Forum za opise in izkušnje iz tekaških prireditvah. Povejte, kako je bilo. Lahko ali težko, da gremo prihodnjič še mi zraven :)

Moderatorji: ero, AVI

#324307
Super trasa, odlična organizacija. Ta maraton se lahko postavi ob bok največjemu tekaškemu prazniku pri nas - GM4O. Še vreme nam je bilo naklonjeno, vendar bi predlagal organizatorjem, naj v bodoče razmislijo o bolj zgodnjem startu. Okrepčevalnice vse po vrsti odlično založene, prostovolci/ke prijazni, navijačev kljub bolj 'podeželski' trasi kar nekaj.
Ker me čez 3 tedne čaka maraton v Trstu, sem si tega vzel bolj kot dolgi trening - začel sem v zmernem tempu in v klepetu s sotekači - no bolj, ko se je bližal cilj, bolj se je kolona maratoncev raztegovala. Na koncu sem prehitel kar nekaj tistih s polovičke in uspel privarčevati dovolj moči za hiter zaključek. Vsega skupaj sem pojedel kakšnih 6 banan - polovičk, košček čokolade in rezino pomaranče. Moj prvi maraton brez zaužitega gela in zgleda, da se ob zmernem tempu in varčevanju z močmi na začetku kar zmore. No, ne smem pozabiti še kak deci piva na 26.km in pripombe Dušana Mravljeta, ko smo vis (kakih 6 nas je teklo v skupini) zavili na pivo - 'no, končno so pritekli normalni tekači!' :lol: Naslednje leto skoraj zagotovo pridem spet - vendar mi ni čisto jasno, kako bodo zadeve izvedli v Izoli, kjer je bistveno manj prostora, kot v Kopru. No, prepustimo stvari organizatorjem, letos so se izkazali odlično!

Moj 26. maraton, drugi letos. Porabil cca 2700kcal, povprečni pulz 145, višincev po polarju je zneslo 285.

Hvala vsem navijačem za podporo in fotografom za prispevane posnetke.
#324323
Samo:-) napisal/-a: To je definitivno najlepši maraton, ki sem ga zlaufal.

Cilj je prišel kar prehitro, jaz bi še kar užival med simpatičnimi primorskimi tekačicami in tekači, ...


Čestitke samo:-)
Kaj si te imel za eno primorsko Evo?
Cajt pa je OK, lepo si treniral in lepo turistično nedeljo si si privoščil.
Tako je prav :clap: :clap: :clap:

Čestitke tudi vsem ostalim :laola
Nazadnje spremenil ZdravkoC, dne 14 Apr 2014, 21:47, skupaj popravljeno 1 krat.
#324326
tudi jaz odtekel 42km istrskega maratona in to bistveno bolje, kot sem predvideval, glede na opis trase in višinski profil proge. Mislil sem, da o osebnem rekordu ne bo govora, ampak sem ga vseeno uspel spraviti pod 3h15. Razen tega, da so nas 50m pred ciljem zaustavili zaradi neljubega dogodka in posredovanja urgentne zdravniške službe ter smo morali počakati, da je urgentno vozilo odpeljalo, je vse potekalo gladko in nimam prav nobene negativne kritike. Pohvale organizatorjem, predvsem pa prostovljcem, ki so nas bodrili po vsej progi. Ljudi ob progi v mestih res ni bilo veliko, a kaj hočemo drugega pričakovati kot to, da jih je večina med 12-13h sedela doma ob kosilu. Tisti, ki so bili v barih, so pa ploskali, lepo od njih :).
Sicer pa nisem doživel nobene resne krize, na vsaki postaji spil malo vode, kjer so imeli sladkor sem vzel kocko sladkorja, vmes še en gel in se je lepo izšlo, brez "trka v zid".
ZZtopka pa res premore neusahljiv vir dobre volje. Ko sem ob 10.30 pešačil od Žusterne proti štartu je ona po opremi prepoznala, da grem teč maraton, in mi podarila nasmešek, ki mi ga marsikateri drugi ne bi. Glede na to, da se ne poznava osebno... Vsa čast ji :) . Kako je že nekdo zapel: vem, da danes bo srečen dan. To sem začutil že zjutraj ;) ....
Uporabniški avatar
 raf
#324335
Kljub temu, da ni bilo sonca sem opazil, da sem ga vseeno dobil v izdatnih količinah, ker oblaki niso bili dovolj močni in sem rdeč tam kjer ni bilo majice. Za drugo leto vem, da se bo treba namazati.... Bi pa dodal par ugotovitev, oziroma priporočil, da naj se ljudje odpavijo na samo prireditev malo prej, oziroma bolj zgodaj,ker ob 10 je bila čista zmešnjava s parkiranjem in je vse stalo v kolonah, ker ljudje so še vedno rinili k tržnici, čeprav je bilo vse polno že pred uro. Seveda tudi gužva v prvih kilometrih do Strunjana ni bila ravno prijetna za večino tekačev na 21, ker bi mogoče morali narditi malo več pavze med posameznimi valovi. Bi pa exstra pohvalil pogostitev po koncu tekme, ker to je bila prava jed s klobaso in ne tista vodena jota brez klobase v Sežani na MKM.
 igor9x
#324337
member12:Je bilo pa pa kar malo sitno ane ,tole z urgentno službo.Verjetno bi bilo bolje če bi dotičnega zmanjkalo nekje bolj ob kraju,da nebi povzročal neprijetnosti.
Uporabniški avatar
 raf
#324338
Če je kaj sreče za ta primer je to, da se je zgodilo pred ciljem, ker če se bi to v tisti goščavi med Pacugom in Strunjanom se bojim, da bi danes imeli podoben primer, kot se je zgodil v Londonu. Seveda želim fantu hitro okrevanje, ker starost (31 let ) ni bila kriva za to nezgodo.
 RAJZL
#324344
Prišel že dan poprej, da se malo aklimatiziram oziroma uredim zadeve okoli prevzema številk. Na dan tekme prispel na prizorišče že po sedmi uri in se v miru pripravljal, saj zaradi lanske poškodbe že leto in pol nisem tekmoval.

Na startu mešani občutki. Ponovno treniram od novembra lani, delal sem dobro, a tukaj bo kar nekaj hribov. V glavi je cilj med 3 ure 20 in 3 ure 25. Na srečo smo se hitro pognali po promenadi, zato sem si rekel: laufaj pa ne filozofiraj, saj možgani ponucajo preveč energije :lol:

Vseh 42 km je bilo čudovitih, same prekrasne kulise in pogledi. Občutki čudoviti, rezultat 3:21:27 znotraj pričakovanj. Organizacija že prvič brezhibna in to je vsekakor maraton, ki ima mesto na mojem koledarju prireditev.

P.S. Še zahvala za fotke Stanetu, ZZ-ki in Rojkovim.

Lep pozdrav
Zlatko - RAJZL
#324379
Pozdrav še z moje strani!

Res je potrebno pohvaliti organizatorje, ki so naredili res poseben športni dogodek na slovenski obali vreden vseh presežnikov. Res dekleta in fantje kapo dol :cast1: . Štimalo je vse, celo glavna spremnljivka - vreme.

Sicer je pa Ninoslav napisal vse, kar je potrebno omeniti.

Rad pa bi pohvalil člana ŠD 3 Šport KP Igorja in se mu tudi zahvalil za zadnjih 500 m neverjetnega tempa, ko so noge že odpovedale (definitivno drži = če noge ne morejo, glava lahko...). Res Igor HVALA in ob naslednji priložnosti :drink .

mulinho
Uporabniški avatar
 Vladek
#324414
Tudi jaz se zahvaljujem Igorju, kateremu sem se "prišlepal" zadnjih nekaj kilometrov in me je verjetno rešil hoje v cilj. :)
Mulinho81, če gre za istega Igorja, naslednjič definitivno ne bo žejen.

Organizatorjem vsaka čast in globok poklon.
Bobiči pa bodo od nedelje dalje večkrat ne našem domačem menuju. Odlična pogostitev!

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA