Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

 marjan
#16280
Čestitke vsem sodelujočim in navijačem še v mojem in Simoninem imenu. Imela sva namen navijati na vrhu, pa naju je vreme prestrašilo, tako da sva popoldan trenirala po delu trase za SAM. :) :) :)

P.S.
Duletu in Nataši se pa še posebej opravičujem, ker sem obljubljal da se vidimo na vrhu.

Dule bravo za lep rezultat. :D :D :D
Uporabniški avatar
 primus
#16289
Čestitke tudi z moje strani - tako vsem tekmovalcem kot tudi organizatorjem.
Pogoji na vrhu so bili videt res hudi.

Bravo !

primus
Uporabniški avatar
 Dule
#16292
Hvala še enkrat vsem za čestitke :wink: . Ne smemo pozabit na ostale, ki so imeli precej boljši čas od mojega - saj sem le nepričakovano (priznam) skozi "šivankino uho" ujel limit :lol: .

Najboljši čas od nas prijavljenih forumovcev je dosegel Jernej Rebolj 1:38:49 vendar se bolj redko oglaša. Upam, da nam napiše par besed o tekmi :wink: .
Uporabniški avatar
 vanja
#16299
Cestitam vsem junakom Grintovca!!!! Res, vsa cast!

To je tekma, ki mi buri duhove, odkar sem slisala zanjo in... morda se je nekoc res udelezim. In vsi, ki ste jo premagali, ste mi v vzpodbudo!

Ja, pa cestitke vsem navijacem!!! Vesela sem tudi, da je bilo pri porocilih na TV SLO. Stvari se izboljsujejo...

Se enkrat BRAVO!!!
Uporabniški avatar
 gregorb
#16301
vanja napisal/-a:Cestitam vsem junakom Grintovca!!!! Res, vsa cast!

To je tekma, ki mi buri duhove, odkar sem slisala zanjo in... morda se je nekoc res udelezim. In vsi, ki ste jo premagali, ste mi v vzpodbudo!

Ja, pa cestitke vsem navijacem!!! Vesela sem tudi, da je bilo pri porocilih na TV SLO. Stvari se izboljsujejo...

Se enkrat BRAVO!!!

Ja na TV je res bilo nekaj malega, zato pa danes v Delu stara pesem, niti z besedico niso omenili tega dogodka. (Sram jih bilo Press!)
Uporabniški avatar
 nada
#16303
Gregorb, v Dnevniku so pa napisali cel članek in običajno ob ponedeljkih kar dobro poročajo o vseh športnih prireditvah; sem že večkrat opazila, da pišejo tudi o malo "manj" pomembnih oz. bolj rekreativnih športnih dogodkih ( s tem ne mislim, na tek na Grintovec, da ne bo pomote), medtem ko pri Delu "laufajo" samo vrhunske zadeve.

Drugače pa bravo Dule, Marathon, Drejc v glavnem vsi ste kralji Grintovca :lol: :lol: :lol: !
 jagoda
#16317
Pritrjujem vsemu napisanemu. Tudi mene je bilo najbolj strah vremena, vendar se je izkazalo, da je omogočalo boljše rezultate, kot lansko leto. Jaz in kolega sva izboljšala lanski rezulat za približno 6-7 minut. Tudi med samim tekom in sestopom me ni preveč zeblo.
Še enkrat svaka čast organizatorjem, zabasalo se je v jedillnici, na kar pa organizatorji niso mogli vplivati.
Pogrešal sem le table z oznako z označeno razdaljo do cilja, ki bi lahko bile bolj na gosto, sploh v zadnjih 2 kilometrih, ko si že čist hin.
Uporabniški avatar
 miro
#16324
Vsem iskrene čestitke , tako navijačem , kot tekačem!

Miro
 fant
#16336
Fantiči pozdrav!

Imate najljepši i jedan od najmarkantnijih gorskih teka:TEK NA GRINTAVEC.
Eksponirajte ga više medijski, to zaista može biti atrakcija.
Za mene polako taj tek postaje na neki način fetiš, zbog svoje specifične težine, ljepote Grintavca i naravno dobre organizacije.
Svim udeležnicima puno pozdrava do sljedeće godine!
Fant!
Uporabniški avatar
 Dule
#16361
Dobrodošla jagoda in fant - še dva gamsa med nami :wink: .
Zanimata me vajina časa (lahko mi sporočita tudi po ZS)? hvala
Uporabniški avatar
 mišk
#16371
Pozdravljeni!
Do danes sem tudi jaz prišel do sape, da napišem svoje videnje Grintovca.
Pa kaj naj rečem: hrib, pa hrib, pa malo hujši hrib, pa plezanje in ko pride ravnina ali celo malo spusta preklinjaš, ker ti to krade kilometrino in bo zato naslednji hrib še bolj strm, ker pač moraš zlesti tista slaba dva jurja višinske razlike do 9,6 km oddaljenega cilja.
V dolini nas je rahlo močil dež, zato sem se ogreval predvsem, da me ni zeblo (kratke hlače in majica brez rokavov). Po štartu (cca 160 udeležencev) se je kača zagrizla v hrib. Ker sem spoštljivo začel bolj pri tazadnjih, sem jih nato moral kar nekaj prehiteti, da sem ujel svoj tempo, pa še takrat ne prideš na svoj pravi korak, ker je pot ozka in ni moč prehitevati, kjer želiš. No po 40 min klanca sem imel kar dosti zraka in prostora, pred sabo in za sabo, za dodatno zračnost pa je poskrbel močan veter, ki je šel do premočenih kosti. Po 1h 10min sem dosegel Kokrško sedlo. Do tja gre večinoma po gozdu, od tam naprej pa po skalni poti, ki je bila zaradi dežja in nanešene zemlje prava drsalnica, vsak 10 korak ni bil 100% siguren. Poleg tega si prišel še v območje, kjer je čepela megla in si videl dobrih 70 m naprej (po svoje "hvala Bogu", saj tako nisi videl, kakšen "svinjski " klanec te še čaka) In tako rineš naprej, po poti sem pojedel dva Power gela in povem vam, "ti dajo krila". No, kmalu sem tudi že začel srečavati spočite in zadovoljne obraze tistih "ta prvih", ki so brez večjih težav prišli gor pod 1.30 ure. Ti pa še zmeraj švicaš, dihaš na škrge, z rokami rineš noge v hrib. In potem se je odprlo: vreme se je zjasnilo in cilj se je prikazal, vse naenkrat. Štoparica je pokazala čas 2h 05min 04sek. Bolje, kot sem pričakoval. Sledil je povratek v dolino, le še ena porcija makarončkov je padla v želodček na Kokrškem sedlu.

Če potegnem črto:
--------------------------------------------------------------------------

Drugo leto grem spet, pa napadam rezultat pod 2 uri
 izi
#16392
Še en gams Grintavca. Prvič na vašem forumu. Lep pozdrav vsem!
Letos sem bil prvič na gorskem teku na Grintavec. Občutki enkratni, prav tako proga, pogoji težki, vendar na koncu vse O.K. Moj čas je bil 1:48:47h. Moram reči, da sem kar zadovoljen, vendar bi lahko šlo še kakšno minuto hitreje. Od bajte naprej sem preveč zabušaval. To me je stalo par mest. Mogoče sem izbral napačno obutev. Po koncu so me boleli prsti, s katerimi navadno nimam težav. To je gorski tek in tudi tu so potrebne izkušnje.
Drugo leto spet pridem, če bo še stal ta svet in jaz na njem!
 jagoda
#16490
Moj čas je bil 1:51:34.
Nogice še malo bolijo, vendar greva danes z Izijem na prvi postgrintovški tekaški trening.
Uporabniški avatar
 Dule
#16496
jagoda napisal/-a:Nogice še malo bolijo, vendar greva danes z Izijem na prvi postgrintovški tekaški trening.


pa najbrž ne na grintovec :roll: :?:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA