mogoče za drugič pripravite že v naprej nekaj stekleničk-ni nujno,da so povsem polne :idea: :arrow: )
Seveda še posebej hvala Ines, za njeno gostoljubnost in prijaznost. Vedno nas tako lepo razvaja. Zato Ines,le pridi na piknik, da bomo lahko še mi tebe razvajali. :P
Pa še pašto sem jedla, kajti s Primorci se da vse dogovorit(da ne vmešajo mesa).

Sledila je še podelitev in odhod domov.

Posebnosti teka:
Pohvala Silvo(M)-tu in Aleksandru, ki sta me nagovorila že v slaščičarni.
Aleksander zelo pohvalno da teče takole cela družinica.
Pa spoznali smo tudi pershing-a(Staša mislim,da je tkole)

Janiki hvala za fige.Njami. :wink:

Ja pa LojzuP,da me ni (iz)pustil, da v miru odmeditiram :wink: in da me je prvi seznanil z info o dosežku :wink:

Pa Borutu in njegovi ekipi, za skupinsko fotografiranje in šopek čudovitih rož. :P

Lepo se je vrniti na tekaške steze.

p.s.:Danes NI bolečin :)
Uporabniški avatar
 MatjazV
#19177
Tudi jaz sem se po daljšem času spet udeležil teka na Primorskem. Stasa in Barb sta bili res obširni in sta zapisali vse pomembnejše ugotovitve iz Sežane in okolice. Konfiguracija proge mi sicer ne odgovarja (predvsem spusti), tako da sem prišel v cilj precej izmučen. Za rezultatom izpred dveh let sem zaostal za slabih 30 sec. Organizacija je bila odlična. Na srečelovu sem zadel 6 kriglov za pir - očitno organizator ve, kaj najraje pijem po tekmi.

Zabeleženo je tudi nekaj akcijskih utrinkov med in po tekmi. Tokrat mi je pomagal LojzeP (bravo majstore!) - glej galerijo: http://www.sportosplet.net/galerija/thumbnails.php?album=175

Hvala za družbo, se vidimo v Trstu!

MatjazV
 ines
#19246
Sem zelo zadovoljna, da ste se pri nas v Sežani imeli lepo. Nekaj pripomb sem preslišala- ljudje smo si različni. Skratka, kdor ne organizira ne ve koliko dela je z enim samim tekom. V nedeljo gremo v Trst :?: :?: :?: potem pa naslednjo soboto v Povir. Tudi zelo lepa prireditev. Imam gužvo v službi . LP Ines
Uporabniški avatar
 pershing
#19328
Hmm,hmm Peršak (Emil)-Pershing-sva že popravila ali ne Staša.

Ja tudi meni je blo všeč, sploh pa glede na to,da sem se udeležil prvega teka sploh. Bil sem kar mal zmatran, saj sem za moje pojme kar bezljal...34.47 ni tako slabooooooooo ali ne???

Glede družbe pa-bili ste super (sem se vam kar pridružu, kajti nikogar drugega nisem poznal). Če ne bi nekateri bili oblečeni v majicee TF, vas ne bi ogovoril, tako pa sem bil kar "korajžen", vsaj občutek sem imel tak ha-ha.

Še enkrat hvala za družbo, pa likerčka :? , vsem dobitnikom kolajn iskrene čestitke!!!
Uporabniški avatar
 pershing
#19329
Barb napisal/-a:Ja kaj naj rečem.
Svoj ponovni tekmovalni začetek sem začela tako,kot sem ga končala. Z medaljo.
Staša napisal/-a:Dosežki: bronasti Pia, MatjazV, srebrna Barb...

Sicer ne srebrno,kot je napisala Staša(prehitro si ušla in preveč zaupala LojzuP :wink: ).Je pa bronasta. :D
Res, da je prijeten občutek prejeti medaljo,še posebej po tako dolgem času(zadnja tekma je bila 4.7. na Lončariji).Vendar,pa je veliko več vreden občutek, ki ga začutiš, ko na koncu, malo premočen in prijetno utrujen ter zadovoljen pritečeš skozi ciljno črto. Še posebej,ker te tam pričakajo znani obrazi članov TF, ki so bili še posebej veseli moje vrnitve na tekaška pota.

Priznam malo sem bila na samem začetku živčna. Vendar sem se uspešno zamotila, saj sva s Stašo hiteli, da jo še pravi čas spraviva na štart.
Začela sem povsem počasi in previdno. "Kar naj tečejo! Jaz že ne bom na silo. Kajti jaz sem bila poškodovana,oni pa ne!", sem si prigovarjala. Zaradi tega sem tekla povsem v ozadju. Klasika-večina pa se jih je na začetku zagnala,kot da bi gorelo za nami. Že res, da je, samo to je bila nebesna vročina.
Vendar se je začetniška korajža mnogih pokazala že kmalu po štartu, kajti že po dobre 2,5 km(ravno,ko nastopi kriza tistim, ki začnejo prehitro :!: ) se je začela proga vzpenjati. Takoj sem se spomnila navodil organizatorjev, ki so med drugim zapisali, da je tek zahteven :roll: :!: .
Tukaj pa sem začela prehitevati vse živo. Tekači so večino hoditi.
Ero napisal/-a:mislim, da smo proti vrhu vzpona (skoraj) vsi hodili. je bila pa vsaj pot v senčki

Ja Ero, jaz sem že bila ena izmed tistih "skoraj". Vso pot sem z lahko tekla v hrib. Zaradi mene, bi lahko včeraj bilo še kar nekaj tega hriba.(sem začela že razmišljat, da bi šla na SAM :ignore: :wink: ). Vendar pa je seveda bilo potrebno priti še nazaj. In ravno na tem delu navzdol, sem morala jaz, zaradi poškodbe še posebej paziti, da nisem delala predolge korake(Kingstoni-Pazi na korake :!: :!: )

In kot sem že omenila,lepo je bilo priteči v cilj z občutkom velike zmage. Moje zmage.

Pohvalila bi organizatorje.
Že na sami poti sem bila zadovoljna, ko sem pri okrepčevalnici na daleč zaklicala:"Stekleničko"(lažje mi je pač piti iz steklenice). Dekle mi jo je brez problemov pomolila v roke.(mogoče za drugič pripravite že v naprej nekaj stekleničk-ni nujno,da so povsem polne :idea: :arrow: )
Seveda še posebej hvala Ines, za njeno gostoljubnost in prijaznost. Vedno nas tako lepo razvaja. Zato Ines,le pridi na piknik, da bomo lahko še mi tebe razvajali. :P
Pa še pašto sem jedla, kajti s Primorci se da vse dogovorit(da ne vmešajo mesa).

Sledila je še podelitev in odhod domov.

Posebnosti teka:
Pohvala Silvo(M)-tu in Aleksandru, ki sta me nagovorila že v slaščičarni.
Aleksander zelo pohvalno da teče takole cela družinica.
Pa spoznali smo tudi pershing-a(Staša mislim,da je tkole)
LEPO RES LEPO, DA SI SE TUDI NOVINCA SPOMNLA-SEDI PET-ha-ha-ha
Janiki hvala za fige.Njami. :wink:

Ja pa LojzuP,da me ni (iz)pustil, da v miru odmeditiram :wink: in da me je prvi seznanil z info o dosežku :wink:

Pa Borutu in njegovi ekipi, za skupinsko fotografiranje in šopek čudovitih rož. :P

Lepo se je vrniti na tekaške steze.

p.s.:Danes NI bolečin :)
:lol: :lol:
Uporabniški avatar
 pia
#19348
V Sežani je bilo res krasno; predvsem zaradi čudovitih ljudi. Ker sem štartala z zobobolom (v petek si pač nisem pustila izruvati zoba) in s posledično vročino, se mi je proga zdela huuuuudo težka. Že dolgo nisem na nečem, *kar počnem za zdravje*, tako zelo trpela. A na razglasitvi se je pokazalo, da se tudi počasi daleč pride.... Nekaj sem dobila (kolajno in čudovito preživet dan), in nekaj izgubila :oops: : POLARJEV TRAK. Ta se mi je izmuznil nekje na poti s cilja do avta, parkiranega pred hotelom (razdalija: 600m). Če ga je kdo srečal, naj ga prosim napoti domov :wink: . Iz čistega obupa sem že 6x pretresla torbo in 3x generalno zdrgnila naš dom....

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA